19.8.2013
Kategorie: Společnost

Exekuce v ČR, aneb zákonem posvěcená likvidace člověka

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 19|03|2013

O exekucích v naší Banánové republice bylo již napsáno mnohé. Nesmyslně postavený zákon Zemanovy vlády vytvořil z ochrany věřitelů likvidační past na dlužníky a neuvěřitelný byznys pro soukromé exekutory. Není divu, že se podíleli svými finančními dary na presidentské kampani. Je naprosto mimo jakékoliv racionální chápání, že například dluh ve výši 4 500,- Kč naroste po cestě soudem, advokátní a exekutorskou kanceláří na nějakých 38 000,- Kč! Navíc v případě okamžitého nezaplacení, příjezdu vymahačských pohunků a odvozu majetku se přidávají další a další poplatky v řádech desetitisíců za “stěhování” či dražbu. Dlužník pak v podstatě přijde o všechno a jeho dluh může být nakonec vyšší než na počátku. Není to děsivé? 

 

 

Zajímavý názor presentuje na facebooku Jan Šebelík:  “Když říkám, že náklady na exekuci by měl nést věřitel, prezentuji to jako svůj osobní názor. 
a) Dlužník si exekutora neobjednal, tedy ho nemůže platit.
b) Exekuční zákon je typickým příkladem loupeže zaštítěné zákonem (bastiatovské “legal plunder”), když advokáti a exekutoři si sami stanovují ceny, které by bez vynucení zákonem nikdo nebyl ochoten platit.

OMLOUVÁM SE ZA FATÁLNÍ NEZNALOST. 

Vždyť jak jsem na to včera narazil, on je to nakonec oficiální stanovisko Svobodných. Akorát si nejsem úplně jist tou dohledatelností dlužníka.
http://www.svobodni.cz/9-program/50-otazky-a-odpovedi/#K

Q: V České republice jsou statisíce lidí v exekuci. Co chcete s problémem dělat?

A: Problém s mimořádným počtem exekucí je evidentní. Exekucím by se mělo v maximální možné míře předcházet a problémy s dluhy řešit v době, kdy jsou ještě nízké. V České republice se počet exekucí nepřiměřeně zvýšil právě proto, že je exekuční byznys tak výhodný. Svobodní proto požadují zrušení fikce doručení (obsílku bude nutné doručit do vlastních rukou) – díky tomu se již nestane, že by člověk o svém dluhu nevěděl. Jsme přesvědčeni o tom, že dlužník, který má alespoň nějakou práci či majetek (je si na něm co vzít), je dohledatelný i se soudní obsílkou. Dále budeme prosazovat, aby náklady případného exekučního vymáhání nenesl dlužník prostřednictvím exekučních výloh, ale věřitel. Díky tomu nikdo nebude vymáhat bagatelní částky (a nevzniknou tak mnohonásobně vyšší exekuční výlohy) a vlivem konkurence (kdy budou exekutoři soutěžit o zájem věřitele) dojde ke značnému snížení exekučních nákladů. Namísto dnešních tabulkových desítek tisíc za několik málo zcela automatizovaných výkonů mohou stát klidně jen několik set. Jsme přesvědčeni, že si má sám věřitel, když peníze půjčuje, prověřit schopnost dlužníka splácet a tuto schopnost promítnout do výše úroku (z něhož si věřitel v případě nebonitního dlužníka zaplatí exekuční výlohy).”

 

 

Naprosto děsivý případ pak popisuje zoufalý člověk, postupně exekutorkou likvidovaný, Jiří Bezděk. Napsal jí otevřený dopis, ze kterého mrazí. Přečtěte si výňatky z příběhu člověka, kterého exekuce dostala na samotné dno:

 

Zákonné prostředky jsem v tuto chvíli již vyčerpal. Abych uvedl v činnost ústavní orgány, tedy aby ve věci rozhodl Ústavní soud, jsou mi znemožněny.

