virus3
31.10.2020
Kategorie: Společnost

Fakta o Covid-19 dle zdroje „Swiss Policy Research“

Sdílejte článek:

DES

Plně ozdrojovaná fakta o Covid-19 poskytnutá odborníky v oboru, umožňující našim čtenářům učinit realistický odhad rizika.

 1. Letalita: Podle nejnovějších imunologických studií je celková míra úmrtnosti na infekci (IFR) covid-19 u běžné populace ve většině zemí přibližně 0,1% až 0,5%, což je srovnatelné s pandemiemi střední chřipky v letech 1957 a 1968.
 2. Léčba: U osob s vysokým rizikem nebo vysokou expozicí je nezbytná včasná nebo profylaktická léčba, aby se zabránilo progresi onemocnění a zabránilo se hospitalizaci.
 3. Věkový profil: Střední věk úmrtí covidů je ve většině zemí více než 80 let a pouze asi 5% zemřelých nemělo žádné vážné předpoklady. Na rozdíl od pandemické chřipky je tedy věk a rizikový profil úmrtnosti covid  srovnatelný s normální úmrtností a úměrně se zvyšuje.
 4. Domovy s pečovatelskou službou: V mnoha západních zemích došlo v domovech s pečovatelskou službou, které vyžadují cílenou a humánní ochranu , až ke dvěma třetinám všech úmrtí covid. V některých případech není jasné, zda obyvatelé skutečně zemřeli na covid nebo na týdny stresu a izolace.
 5. Nadměrná úmrtnost: Až 30% všech dalších úmrtí mohlo být způsobeno nikoliv covidem , ale účinky uzamčení, paniky a strachu . Například léčba infarktu a mozkové mrtvice se snížila až o 40%, protože mnoho pacientů se již neodvážilo jít do nemocnice.
 6. Protilátky: Do léta 2020 dosáhly globální hotspoty jako New York City a Bergamo úrovně protilátek přibližně 25%. Hlavní města jako Madrid, Londýn a Stockholm se pohybovala kolem 15%. Velká část Evropy a USA však stále byla pod 5%.
 7. Příznaky: Až 40% všech infikovaných osob nevykazuje žádné příznaky , přibližně 80% vykazuje nanejvýš mírné příznaky a přibližně 95% vykazuje nanejvýš mírné příznaky a nevyžadují hospitalizaci. Počáteční předpoklad, že proti novému koronaviru neexistuje imunita, nebyl správný.
 8. Long covid: Asi 10% symptomatických lidí uvádí postakutní nebo dlouhé covid , tj. Příznaky, které trvají několik týdnů nebo měsíců. To se týká také mladších a dříve zdravých lidí se silnou imunitní odpovědí. Post-virový syndrom je znám z těžké chřipky, také.
 9. Přenos: Podle současných znalostí jsou hlavními způsoby přenosu viru vnitřní aerosoly  a kapičky vytvářené při mluvení nebo kašlání, zatímco venkovní aerosoly a většina povrchů objektů se zdají hrát malou roli.
 10. Masky: Stále existuje jen málo vědeckých důkazů o účinnosti látkových masek na obličej u běžné populace a zavedení povinných masek nemohlo ve většině zemí  obsahovat  nebo zpomalit epidemii. Při nesprávném použití mohou masky zvýšit riziko infekce.
 11. Děti a školy: Na rozdíl od chřipky je riziko onemocnění a přenosu u dětí v případě covid velmi nízké . Neexistoval, a proto neexistuje žádný lékařský důvod pro uzavření základních škol nebo jiná opatření konkrétně zaměřená na děti.
 12. Sledování kontaktů: Studie WHO z roku 2019 o opatřeních proti pandemii chřipky dospěla k závěru, že z lékařského hlediska se sledování kontaktů „za žádných okolností nedoporučuje“ . Aplikace pro sledování kontaktů na mobilních telefonech  také selhaly ve většině zemí.
 13. Testy PCR: Soupravy pro testování virů používané v mezinárodním měřítku mohou v některých případech produkovat falešně pozitivní a falešně negativní výsledky nebo reagovat na neinfekční fragmenty viru z předchozí infekce. V tomto ohledu je důležitým  parametrem takzvaná prahová hodnota cyklu nebo hodnota ct.
 14. Nesprávné lékařské řízení: V USA a některých dalších zemích došlo k fatálnímu lékařskému špatnému vedení některých pacientů s chorobou kvůli pochybným  finančním pobídkám a nevhodným protokolům. Ve většině zemí se úmrtnost nemocných v nemocnicích od té doby významně snížila .
 15. Uzamčení: WHO varovala, že uzamčení způsobilo „strašlivou globální katastrofu“.  Podle OSN mohou výluky akutně ohrozit živobytí 1,6 miliardy lidí a dalších 150 milionů dětí může dostat do chudoby. Nezaměstnanost, bankroty a psychologické problémy dosáhly celosvětově rekordní úrovně .
 16. Švédsko: Ve Švédsku se celková úmrtnost bez uzamčení dosud pohybovala v rozmezí silné chřipkové sezóny . 70% švédských úmrtí došlo v domovech s pečovatelskou službou, které nebyly dostatečně rychle chráněny. Průměrný věk švédských covid úmrtí je 84 let.
 17. Média: Zprávy mnoha médií byly neprofesionální , maximalizovaly strach a paniku v populaci a vedly k masivnímu nadhodnocení smrtelnosti a úmrtnosti covidů. Některá média dokonce k dramatizaci situace použila manipulativní obrázky a videa.
 18. Vakcíny: Několik lékařských odborníků varovalo, že exprese vakcín proti koronaviru může být riskantní . Například vakcína proti takzvané prasečí chřipce z roku 2009 vedla k případům závažného neurologického poškození a milionům soudních sporů. Také při testování nových vakcín proti koronavirům již byly hlášeny  závažné  komplikace a selhání .
 19. Virový původ: Původ nového koronového viru zůstává nejasný, ale nejlepší důkazy v současné době poukazují na výskyt pneumonie podobné covidům v čínském dole v roce 2012, jehož vzorky viru byly shromážděny, uloženy a prozkoumány Virologickým institutem ve Wu-chanu (WIV).
 20. Dozor: Informátor NSA Edward Snowden varoval, že k potlačení pandemie lze použít k trvalému rozšíření globálního dozoru . V několika částech světa je populace  sledována drony a čelí vážným zásahům policie během výluky.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 097 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.