pravdalez
19.3.2018
Kategorie: Společnost

Fake se šíří rychleji než pravda

Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK

K tomuto závěru dospěla slavná universita MIT (Massachusetts Institute of Technology). Vědci údajně sledovali šíření jednotlivých zpráv na Twitru a Facebooku v průběhu 10 let. Potud nic pozoruhodného, úderný nadpis vždy přiláká větší pozornost, ostatně novináři o tom vědí své.

 

Zásadní otázkou, ale zůstává, kdo stanovuje, co je pravda a co je lež? Nechme stranou exaktní vědy, fyziku a matematiku, o tyto věci se zjevně nejedná, jelikož jen málokdo si dovolí tato fakta zpochybňovat. Jedná se o problematiku názorů a hlavně faktů, které jsou různými skupinami podávána různě.

Ilegální imigranti nás obohatí kulturně a zlepší naši demografickou křivku, čímž přispějí k udržitelnosti současného, průběžného, důchodového systému. Pravda nebo lež? Kdo to rozhoduje? Nějaký naprogramovaný, centrální mozek?

Pokud je mi známo, zatím nikdo nedokázal důvěryhodně vyhodnotit přínosy a zápory. Spíš neměl odvahu, jelikož přínosy jsou nulové a zápory obrovské. Lehko spočítat, pokud by to někdo chtěl udělat, mrtvé a zraněné těmito osobami a rovněž lehko spočítat, kolik peněz to domácí daňové poplatníky stojí, pokud by to někdo chtěl udělat. Je zjevné, že to nikdo udělat nechce, protože pak by se dalo snadno rozlišit co je fake a co je pravda.

Každý to vidí jinak, podle toho, jak to chce vidět. To jasně dokazuje relativitu pravdy a současně i lži. Obojí, naprosto shodné, se může vyskytovat v jednom čase na různých místech a vnější pozorovatelé jsou přesvědčeni, že vidí pravdu a jiní vnější pozorovatelé, že vidí lež. A jsem zase na začátku, kdo je rozsoudí a kdo rozhodne, že jeden pozorovatel to vidí špatně a druhý pozorovatel to vidí dobře? Nejlepší by bylo, kdyby se tito pozorovatelé ponořili přímo do centra události a stali se vnitřními pozorovateli. Co by viděli?

„Absolutní pravda nebo lež“ samozřejmě existuje, ale jen ideologicky, podle toho jaký ideolog se na to zrovna dívá. Současná doba je mi nepříjemně povědomá, napřed to byla Tisíciletá říše, potom Sovětský svaz na věčné časy a nyní máme něco multikulturně, genderově, humanitně, sociálně, dotačně vyděračské, sebevražedně a ideologicky tak zničujícího, že to nemůže vydržet. Proto se tato garnitura uchyluje k potlačování svobodného projevu, vše co jí nesedí, prohlásí za lež, zcenzuruje ji a nakonec prohlásí většinu názorů svých občanů za hejt, který chce podkopat pevnou a nedělitelnou soudržnost naší novokomunistické společnosti v duchu křížení ras, mísení náboženství a mírového soužití všech lidí. Já nemám s MIT nic společného, ale ta poslední věta je naprostý fake.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.