ADUDA
13.7.2020
Kategorie: Politika

Evropské hodnoty v ohrožení, polským prezidentem bude zase Duda

Sdílejte článek:

LU LINA

 

Kavčí hory jsou od rána potažené černým flórem, protože polským prezidentem bude zase Duda. Rozhodli to ve volbách Poláci a Česká televize teď nepochybně věnuje hodně času tomu, aby nám vysvětlila, že: 1. Dudu volili většinou venkovští blbci, takže by to nemělo platit 2. Je to strašná tragédie pro demokracii a evropské hodnoty 3. Za vítězstvím Dudy stojí Putin.

Soudím tak čistě z toho jakým způsobem až doposud o těchto volbách referovala, jak vypadalo její některé volební zpravodajství v minulosti a z toho, co dlouhodobě hlásá. Opravdu velký prostor byl tudíž například věnován vysvětlování, že Duda je vlastně něco jako polský Mussolini a navíc loutkový. Čím dál ustaranější výraz Lukáška Mathé pokaždé, když z Varšavy truchlivě hlásil, že to asi bude velice „těsné,“ hovořil také za vše. I výběr mluvících hlav, které nám všechny unisono vysvětlovali, že Trzaskowski je mladý a krásný pokrokový demokrat, zatímco Duda je loutková homofobní zkamenělina, cosi vypovídal.

Taky mne pokaždé dost pobavilo, když nás ČT opakovaně a velice rozhořčeně informovala, že polská veřejnoprávní televize zjevně nadržuje Dudovi. A že to je hrozné, když veřejnoprávní médium, které má přece být objektivní, v nějakých volbách evidentně nadržuje jednomu z kandidátů. Tomu se budu smát až do druhé vlny koronaviru.

Mně osobně je to, kdo bude polským prezidentem, dost jedno. Na rozdíl od České televize. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Ať si Pšonci, stejně jako třeba Američané, klidně volí, koho chtějí oni a ne koho chce Česká televize. No problemo. Pokud bych ale byl pod hrozbou násilí přinucen se vyjádřit, kterého z těch dvou politiků považuji za o něco menší hrozbu pro evropskou svobodu a demokracii, řeknu, že Dudu.

Nicméně kromě sjednocující rusofobie je dnešní Polsko ideologicky rozdělenou zemí, stejně jako zbytek EU. Zastánci „pokroku“ v něm stojí proti zastáncům „zpátečnictví“ zhruba v poměru půl na půl. Pokrokáři chtějí změnit strašný svět, který je děsí, k lepšímu a zpátečníci jsou s jeho současnou podobou spokojeni a děsí je to, co s ním chtějí udělat pokrokáři. Tedy klasický, mnohokrát použitý scénář. Včetně užívaných metod, jak změny dosáhnout.

Vzhledem k tomu, že pokaždé, když se v minulosti pokrokáři tohoto specifického typu – Ráj na zemi ihned s.r.o. – k tomu kormidlu dostali, fakt bylo poté pokaždé výhradně špatně, mám tendenci přiklánět se ke zpátečníkům. Kteří se rozhodně nebrání pokroku a vítají ho. Pokud přichází sám a přirozenou cestou. Protože to, co přichází silou, nepřirozeně a dokonce proti vůli lidí, není a nikdy v minulosti nebylo pokrokem.

Ti, co jsou dneska, a podle výsledku voleb co budou i zítra, v Polsku u kormidla, nejsou pokrokáři. Respektive jsou, ale ne dost zapálení a nedokonalí. Postrádají ten správný moderní, internacionalistický gen způsobující touhu po sjednocené a multikulturní Evropě, třídně, genderově a rasově spravedlivé. Místo něj mají zastaralý gen nacionalistický a proto si mnoho věcí, ačkoliv jsou jinak „proevropští“ až to duní, chtějí dělat v Polsku po svém. Tak, jak to chtějí Poláci. A to je podle pokrokářů a jejich nového náboženství smrtelný hřích.

Proto nestačilo v televizi prostě říct: „V Polsku budou volby, kandiduje ten a ten a tenhle nakonec vyhrál.“  Aby si to lidi nějak přebrali sami. Nene. Muselo se to dlouze předžvýkávat a opatřovat vysvětlivkami, aby to snad někdo nepochopil špatně:

Duda je kandidátem PiS. PiS je polská politická strana, která neskáče úplně ve všem přesně tak, jak Brusel píská. Někdy koná podle svého programu či vůle svých voličů a proto je pravicově populistická. A pravicový populismus je něco jako fašismus. A fašismus tady, milí televizní diváci, přece určitě zpátky nechcete. 

A proto Duda byl, je a bude podle České televize špatný prezident a Trzaskowski by býval byl skvělý. Kdyby to ti polští venkovští drni a Putin zase nezkazili.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 851 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.