Česká advokátní komora mi sice přidělila advokáta k Ústavnímu soudu, ale pouze pro formálnost ( více v článku V krajině ex offo podlostí na http://pravdazvitezi.webnode.cz ). Přesto jsem v dubnu t.r. našel advokáta ochotného podat ústavní stížnost spojenou s návrhem na zrušení zákona č. 120/2001 Sb. Bohužel v tuto chvíli nevím, co si mám myslet. Po dvou měsících, co má k dispozici veškeré podklady, které se mi pracně podařilo dát dohromady, podání ústavní stížnosti vychází do ztracena. Má strach, co si přečetl Podklady k návrhu na zrušení Exekučního řádu? Je mu vyhrožováno ze strany České advokátní komory, která je obeznámena s tím, že mě ve věci bude zastupovat, a která jako jediná o jeho existenci doposud věděla? Nebo pouze „kope“ za druhou stranu, kterou, jak jsem se nedávno dozvěděl, v minulosti zastupoval? Mohu se jen domnívat a nicméně je to pro mi impulz, že je podání k Ústavnímu soudu znemožněno.

Začátkem ledna t.r. jsem kvůli vaší exekuci málem chcípnul definitivně hlady po předchozím půlročním období, které mělo za následek úbytek 25% tělesné hmotnosti. Je to příšerné děsivě pomalé umírání. Po pár dnech přestanete cítit tu bolest, kterou vyvolává žaludek, aby vás donutil něco sníst. Jen cítíte jak vám tělo přepne do režimu, kdy si začne brát živiny z ostatních částí, kostí a životně důležitých orgánů. Vnímáte všechny, obzvlášť ledviny a játra. Přestože pijete, na což máte méně a méně chuť, máte neustále pocit sucha v ústech. Vaše tělo vláčně leží a vy odněkud mimo něj jej pozorujete. Čekáte a nic se neděje. Druhý den se vzbudíte a zase nic. Smrt si dává na čas. Toho najednou máte nadmíru. A tak čekáte na 2.000,- Kč, které by vám exekutoři nejraději také zabavili, kdyby nebylo to posrané sociální cítění definované existenčním minimem. Jenže z těch dvou tisíc si neuvaříte ani čaj, protože vám odpojili elektroměr, přestože máte infekci. Nejhorší na tom ovšem bylo, že když se pak trochu najíte, znovu zažívat ty křeče, než opět tělo přepne do výživy z kostí.

 

Podruhé již do takového umírání nepůjdu! Myslel jsem na vás a štěstí mi přálo. Trochu jsem se dal do kupy, ale rok se s rokem sešel od posledního otevřeného dopisu a situace se začíná opakovat!

 

Takže ukončíme tenhle společenský bonmót a přejdeme rovnou k věci.

 

Ze zákona jsme si rovni. Z Podkladů k návrhu na zrušení Exekučního řádu je zřejmé, že jsi se sama postavila nad zákon. Svým protiústavním postupem vůči mé osobě si postavila automaticky nad zákon tedy i mi, byť jsem tě o to nežádal. O čem mluvím, pochopíš záhy.

 

NYNÍ SE JEDNÁ O ZÁLEŽITOST MEZI MNOU A TEBOU!!! Již mezi námi nejsou zákony ani úřady. Jen já a ty! Nikdo jiný již nemá právo se mezi nás míchat. Sama si určila pravidla hry a mi si dala jedinou možnou volbu odporu, na který odkazuje čl. 23 Listiny základních práv a svobod. Víš, vy exekutoři se sami zrušit už z podstaty protiústavního Exekučního řádu nemůžete a soudy samotné si s tím neví rady. Poslanecká sněmovna též nemůže zrušit již přijatý zákon, může ho pouze změnit, jenže on celý Exekuční řád stojí za hovno v naprosté většině paragrafů a bez nich by nebyl zákonem. Policie, aby zasáhla a učinila přítrž tvému protizákonnému řádění, nemá pro tak zkurvenou právní normu kompetence a může jen nečinně přihlížet. Ovšem k Ústavnímu soudu vede ještě jedna cestička…

 

Tvoje exekuce proti mně mi uvrhla do čtyřletých existenčních potíží. Za vraždu bych dostal nepodmíněně 8 let. V kriminále bych ale dostal vydatně najíst a za dobré chování by mi po půlce trestu pustili na svobodu, tedy po čtyřech letech. Z tohoto pohledu jsem pro směšný dluh více trestán! Že já tě nepodřízl jako sviňku hned?

