veggie-2281212_960_720
21.4.2019
Kategorie: Společnost

Evropská unie se o nás opravdu stará!

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Dnešní článek bude na trochu lehčí téma. Zjistil jsem, že Zemědělská komise EU schválila zákaz používání názvosloví, které je spojené s masem, pro popis vegetariánského jídla. Padlo již i několik konkrétních návrhů, například vegetariánský burger by se nově mohl jmenovat vegetariánský kotouč.

Samozřejmě předkladatelé tohoto předpisu argumentují ochranou spotřebitele. Eric Andrieu ze strany Parti socialiste, který na nový zákon dohlíží, říká toto: „Zákon vyvolal velkou diskuzi napříč politickými skupinami a většina z nich chtěla názvosloví zpřesnit. Můžete si dát steak nebo burger, nemůžete tak ale říkat jiným produktům. Jde o selský rozum.“ Dále dodává: „Lidé musí vědět, co jedí. Změna pomůže lidem, kteří chtějí jíst méně masa. Budou vědět, co mají na talíři.“

Musím říct, že mé srdce doslova zaplálo vřelým citem k tomuto zástupci Evropské unie, který dnem i nocí myslí na moje zájmy a do roztrhání těla pracuje, aby se mi třeba nestalo, že bych přišel do vegetariánské restaurace, objednal si vegetariánský steak nebo burger a nebyl zděšen, že nemám na talíři maso. Jsem dojat, že tito myšlenkoví giganti myslí na nás, prostoduché občany, kteří nejsou schopni si přečíst název pokrmu a mohli by být ošklivě překvapeni, ba i zklamáni, že bezmasé jídlo není z masa.

Jediný záblesk zdravého rozumu se projevil, když zástupci Zemědělské komise EU přiznali, že název vegetariánský kotouč se asi neujme. Já to nicméně vidím jako příležitost, jak ustanovit výbor nebo komisi, která se bude pravidelně scházet a dlouho rokovat o tom, jaké nové názvy tyto potraviny ponesou.

Já osobně bych chtěl panu Andrieu vzkázat, že mám dostatek selského rozumu a také umím číst, tedy si dokážu svoje jídlo koupit sám, a to tak, abych dostal to, co chci. Za jeho snahu mu velmi děkuji, ale nějak už si poradím. Nicméně pokud chce ve svých bohulibých snahách pokračovat, navrhl bych mu další krok. Aby se opravdu již nikdo nikdy nespletl a necítil se poškozen, měla by v dalších letech vzniknout směrnice, která by přikazovala, že u každého popisu jídla musí být obrázek zvířete nebo rostliny, ze které je vyrobena. Tak již nikdy nebude žádný spotřebitel moci být poškozen.

Původně jsem tento článek chtěl pojmout humorně, ale čím víc se nad tímto zákazem zamýšlím, dochází mi, že je to vlastně smutné. Takzvané „evropské elity“ jsou již tak odtrženy od reality, že považují svoje voliče, de facto svoje zaměstnavatele, za tak primitivní, že nejsou schopni si sami přečíst, rozmyslet a vybrat si jídlo, pokud jim to někdo chytřejší – rozuměj zástupce EU – polopaticky nevysvětlí. Skvěle to zapadá do kontextu dalších regulací a zákazů.

Dají se vyvodit dvě věci. Zaprvé, EU zřejmě nemá nic jiného a důležitějšího k řešení, že může vynakládat čas a zdroje na takové absolutně podružné problémy. V podstatě jde o vykonávání činnosti jen pro činnost samotnou a vykazování odvedené práce na řešení problému, který by bez EU nevznikl. A zadruhé, což je mnohem horší, jsou již vysocí představitelé Unie tak odtržení od problémů běžných obyvatel a tak přesvědčeni o vlastní nadřazenosti, neomylnosti a povolanosti k tvoření dobra, že žádná reforma Evropské unie již není možná.

Proto je nutné vystoupit u EU co nejdříve.

Autor: 

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 20 255,00 Kč
Vybráno 57.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 668 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.