idiot
23.9.2020
Kategorie: Společnost

Fachidioti ignorují kontext

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaLidé, kteří se velmi dobře orientují v jedné oblasti, často přehlížejí souvislosti a kvůli tomu často prosazují hloupá řešení. Říká se jim fachidioti. Jsou skvělí třeba v pohledu na stavbu atomu, ale totálně selhávají v pochopení ekonomických principů. Jejich mozek je tak intenzivně zaměřen na jednu věc, že jim nezbývá energie na pochopení běžného života.

S fachidiotstvím jsme konfrontováni poslední dobou velmi často. Vidíme plno odborníků na epidemie, kteří ale zcela ignorují kontext. Jistě můžeme jakoukoliv nemoc zastavit na nulu a dovedu si představit, jak to provést. Dovedu si také nakreslit všelijaké grafy a spočítat tabulky. Ono to ale úplně nejde, protože člověk není stroj a lidská společenství fungují v propojeních a souvislostech, která ovlivňují dění navzdory propočtům.

Počty nakažených nemůžete spočítat, protože každý člověk má jinou imunitu a některý se nakazí a jiný zase odolá. Někdo je sice nemocný, ale nenakazí se také, protože prostě nesleduje zprávy a není psychicky oslaben. Toto do tabulek nedostanete. Fachidioti ale s lidským faktorem nepočítají.

Neberou do úvahy ani životy jednotlivých lidí. Jejich nastavení jim velí zničit virus (což je z logiky věci stejně nemožné) a to i za cenu zničení normálního života. Žádná oběť jim není dost velká. Podle jejich nastavení senioři nesmí umírat (ani ti, kteří už dospěli na konec své cesty) a chtějí toho dosáhnout i za cenu totálního rozkladu společnosti. Chybí jim kontext a empatie.

Fachidiot nepřipouští diskusi, protože jeho vnímání světa je omezené a fanatické. Je zaměřen jen na svůj problém a jiné se mu zdají podružné. A tak přehlížejí, že v kontextu s jinými nemocemi je současná nemoc jen banální podružností, kterou společnost zvládne levou zadní. Lidé jsou vesměs zdraví (proto tolik bezpříznakových) a pro ty nemocné máme dostatek kapacit v nemocnicích. Je jim totálně jedno, že navrhovaná opatření existenčně ohrožují velkou část společnosti.

Ti, kteří s vypětím všech sil přežili jarní nouzový stav, současnou hysterii už nezvládnou. Možná zachráníme pár lidí a prodloužíme jim život o pár měsíců. Ale za jakou cenu? Devastace rodin, psychické problémy těch, jimž výsledky jejich práce a investic mizí před očima. Kolaps zdravotnictví, které ovlivněno covidem selhává v jiných oblastech. Každý den se investují miliony do velkého množství testů, které nám jsou k ničemu. Proč potřebujeme objevovat bezpříznakové nosiče viru a jejich okolí uvrhávat do karantén? Proč potřebujeme likvidovat kulturu a sport a oslabovat tak psychické zdraví společnosti?

Vystrašení lidé volají po opatřeních jen proto, že je jim znemožňován vidět kontext. Do popředí se vystrkují fachidioti, kteří ho ignorují a jako bezcitné stroje tlačí společnost ke kolapsu.

Většina lidí jen útrpně přijímá nutnost ochrany. Zdravý rozum jen tak nezmizí. Vidíme selhávání médií a politiků, kteří jsou zásadně ovlivněni svým osobním postojem k pandemii. Prezident Zeman se nechal natlačit do izolace a jeho okolí z něho udělalo ohroženou osobu, která se má strachovat o svůj život v osamění. Stejně tak premiér. Bojí se nemoci a nevychází bez respirátoru. Upnul se na roušky jako na jedinou bariéru před šířením nemoci. Člověk by mu až dal pětikorunu, když ho vidí prosit občany o to semknutí v dezinfekci a s rouškou na puse.

Ale život jde dál a žít se musí. Nemůže si každý dovolit se zabarikádovat doma a nic nedělat. Lidé musí chodit do práce, k tomu potřebují mít děti ve školách a školkách. Ono se zas tak moc neděje a kdo není fachidiotem nebo není vystrašen k smrti, tak to vidí. Jediné, co se prokazatelně děje, je to, že bohatí ještě více zbohatnou, a to na úkor stále se rozšiřující skupiny chudobných. Nijak mě netěší, že zase o mnoho více lidí bude závislých na libovůli těch nejbohatších. Stále více lidí se dostane do kolonky otrok bez možnosti se vymanit. Otroci nejsou kreativní, v otrocké společnosti není rozvoj a životy lidí nejsou moc pěkné. A tahle „pandemie“ NIKOHO NIJAK NEOBOHATÍ. Vyjma těch, kteří na ní nemorálně bohatnou. Až zase budete volat po přitvrzení, myslete na to, komu tím prospíváte. Rozhodně ne chudákům seniorům. Ti trpí karanténou a opatřeními více než kdokoliv jiný. Prospíváte tím nadnárodnímu kapitálu a nepřímo tím podporujete ty nejhorší lidské zrůdy, kterým na lidských životech zbla nezáleží. Fachidioti nemají řídit společnosti. Fachidioti patří do laboratoří a vědeckých ústavů a rozhodně nemají nic řídit.

Budou volby, nenechte se znechutit a běžte volit. A volte politiky, kteří mají zdravý rozum a chápou kontext současného dění.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 205 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.