babisrepublika
31.5.2019
Kategorie: Politika

Fašista Babiš

Loading...
Sdílejte článek:

JAN SOLDÁT

Česká politika se posledních už neuvěřitelných 7 let zmítá v podivném tanci. Po založení „hnutí“ ANO jako by pořád česká veřejnost netušila, jaký že politický směr se to u nás najednou zrodil. Hledáme paralely s Viktorem Orbánem nebo Donaldem Trumpem. Ale pravda je, podle mého názoru, daleko jednodušší, a současně daleko znepokojivější.

Hana Lipovská ve svém článku zde velmi pravdivě volá po tom, abychom věci nazývali pravými jmény. A téměř současně fenomén české žurnalistiky Martin Fendrych (tento neomylný mistr výstřelů zcela mimo terč, až ho podezřívám z rafinovaného a zlomyslného smyslu pro humor) pojmenovává zde náš současný politický systém Babitalismus, tj. Babišův kapitalismus. Mám za to, že je to opět výstřel mimo. V Babišovi máme v Čechách u moci historicky prvního fašistu.

Politická terminologie v sobě skrývá několik pastí, kterým je dobré se vyhnout.

Např. termín liberalismus dnes znamená prakticky pravý opak toho, co v době svého vzniku.

Nebo tzv. „ultrapravice“ — termín, kterým se levice distancovala od plodu vlastního politického smilstva. Neboť jak chcete dovést do extrému ideu pravice — tedy, maximální svoboda občanům ve státě působícím pouze v jasně stanovených mezích? Každá „ultrapravice“ je ve skutečnosti pouze levicový výstřelek. „Ultrapravicový“ nacismus — to je přeci nesvobodný občan v přebujelém totalitním státě. Svůj levicový původ navíc ani netají. Nacismus je přece nacionální socialismus.

Nu a další pastí je ztotožnění nacismu a fašismu. Fašismus je přitom něco docela jiného než nacismus (který byl definován především Hitlerovou osobností: tedy vyhroceným antisemitismem, apokalyptickou fascinací výbojnou válkou a především bizarním oslněním moderní biologií a darwinismem — tedy prvky, bez nichž se fašismus bez problémů obejde).

Fašismus, to je silný stát, který kontroluje životy občanů. Fašismus, to je korporátní kapitalismus, tj. slabí malopodnikatelé ve stínu velikých korporací, které ovládají ekonomické dění ve státě. Fašismus, to je programový nacionalismus, který slouží jako Adamova rouška, kterou se dá zakrýt každé pochybení nebo politický gangsterismus. Fašismus má něco z pravicových stran a hodně z levicových. Prostě pro každého něco. Fašismus, to je silný vůdce podporovaný masou svých nekritických obdivovatelů. Fašismus, to je ideologie „hnutí“ ANO.

Netřeba tedy vymýšlet nové pojmy a nové názvy pro něco, co je v politickém životě Evropy známo již od 20. let.

Neztotožňuji Mussoliniho a Babiše. Každý je vůdce z jiné doby, s jiným zázemím a s jinými pohnutkami. Ale jejich podobnost je daleko větší než mezi Babišem a Orbánem nebo Trumpem. Netřeba černých košil z Národní fašistické strany, postačí bílé límečky z Agrofertu. A netřeba sahat po zbraních, když česko-slovenskému vůdci dávají moc občané sami a dobrovolně.

Babiš je politický gangster. A proti takové personě je zcela zbytečné pořádat demonstrace, zvláště když volby zatím s přehledem vyhrává. Politickému gangsterovi se musí postavit pouze neméně silná osobnost. Někdo podobně bezskrupulózní jako Winston Churchill, a současně se stejným zápalem v boji za pravdu, jako tento britský státník. Prostě také tak trochu gangster, ale náš.

Zdroj: jansoldat.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 992 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.