FBwhite-pride
3.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Facebook: Bílá je špatná, černá je dobrá

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

 

Zatímco v USA dochází v posledních dnech k protestům kvůli údajnému systémovému rasismu v americké společnosti, ze strany technologických gigantů probíhá otevřená válka vůči všemu bílému.

Lidé kolem nás dnes na svých sociálních sítích protestovali zveřejněním černého rámečku, aby přesvědčili své okolí, že Trump je Velkým drakem Ku-Klux-Klanu a černoši musejí v USA chodit na segregované toalety a policajti je dnes a denně řežou obuškem přes jejich zbičovaná záda. Zatímco celá tato kampaň je obrovská, ač masová, šaškárna, k jiné rasové nenávisti tu přeci jen dochází. A tou obětí jsi ty, bílý člověče.

V rámci svých možností jsem provedl malý test. S odstupem jednoho dne jsem na Facebooku zveřejnil dva statusy s téměř identickým obsahem. První status byl “white pride”, neboli bílá hrdost. Čekal jsem den, co se bude dít, a do 24 hodin mi přišlo upozornění, že můj komentář je nenávistný a byl odstraněn, aby tzv. komunita nepřišla k újmě.

S rozhodnutím jsem vyjádřil nesouhlas. Být hrdý na to, že je člověk bílý, není přece žádná nenávist. Máme hrdé Asiaty, hrdé černochy, hrdé Araby, hrdé gaye. Ti dokonce pořádají pochody hrdosti. Určitě muselo dojít k omylu a tak jsem požádal o překontrolovaní rozhodnutí. Potvrzeno. Komentář “bílá hrdost” prý skutečně porušuje zásady té jejich komunity.

Dobrá tedy. Tak je tedy zřejmě podle Facebooku špatné být hrdý na svou rasu a bude se to jistě týkat i ostatních. A tak sem zveřejnil komentář “black pride”, tedy “černá hrdost” a požádal své Facebookové přátele, aby můj příspěvek nahlásili a dali mi vědět.

Jak se dalo čekat, být černý a být na to hrdý, zásady komunity neporušuje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 661 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.