veggie-2281212_960_720
21.4.2019
Kategorie: Společnost

Evropská unie se o nás opravdu stará!

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Dnešní článek bude na trochu lehčí téma. Zjistil jsem, že Zemědělská komise EU schválila zákaz používání názvosloví, které je spojené s masem, pro popis vegetariánského jídla. Padlo již i několik konkrétních návrhů, například vegetariánský burger by se nově mohl jmenovat vegetariánský kotouč.

Samozřejmě předkladatelé tohoto předpisu argumentují ochranou spotřebitele. Eric Andrieu ze strany Parti socialiste, který na nový zákon dohlíží, říká toto: „Zákon vyvolal velkou diskuzi napříč politickými skupinami a většina z nich chtěla názvosloví zpřesnit. Můžete si dát steak nebo burger, nemůžete tak ale říkat jiným produktům. Jde o selský rozum.“ Dále dodává: „Lidé musí vědět, co jedí. Změna pomůže lidem, kteří chtějí jíst méně masa. Budou vědět, co mají na talíři.“

Musím říct, že mé srdce doslova zaplálo vřelým citem k tomuto zástupci Evropské unie, který dnem i nocí myslí na moje zájmy a do roztrhání těla pracuje, aby se mi třeba nestalo, že bych přišel do vegetariánské restaurace, objednal si vegetariánský steak nebo burger a nebyl zděšen, že nemám na talíři maso. Jsem dojat, že tito myšlenkoví giganti myslí na nás, prostoduché občany, kteří nejsou schopni si přečíst název pokrmu a mohli by být ošklivě překvapeni, ba i zklamáni, že bezmasé jídlo není z masa.

Jediný záblesk zdravého rozumu se projevil, když zástupci Zemědělské komise EU přiznali, že název vegetariánský kotouč se asi neujme. Já to nicméně vidím jako příležitost, jak ustanovit výbor nebo komisi, která se bude pravidelně scházet a dlouho rokovat o tom, jaké nové názvy tyto potraviny ponesou.

Já osobně bych chtěl panu Andrieu vzkázat, že mám dostatek selského rozumu a také umím číst, tedy si dokážu svoje jídlo koupit sám, a to tak, abych dostal to, co chci. Za jeho snahu mu velmi děkuji, ale nějak už si poradím. Nicméně pokud chce ve svých bohulibých snahách pokračovat, navrhl bych mu další krok. Aby se opravdu již nikdo nikdy nespletl a necítil se poškozen, měla by v dalších letech vzniknout směrnice, která by přikazovala, že u každého popisu jídla musí být obrázek zvířete nebo rostliny, ze které je vyrobena. Tak již nikdy nebude žádný spotřebitel moci být poškozen.

Původně jsem tento článek chtěl pojmout humorně, ale čím víc se nad tímto zákazem zamýšlím, dochází mi, že je to vlastně smutné. Takzvané „evropské elity“ jsou již tak odtrženy od reality, že považují svoje voliče, de facto svoje zaměstnavatele, za tak primitivní, že nejsou schopni si sami přečíst, rozmyslet a vybrat si jídlo, pokud jim to někdo chytřejší – rozuměj zástupce EU – polopaticky nevysvětlí. Skvěle to zapadá do kontextu dalších regulací a zákazů.

Dají se vyvodit dvě věci. Zaprvé, EU zřejmě nemá nic jiného a důležitějšího k řešení, že může vynakládat čas a zdroje na takové absolutně podružné problémy. V podstatě jde o vykonávání činnosti jen pro činnost samotnou a vykazování odvedené práce na řešení problému, který by bez EU nevznikl. A zadruhé, což je mnohem horší, jsou již vysocí představitelé Unie tak odtržení od problémů běžných obyvatel a tak přesvědčeni o vlastní nadřazenosti, neomylnosti a povolanosti k tvoření dobra, že žádná reforma Evropské unie již není možná.

Proto je nutné vystoupit u EU co nejdříve.

Autor: 

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 693 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
13 komentářů