Nizozemsko_problemy_s_dobijenim_elektromobilu_Perex_503_0
23.1.2020
Kategorie: Ekonomika

Extrémní zdražení elektřiny pro domácnosti se rychle blíží

Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL OPL

pavel-oplBilion korun za “soláry” byly pouze drobné. Mnohonásobné plošné zdražení cen elektriky za dobíjení elektromobilů jasně signalizuje, co se velmi brzy stane všem domácnostem. Je vůbec šance, jak se tomu vyhnout ?

Předesílám, že moc rád čtu o všemožných nových technologiích a těší mne, co vše lidé dokáží. Věci na solární energii jsou určitě zajímavé a bylo hezké sledovat v obchodech první solární lampy, větráky, grily, malé ostrovní “elektrárničky” pro chaty, školní projekty na elektroautíčka atd. Ne každého to zajímá, ale někomu se to líbí a tak si to koupil, většinou ze zvědavosti. A tak je to v pořádku. Kdo chce, koupí si to, kdo nechce, nic si kupovat nemusí.

Jenže, bohužel jako v mnoha jiných případech” se i toto zcela zvrhlo.

Místo pozvolného nenásilného rozvoje všeho, co souvisí s tematikou “čisté energie”, se této oblasti chopili velmi divní, ale velmi vlivní lidé a vše se zcela vymklo kontrole. Z čisté energie se stalo politikum a neskutečný byznys pro “vyvolené”.

Kauza “solárních baronů” v naší zemi dosahuje částky 1 bilionu korun, které se v průběhu 25 let vyplatí pár vyvoleným. Moc dobře si pamatuji, jak média informovala o tom, jak se zapojovala spousta elektráren 31.12. a jak se v řadě elektráren na panely svítilo, protože se to finančně majitelům vyplatilo. Těch kauz byla spousta a netuším ani, jak dopadly. Ale je to jedno. Ten bilion korun bude vyplacen. A také už řadu let platíme “ekologický příplatek” v každé složence za elektriku. To jsou naše peníze a doplácí na to úplně všichni lidé v naší zemi.

Jenže nyní přichází něco, co bude mít velmi brzy drastický dopad na domácnosti ve výši, proti které bilion korun pro solární elektrárny budou drobné. Je to elektromobilita.

Po technické stránce je to určitě moc zajímavé a pokud by se toto odvětví vyvíjelo přirozenou cestou, tak by to bylo v pořádku. Ale ke smůle nás všech se z toho stalo politikum globální úrovně a zejména v Evropě vše nabralo doslova katastrofický scénář. Byl namíchán smrtící koktejl. Uzavírání jaderných a uhelných elektráren a tlak na nucený přechod aut se spalovacími motory na elektromobily. Těch aut jezdí v Evropě desítky milionů a tlak, aby všechny co nejdříve byly na elektriku je obrovský. Už se z několika zemí ozývají návrhy, aby auta se spalovacím motorem byla od roku 2030 zakázána.

Pokud k tomuto dojde, elektrika bude zcela nedostatečnou komoditou, za kterou se budou platit naprosto neskutečné částky a miliony domácností začnou živořit.

Není to tak dlouho, kdy ti, kteří násilně prosazují elektromobilitu tvrdili, že vysoká cena elektromobilů se vrátí v podobě levného provozu, kdy 1 km stojí 1 korunu. Pokud pominu spoustu technických i ekologických problémů v souvislosti s výrobou a likvidací lithiových baterií, velmi omezeným dojezdem a zcela nedostatečnou kapacitou veřejných dobíjecích míst, pak se ale jasně ukazuje, že ten provoz bude mnohem dražší.

V Evropě již nyní dochází k extrémnímu nárůstu cen u veřejných nabíjecích míst, které znamenají nárůst nákladů na 1 km na 5 Kč. Jde o největší společnosti, které tyto nabíječky provozují a jako lavina se přidávají další. A to těch elektromobilů jezdí zanedbatelné množství oproti těm milionům, ke kterým veškeré snahy směřují.

I ten, koho auta či elektromobilita nezajímá, by neměl zůstat lhostejný. Protože ve finále drastický nárůst elektriky dopadne i na něj.

Lze tento katastrofální scénář odvrátit ? Lze a je to poměrně prosté. Trocha zdravého rozumu při rozhodování o zdrojích výroby energie a zastavení nezdravého tlaku na povinný přechod na elektromobilitu.

Jsou toho odpovědné osoby schopné ? Jde o astronomické částky, které nabízí obrovský prostor pro korupci. A peníze zatemnily rozum mnohým …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 025 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.