eussr-
31.7.2020
Kategorie: Společnost

Evropské hodnoty mi jsou hodně vzdálené a nestydím se za to

Sdílejte článek:

JIŘÍ BERÁNEK

Většina politiků se zaštiťuje ve svých vystoupeních evropskými hodnotami, ale co ty evropské hodnoty vlastně jsou? Podle mne to jsou pomýlené představy a konstrukce lidí, kteří jsou odtrženi od reality. Jistě ne náhodou to připomíná úsilí komunistů v boji za lepší zítřky.

Každý z nás samozřejmě v hloubi duše touží po lepším světě a má obavy z budoucnosti. Bylo, je a bude, ale obávám se resp jsem přesvědčen, že líp už bylo. A to vůbec neberu v potaz jak pomalu ale jistě dochází k omezování osobních svobod jednotlivce ve jménu ochrany životů v souvislosti s covid-19. A mnozí tomu ještě tleskají aniž by si uvědomovali, že plní roli užitečných idiotů.

Dne 15. června 2017 vystoupil v Evropském parlamentu tehdejší předseda Evropské komise Juncker a mimo jiné uvedl, že Komise zahájila tzv. řízení o porušení Smlouvy s Českou republikou, Polskem a Maďarskem, a to z důvodu nenaplňování unijních kvót pro přijímání migrantů. Pak Juncker v této souvislosti také řekl, že jde o dodržení evropského práva a že doufá v prosazení evropského ducha a evropských hodnot.

Nejsem právník, ale domnívám se, že pojem “evropské hodnoty” jako takový primární právo EU vůbec nezná. A co je míněno evropským duchem se taky můžeme jenom dohadovat. Nejlépe podle konkrétních kroků.

Teď mne například šokovala Evropská komise, když z ní vypadlo, že na peníze z evropské kasy mají nárok pouze ti, kteří respektují evropské hodnoty. Některá polská města, která se odmítla podřídit diktátu Bruselu, byla označena nálepkou “zóny bez LGBT” konkrétně bez leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob, a nemají podle EK nárok. V této souvislosti začínám chápat co je to ten evropský duch…

Cesta do pekel je holt dlážděna dobrými úmysly. Bůh nás ochraňuj!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 694 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.