facebook23
17.6.2021
Kategorie: Společnost

Facebook maže příspěvky Aliance pro rodinu. Organizace se obává, že ji zablokuje úplně

Sdílejte článek:

MILAN KAJÍNEK

Nevládní organizace Aliance pro rodinu již několik let podporuje tradiční rodinu a snaží se její ochranu prosadit do ústavy. Z principu Aliance a její členové často narážejí na antitradiční a homosexuální hnutí, která naopak usilují o změnu významu manželství v zákonu.

Střet tradice s progresivismem se dnes také přesouvá na sociální sítě, mezi nimiž, jak se zdá, Facebook podporuje lesbická a homosexuální hnutí, a naopak umlčuje hlasy konzervativních uživatelů a podporovatelů tradic.

Vzpomínám si, jak na mizení tradic upozornil slogan jednoho mladíka, který si do profilu napsal: „Buď rebel, buď tradiční.“

Aliance pro rodinu, která prosazuje rodinu v tradiční formě matka, otec a děti, a zastává stanovisko, že se jedná o přirozenou formu rodiny, která je lepší a pro děti vhodnější než homosexuální páry, má podle Facebooku nepřijatelné myšlenky.

„Dva otcové nebo dvě matky neexistují. Vždy je ve vztahu třetí či čtvrtá osoba, která tyto role naplňuje. A to je pro děti traumatizující,“ říká předsedkyně Aliance Jana Jochová, která byla v minulosti na Facebooku zablokována proto, že dokládala tvrzení, že v homosexuálních komunitách dochází k „obchodování s dětmi“ a linkovala stránku ivf.ilaya.com.

Podle členů Aliance, která má na platformě Facebook více než 10 tisíc diváků, platforma v minulosti opakovaně mazala jejich posty, blokovala a omezovala profily členů Aliance. Nyní se obávají toho, že se je platforma chystá úplně zablokovat nebo smazat. Smazání účtu autora znamená, že přichází o veškerý svůj obsah a kontakty.

Témata, jako stejnopohlavní manželství, lesbismus a homosexualita, jsou silně podporována platformami, jako je Facebook, ale i Twitter a nyní i Linked-In. Jakékoliv kritické hlasy vůči takzvané LGBTQ komunitě jsou považovány za „porušení pravidel“. Zastánci tradic a konzervativní uživatelé jsou naproti tomu silně potlačováni.

Podle analýzy Společnosti pro obranu svobody slova (SOSP) uživatel, který podle platformy porušil pravidla platformy, byť jednal v mezích zákona země, kde se nachází, je různými způsoby omezován. Omezování se podle zkušeností z praxe odehrává viditelně i skrytě.

Uživatelé sociálních sítí hlásí případy od mazání příspěvků a blokování účtů po zneviditelňování příspěvků, zneviditelňování „lajků“, označování příspěvku jako nepravdivého nebo zavádějícího, snižování viditelnosti a dosahu příspěvků, a tak dále.

„Jestli s námi chcete být dál v kontaktu, ať už se stane cokoli, přihlaste se na našem webu k odběru novinek. Newsletter odesíláme každý týden,“ vzkazuje Aliance pro rodinu svým příznivcům a podporovatelům v době, kdy se obává, že je platforma úplně zablokuje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 878 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)