SPORTFOTBAL
29.12.2021
Kategorie: Společnost

Extrémní nárůst onemocnění sportovců

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝV poslední době lze sledovat vysoký nárůst případů zdravotních indispozic u mladých sportovců spojených se srdečními a dýchacími problémy. Přestože je evidentní, že se tyto komplikace objevují v časové souvislosti s všeobecně prosazovanou povinnou vakcinací a speciálně u sportovců je tento tlak enormní, k čemuž slouží různá omezení pro neočkované v případu účasti na závodech a turnajích, sportovní svazy a lékaři se tím vůbec nezabývají, a naopak slouží jako prodloužená ruka farmaceutické mafie.

V médiích se stále častěji objevují příběhy profesionálních i amatérských sportovců, kterým se náhle zhoršil zdravotní stav, často přímo na sportovišti. Vynechme náhlá úmrtí lidí z jiných oborů, kterých je také stále více, přičemž se nikde nedozvíme, co bylo jejich příčinou a už vůbec se neuvádí, kolik měl za sebou dotyčný očkovacích dávek. Náhlé úmrtí samozřejmě může potkat každého a důvod kdysi objasňovaly pitevní zprávy, což se v poslední době neděje, případně je suše konstatováno, že šlo o infarkt, mozkovou příhodu či embolii, aniž by byly sděleny další okolnosti. Problémy se srdeční činností, například s arytmií, může mít opravdu také každý, ovšem nikoliv takový počet aktivně žijících lidí, kteří se věnují sportu na nejvyšší úrovni po celý svůj život a dosud neměli žádné komplikace. Ve skutečnosti je opravdu známo pár výjimečných případů, kdy například fotbalisté zkolabovali přímo na hřišti, jenže od té doby se této problematice věnuje mnoho sportovních lékařů a všichni profesionálové či mládež na určité úrovni podstupují každý rok náročné fyzické testy, které mají, tedy mimo zkoumání formy, odhalit i možná onemocnění kardiovaskulárního systému.

Bohužel i přes tuto péči se počty nečekaných kolapsů a úmrtí zvyšují. Měřítkem nejsou příklady kulturistů fungujících na anabolikách, kde přetížení srdce může vzniknout v závislosti na nepřirozeném přetížení organismu, i když i u nich došlo letos k mnoha indispozicím končících smrtí. Alarmující stav je u fotbalistů, kterých je mezi aktivními sportovci skutečně hodně, u hokejistů a problémy mají třeba i hráči amerického fotbalu či basketbalisté. Nesmíme si však všímat pouze umírajících hráčů, ale je třeba vidět i ty, kteří jsou staženi ze hry a posléze jsou na marodkách, aniž by někdo přiznal, co jim je. Dále tu máme neobvyklé poklesy formy, které jsou způsobeny vakcinací, jen to není nikde přiznáno. Vzpomeňme na Slavii Praha a její výkony těsně poté, co prezident klubu potvrdil kompletní proočkovanost týmu a následné vypadnutí z dvou evropských pohárů. Toto se může jevit jako spekulace, nicméně z informací od atletů v redakci víme, že podobné věci se dějí. S vakcínami není spojené jen narušené okysličování krve potřebné ke špičkovým výkonům, ale také ztráta orientace a pohybové koordinace, které ustoupí až po určité době od vpichu. Také různé odstávky soutěží sváděné na covid mohly mít souvislost s tím, že řada hráčů nebyla schopna nastoupit, ovšem nikoliv kvůli nemoci, důvodem mohla být i hromadná vakcinace a její svedení na pozitivitu. A to se zabýváme sportovními špičkami s nadstandardní péčí.

Experimentální pseudovakcíny, jak přiznali v rozhovoru samotní Gates i Fauci, mohou přinášet komplikace, o nichž se dozvíme časem. U sportovců je to o něco rychlejší, protože jsou fyzicky vytíženější a mladí. Zemře li senior, starší člověk, obézní či nemocný, nikdo se nediví. U mladých lidí je to však alarmující a je třeba se tím nejen zabývat, ale vakcinace musí být buď zastavena, nebo nesmí být podmínkou k činnosti sportovce. Například ve Francii nepustí hráče (fotbal, rugby), a to ani v mládežnické kategorii, na sportoviště bez covidpasu. Navíc odmítají uznat přirozeně získané protilátky po nemoci či třeba i jen měsíc starou dávku Johnsona, přestože ještě před půlrokem ho doporučovali. Sportovní svazy tak ignorují rizika a nutí hráče pod pohrůžkou ukončení angažování v týmu k podstoupení zákroku, který může být dle všech poznatků extrémně riskantním. Klidně odsouhlasí či dokonce doporučí dvě dávky Pfizeru během 14ti dní, poté se diví, že dotyčný hráč zkolaboval.

Začínají se ozývat hlasy bývalých aktivních sportovců volající po pečlivém prošetření všech případů, kdy sportovci zkolabovali či umřeli. Hysterická média při takových situací buď mlčí, nebo doslova zvýrazní, že případ nemá nic společného s vakcinací, přestože nemají žádné podklady k takovému tvrzení, často dodají i to, že to prohlásili členové rodiny sportovce. Podobně se vyjádřila zmanipulovaná Magda Vašáryová při onemocnění sestry a úmrtí manžela Lasici. Fanatismusmus jedněch často v minulosti zabíjel druhé. A u sportovně laděných lidí, navíc profesionálů závislých na finančních odměnách za své výkony, jde nejen o vytváření překážek v zaměstnání. Podobně, jako u policistů, studentů, zdravotníků v Itálii a Rakousku de facto všech občanů, ale o přímé ohrožení zdraví a celé kariéry. Reakcí na to je odmítnutí tenisty Djokoviče startovat na Australia open, kde je podobný požadavek, také na zimní olympiádu v Číně plno lidí z různých, a nejen politických, důvodů nepojede. Chcete li vnímat souvislosti, jistě pochopíte, jak obrovská rizika tu v rámci vakcinace jsou. A pokud ne, jděte si pro další v řadě teček a nezapomeňte sebou vzít i své děti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 510 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)