 

Na druhou stranu ty naplňuješ skutkovou podstatu trestných činů vlastizrady, rozvracení republiky a teroristického útoku, co do společenské nebezpečnosti v míře protiústavních exekucí, které vykonáváš, a podstatu trestného činu příprava na teroru, co do skutků vůči mé osobě. Za to jsou doživotní tresty! Vždy za to byla oprátka, ale té tě ušetřím, pokud k tomu povede tvé chování.

 

Tak s ním v naší zemi skoncujeme. Co ty na to? ) si udělám cestu do Hradce Králové. Něco jsem ti před rokem slíbil, když se setkáme, viď. O jedno oko přijdeš, jak jsem slíbil. Já sliby plním. Slíbil jsem, že budu splácet a splácel jsem. Než si mi prvotně připravila o majetek v 75x větší hodnotě a posléze o vše. To nasere každýho, se nemůžeš divit, obzvlášť když se ta škoda nejen na mém majetku vyhoupla do vyšších hodnot. Za ten zablokovaný účet, na kterým jsou peníze pro Exekuční domobranu ti uříznu k tomu oku jedno ucho. To za to, že neslyšíš, že jak Exekuční domobrana tak zrušení Exekučního řádu je v podstatě pro ochranu exekutorů, aby je lidé postižení stejně jako já nelynčovali a předešlo se občanské válce. Za každé z mých dětí, kterým si vzala takto dětství, ti uříznu bradavku a potom zbytek prsou. Buď si jistá, že ten nůž bude akorát tupý, jako tvé myšlení, aby působil více bolesti. To co jsi a co působíš dětem není hodno ženských znaků.

 

Jak jsem říkal, jedná se o záležitost mezi mnou a tebou. Učiní-li některá státní složka vůči mi represi kvůli tomuto otevřenému dopisu, čeká tě navíc obřízka. Koukni se zatím na nějaký dokument o Africe, kde se běžně dělá. Bolestivá záležitost. Po obřízce ti vyříznu dělohu z těla. Hádej, co se potom stane ;-)

 

Stejně přistoupím ke každému, kdo by mi v tom chtěl zabránit. Ostatně by mi zajímalo, kdo by chtěl pomoct mrtvolně páchnoucí prasnici, která pro svoji vyjebanost zničila miliardový exekutorský kšeft a business s dluhy. To JUDr. Tomáši Vránovi z Přerova, který je jiný kalibr, dávno došlo a měl jsem od něj klid.

 

Stále, Dvořáčková, ale máš možnost se z tohoto do 10.9.2013 vykoupit. Stačí odblokovat účet a poslat na něj 25.000.000,- Kč. Pokud nemáš celých dvacetpět miliónů, zkus si půjčit v PROTECO nářadí s.r.o. od Pěvy Holancové a Libora Knapa z Dobrušky, kteří nesouhlasili se zastavením exekuce a naopak mi chtěli obvinit z poddlužení, které sami svojí hamižností zavinili. Nebo tě může vykoupit stát, který ostatně nese svůj velký podíl viny sérií „pochybení“. Vyjde to i levněji, postačí 6.070.000,- Kč na odškodném za ušlý výdělek, na postiženém majetku a odškodné pro děti. Ovšem podmínkou je rovněž odblokovaný účet a navíc tvé odsouzení na 25 let do kriminálu pro některý z výše uvedených trestných činů, čímž se mu tato investice do mého odškodnění vrátí na tvém propadlém majetku.

