page1-img1-1
14.6.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Faktoring: Efektivní řešení provozního financování

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 15|06|2016

Prodáváte vysokoobrátkové zboží nebo poskytujete služby, které vám odběratelé proplácí příliš pozdě? Delší splatnost faktur může firmu dostat do problémů, ale naštěstí existuje efektivní řešení. Výhodnou alternativou k provozním úvěrům je tzv. faktoring – finanční nástroj, jehož podstatou je odkup krátkodobých pohledávek faktoringovou společností (banka nebo nebankovní společnost).

Princip faktoringu spočívá v převedení pohledávek vzniklých při prodeji na fakturu na faktoringovou společnost, která dodavateli proplatí určitý procentní podíl. Obvykle se jedná o částku kolem 80 %, v závislosti na typu pohledávky.

hodinyPo uzavření smlouvy klient postupuje pohledávky faktoringové společnosti. Ta obratem proplácí sjednaný procentní podíl a zbylou část poté, co odběratel fakturu proplatí. Za tuto službu si bere provizi, jejíž výše závisí na míře rizika a dalších faktorech. K hlavním benefitům faktoringu patří skutečnost, že se faktoringová společnost stará i o případné vymáhání pohledávky.

Faktoring nejčastěji využívají firmy z oborů potravinářství, autodopravy, zdravotnictví, dodavatelé obchodních řetězců i mnoho subdodavatelů ze stavebnictví. Jednoduše každý, kdo vyrábí vysokoobrátkové zboží nebo poskytuje služby s vysokými nároky na provozní kapitál.

Pokud máte pocit, že faktoring pomůže i vaší firmě, obraťte se na renomovanou faktoringovou společnost. V nebankovním segmentu nabízí nejvyšší procentní podíl zavedená společnost ACEMA Credit Czech – standardně až 80 % z hodnoty pohledávky, a to do 24 hodin od postoupení faktury. Cena faktoringových služeb se pohybuje mezi 1 – 3 %.

Divize Acema Leasing zajišťuje také další služby. Například podnikatelský úvěr vhodný i pro začínající firmy. Finanční prostředky lze využít na provoz a rozvoj podnikání, refinancování stávajících finančních závazků a v neposlední řadě na vyplacení exekuce. Pro bližší informace navštivte www.acemaleasing.cz.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.