facebook-chce
4.4.2018
Kategorie: Společnost

Facebook bude méně zobrazovat alternativní mediální zdroje

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Zakladatel sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, v nedávném rozhovoru přiznal, že Facebook dá menší preferenci alternativním mediálním zdrojům při zobrazování. V praxi to znamená, že pokud na Facebooku odebíráte Pravý prostor či Středoevropana a také třeba iDnes, nové příspěvky od PP či Středoevropana se vám většinou nezobrazí, ale od iDnes ano. Pokud budete chtít vidět, o čem píšeme, budete na nás muset přímo kliknout. Na vaší timeline se vám nové příspěvky zřejmě přirozeně nezobrazí.

Zuckerberg v rozhovoru mluvil o tzv.fake news a rozdělil je do tří kategorií. Spammerů, kteří prý zahlcují Facebook obsahem, na který když kliknete, jim to vydělává peníze. Tzv.aktérů státu, kdy dal Zuckerberg příklad s Rusy, ačkoliv se ukázalo, jak marginální tento problém je. A konečně malá média, která sice mohou psát pravdu, nebo jak Zuckerberg říká, “mohou si myslet, že píší pravdu”, ale nejsou tak důvěryhodná, jako ta velká média.

U prvních dvou kategorií Zuckerberg mluvil o tom, že Facebook už má mechanismy, jak se jich zbavit. U poslední říká, že o tom prý ve Facebooku dlouho přemýšleli, protože jde prý o svobodu slova, a že prý dělali průzkum mezi stovkami tisíc lidí (ptal se vás někdo?) a z něj jim vyšlo, že lidé více věří tradičním médiím, a proto je budou na timeline vyzdvihovat.

Většinu informací dnes získáváme přes Facebook. Sledujeme nějaké stránky a jejich obsah, nebo se díváme na to, co sdíleli naši přátelé. Algoritmus Facebooku upozadí obsah, který podle něj spadá do některé ze zmíněných tří kategorií, a pokud máte tu smůlu, že vaše oblíbené médium Facebook označí buď za spammera, ruského agenta nebo malé a nedůvěryhodné médium, váš obsah uživatelé Facebooku přirozeně neuvidí.

.

Pro Pravý prostor i Středoevropana, kteří zřejmě spadají do třetí kategorie, to znamená nižší návštěvnost. Příspěvky se budou zobrazovat na Facebooku méně či vůbec ne a jediné, co bude fungovat, je číst zprávy přímo z našeho webu, nebo kliknout na stránku na Facebooku, kde celý obsah také uvidíte. Protože i tak vypadá cenzura.

Autor: Filip Vávra, Středoevropan

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.