euflag
25.10.2021
Kategorie: Politika

Evropská unie se pěkně vybarvuje

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝEvropská unie byla zpočátku spolkem svobodných národů a svrchovaných států. Aspoň se tak tvářila. Postupně se z ní stal nestátní útvar přivlastňující si pravomoci, které připomínají 3. říši, přičemž opět se do vedoucí pozice dostalo Německo. Došlo to až tak daleko, že se Velká Británie rozhodla i přes značné potíže způsobené zbývajícími státy setrvávajícími v EU vystoupit a stát se opět svobodnou. Nedělejme si iluze, eurounijní propaganda napáchala v této ostrovní říši mnoho škod a poznamenala přístup velké části Britů, přesto Brexit podpořila nadpoloviční většina. Což té menšině nijak nebrání dělat problémy a některé uzemní celky by se k EU rády zase vrátily.

To vše však neznamená, že by se Velká Británie v mnohém nadále neshodovala s Evropskou unií. Třeba v otázce islamizace a Green Dealu jsou na tom pořád stejně a v něčem je Anglie papežštější než papež sám. Například v ukončení prodeje automobilů se spalovacím motorem chtějí být Britové rychlejší. Mohou za to i tyto dva faktory. Zelenomozková partnerka premiéra Johnsona a dlouhodobě sluníčkářsky zelení princové Charles a William. Velká Británie má výhodu možnosti většího využití větrných elektráren, to je ale asi tak vše, na co se může spoléhat. Kdysi průmyslová velmoc bude mít stejné problémy jako zbytek Evropy.

Britové už si bojují svůj boj a je jen na nich, jak si s tím poradí. Zatím spějí k chalifátu a z kdysi tak obdivovaného Londýna se stalo internacionální mraveniště, kde je více opálených než původních Angličanů. Ale ani to ostrovy neodlišuje například od Paříže, Amstrdamu, Marseille a dalších metropolí. Původní obyvatelé se dostávají do menšiny. Vraťme se na kontinent. Jistě jste v poslední době zaznamenali boj Poláků za vlastní svrchovanost. Polský vrchní soud rozhodl o tom, že jsou na jejich vlastním území polská Ústava a všechny zákony vydané polskými zákonodárci postaveny nad zákony Evropské unie. A strhla se mela. Je třeba ještě připomenout, že podporu Varšavě vyjádřil maďarský premiér Orbán. Bylo píchnuto do vosího hnízda a bruselští úředníci začali podrážděně bzučet a chtějí trestat naše severní sousedy za zpupnost. Opět se tak ukazuje, proč vlastně Evropská unie vznikla a k čemu má vést. Svrchovanost se stala nenáviděným a nepovoleným pojmem i stavem.

Inadhled několikrát upozorňoval na to, že se naši poslanci stali pouhými sluhy pána sedícího v Bruselu. Místo vytváření českých zákonů dochází pouze ke schvalování směrnic mířících k nám z Bruselu. Vzepřeli jsme se pouze v otázce vlastnictví zbraní, což stálo úsilí mnoha lidí sedících mimo Senát či Parlament a sdružených kolem spolku Cuba Libre. Právo na vlastnění zbraní se podařilo zatím zachovat i díky tomu, že máme kvalitní systém týkající se této záležitosti a legálně držené zbraně nejsou zneužívány k páchání trestné činnosti. Otázkou zůstává, jak se bude chovat nová vláda, která je už nyní načichlá bruselským řiťolezectvím. Možná nás čeká další boj o možnost mít tuto evropskou výjimku i nadále. Ještě o něco dále jsou Švýcaři, kdy jsou de facto povinni až na výjimky doma zbraň mít. Jenže právě Švýcarsko je mimo dosah eurounijní pravomocí. Mimo směrnice týkající se zbraní tedy vše ostatní u nás prochází bezkonfliktním schvalováním a jsme poslušnými psíky bruselsko-berlínského pána.

Poláci však řekli:,,A dost!“. Řada totálních nesmyslů, kterým se musí člověk přistupující k životu selským rozumem podivovat, je vymýšlena mimo realitu žijícími politiky právě v Bruselu. Jejich zákony směrnice připomínají výmysly totálních šílenců a implementace poté mívá nedozírné následky. I díky EU jsme se stali hospodářsky naprosto nesamostatnou zemí závislou na zahraniční ekonomice. Pěkně si nás předpřipravili v dobách privatizace, skoupili, co se skoupit dalo, což byla i naše hloupost a naivita a poděkujme Havlovi a tehdejší politické garnituře. Po vstupu do EU z nás metodou medu a biče udělali prosté vazaly, na čemž má podíl další generace politiků. Ti, kteří před tím varovali, byli umlčeni. Propaganda jela na plné obrátky, budoucí eurounijní liberálové tušili zisky. Poláci na tom byli podobně, jenže jim došlo, že jsou dost velký národ s velkým územím, trhem a přístupem k moři na to, aby dělali poskoka menším a vychytralým členům Evropské unie. Navíc mají svou hrdost kovanou existencí mezi pro ně nepřátelským Německem a Ruskem. V sídle EU jsou z toho zděšeni a vzteklí. Polsko a Maďarsko se svou z jejich pohledu zpupností přiblížily Velké Británii, to i přes to, že se podařilo víceméně rozbít Visegrádskou čtyřku. Slováci zklamali již dříve, přešli do eurozony a poslušně plní příkazy Bruselu.

Poslední volby v Čechách dopadly pro euroskeptiky v České republice také špatně a liberalismus nastupující vlády je předpokladem pro následování Slovenska při opouštění visegrádských ideálů umožňujících v bloku odolávat bruselským nesmyslům (byť to tak nikdy prezentováno nebylo). Poláky a Maďary tak v jejich boji za vlastní svobodu naše vláda nepodpoří, i když mají sympatie velké části Čechů. Opět se ukazuje, že demokracie má svá zákoutí, která mají být ukryta. U nás se občas ozývají hlasy volající po referendu o dalším účinkovaní v divadlu zvaném Evropská unie. Zatím lze konstatovat, že by pravděpodobně dopadlo špatně a většina by se přiklonila k dalšímu podřizování se bruselsko-berlínské diktatuře. To i přes evidentní likvidaci všeho dobrého, co tu dosud zbylo. Poláci jsou o krok dál a ustojí li to, budeme jim jednou závidět. My spějeme do ještě většího područí a jdeme vstříc Velkému resetu následujícím hned po naplnění představ tvůrců Green Dealu. Bránit se tomu lze jedině tak, že si vytvoříme svá pravidla a nebudeme poslouchat nesmyslné příkazy odjinud. Visegrádská čtyřka měla velký potenciál, který byl záměrně zlikvidován. I díky nám. Takže nezbývá než držet Polsku palce. A věřit, že se jednou probudíme. Tedy nebude li pozdě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 564 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)