helenaduke
15.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?

Sdílejte článek:

COM/ONDŘEJ GROS

Velice dobrý text o jednom příběhu ze současné marxisticky-multikulturně vykolejené Ameriky se objevil na facebookovém profilu Ondřeje Grose. Dovoluji si jej zde citovat:

 

Matka H. Duke po napadení černošskou policistkou

Matka H. Duke po napadení černošskou policistkou

Možná jste už zaregistrovali příběh, který hýbe Amerikou: osmnáctiletá studentka Helena Duke poznala na záběrech z demonstrace ve Washingtonu (mimo Kapitol) svoji matku právě ve chvíli, kdy na ni zaútočila policistka tmavé pleti. Její první starostí ovšem nebylo, zda je matka v pořádku – rovnou ji včetně tety a strýce zveřejnila na Twitteru. Reakce v hyperkorektní Americe trvala jen den – Theresa Duke byla za účast na demonstraci vyhozena ze zaměstnání a dcera nyní pořádá veřejnou sbírku na svá studia. V této chvíli je vybráno cca 35 000 dolarů a částka na jejím účtu roste. Mezinárodní gay komunita a Black Lives Matter scéna ji adoruje jako hrdinku – Helena je lesba a aktivistka BLM.

.
Nemluvě o všech těch, kteří ji za její čin oslavují už z principu. Z reakcí na jejím Twitteru vyplývá, že je v pořádku udávat členy rodiny, pokud jsou konzervativní. Náhle je také v pořádku policejní násilí (tweet “Mami, asi jsi chtěla říct, že tě silná černá žena uhodila kvůli obtěžování” říká mnohé a vrací nás do minulého roku, kdy hořely americké ulice a policie buď jen přihlížela nebo dokonce poníženě klečela. Na pomoc policistce, kterou poslali mimo službu, už se také rozjela sbírka – jak by ne, je přece Afroameričanka a navíc napadla podporovatelku Trumpa.

Mnozí se na Twitteru radují, že matka Heleny ztratila práci, schvalují reakci policistky (“silné černé ženy”) a podle dalších byly loňské protesty BLM pokojné. A některé komentáře už připomínají náboženský fanatismus.

Nám dříve narozeným či zajímajících se o historii je tohle všechno povědomé.

Ano – Pavka Morozov. Třináctiletý kluk, vykreslený komunistickou propagandou jako hrdina a vzor všech pionýrů, protože udal svého otce jako kulaka, který byl následně odvlečen do gulagu. Jeho příběh byl součástí povinné četby ve všech státech socialistického východního bloku. A to byla „jen“ propaganda…..

U nás v 50.letech zříkaly děti svých rodičů, ať už z fanatické komunistické zanícenosti, nebo vynuceně ve snaze zachránit si krk.

Zpět do současné reality. Helena je součástí komunity, která se podílí na kulturní revoluci ničící svobodu slova a projevu, právo na politický názor a přesvědčení a koneckonců i na rozbíjení stávajícího modelu rodiny. Ale nejhorší na to celém je fanatismus, přesvědčení o vlastní neomylnosti a pocit povolanosti k revoluční změně stávajících pořádků. V tomto ohledu vnímám největší nebezpečí do budoucna. Helena ukazuje, že ten jediný správný světonázor je důležitější než rodinné vztahy. Ty se dají rozbít jediným tweetem na sítích – a souvěrci se postarají. Už slyším námitky – šlo jen zaměstnání. Ano, zatím jde přece „jen“ o ekonomickou existenci. Zatím.

Jako Pavka Morozov se možná i Helena stane legendou…..

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 519 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.