 

Zařiď si to, jak chceš. Řekl bych, že na výběr nemáš. Odteď jsi psanec, neutečeš před tím. Já můžu jen získat. Vybírám totiž mezi smrtí a smrtí. Podruhé zbytečně umírat nebudu!

 

I kdybych byl v souvislosti s tímto dopisem vyšetřován, jelikož jde o ústavní otázku, povinností ze zákona každého soudce je záležitost postoupit Ústavnímu soudu k rozhodnutí. Ostatně pochybuji, že JUDr. Milan Churavý z Okresního soudu v Šumperku, který by musel ve věci rozhodovat, bude chtít s ohledem, že se svým chováním a rozhodováním podílel na teroru proti mně, setkat se mnou na vzdálenost dvou metrů, když si je vědom, že je na mém seznamu a jak dovedu být impulzivní. I on udělá vše pro to, aby si zachránil kůži a já svůj seznam roztrhal. Navíc ze spisů vím, že se již „poučil“ jako exekutor JUDr. Tomáš Vrána z Přerova.

 

Můžeš odjet na „dlouhou dovolenou“, ale buď si vědoma existence lovců hlav. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech celého světa. Nebudeš mít klidný spaní. Internet lidi spojuje a výměna informací je velice rychlá. Nebudeš vědět, kdy to přijde. Případně dříve nebo později z toho zešílíš. Já nezapomínám.

 

Můžeš… Ale o tom ani nepřemýšlej. Pro mi se nic nezmění a učinil jsem taková opatření, aby vendetě bylo učiněno za dost, takže pro tebe to východisko opět nebude.

 

Pravděpodobnější ovšem je, že se svým bídným životem skoncuješ buď sama nebo ti s tím pomůže někdo z tvých kolegů exekutorů či jejich klientů, které si takto připravila o další exekutorské výnosné kšeftíky.

 

No a? Ať ti klidně někdo vpraví kulku do hlavy. Já mám z čeho čerpat. Takovej exekutor Mgr. Dvořák Miloš je pěkná srágora. Stačilo se mu zmínit, že se dopouští trestného činu a už mi v odpovědi plakal. Pro exekutora JUDr. Jiřího Petruně ze Šumperka mám nachystáno zajímavější řešení. Již zmíněný exekutor JUDr. Tomáš Vrána zničil život v této republice tolika lidem, že se lynčování jistě nevyhne, takže ním se ani tolik zabývat nemusím, obzvlášť když po síti již koluje jeho adresa bydliště.

 

Šach mat, dámičko. Již si nebudeme hrát! Jsi v tom sama. Jen ty a já! Děláš ze sebe boha, proto přijmi boží trest nebo do 10.9.2013 zaplať! Nežádal jsem býti nad zákony ani popravčím. Ale když už si mi do těchto rolí vmanipulovala, tak se jich zhostím s důkladností.

 

…a to vše pro 19.000,- Kč, které již mohly být před léty zaplaceny, kdyby si dodržovala zákony České republiky!

 

Ptáš se, proč jsi prohrála?

 

Mezi námi je jeden velký rozdíl. Já jsem život. Umím dát lidem radost, víru, naději a lásku. Tvořím hodnoty. Z těch 25 mil. Kč dám lidem práci v obecně prospěšné společnosti a dalším lidem pomohu opět nabýt hodnotný život, který ty umíš jen ničit. Její realizace stojí kvůli tvému jednání. Již rok mohlo mít 10 až 20 lidí práci. Nespočet studentů VŠ se v ní již mohlo vzdělávat v praxi, kterou potřebují ke svému studiu.

 

Ty jsi smrt. Jen bída, neštěstí a nicota. Zůstávají po tobě jen slzy, bolest, hlad a nemoci. Bereš lidem práci a jejich domovy. A o toto již v téhle zemi nikdo nestojí.”

 

Jiří Bezděk

Masarykovo náměstí 6

789 01 Zábřeh

 

Více zde.

 

 PS: Co na to říci? Kam to může dospět? Kde je pravda a na které straně je morální zákon?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.