170515122325-01-macron-merkel-0515
17.5.2019
Kategorie: Politika

Evropská unie podle Macrona

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Blíží se nám volby do Evropského parlamentu. Kampaň jede na plné obrátky. Nejčastěji registruji sdělení, že EU nerozhoduje bez nás. Že máme šanci prosadit své názory, jen se o to málo snažíme. Druhé sdělení, které slyším poměrně často, je to, že je pro nás důležitý Schengenský prostor. Zdá se to jako nesouvisející informace, ale poslední vyjádření francouzského prezidenta je propojuje.

Jistě se mnou budete souhlasit, že není v EU mocnějších lidí než německá kancléřka a francouzský prezident. Pan Macron má sice dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady, jak by si představoval fungování EU.

Jeho posledním nápadem je zúžit Schengenský prostor. Pokud budu citovat, tak p. Macron chce „Evropu, která ochraňuje své hranice, má společnou azylovou politiku, kde jde odpovědnost ruku v ruce se solidaritou“. Ano, opět je zde zmiňována jednotná azylová politika. Když to shrnu do jednoduché verze: Budete dělat to, co chceme my, nebo vás potrestáme.

Reálně to tedy znamená, že sice Česká republika může, společně s dalšími státy, jako je Polsko a Maďarsko, zablokovat zavedení této politiky, ale za prosazení svého názoru je chtějí ostatní státy trestat. Skutečně je tedy možné prosadit v EU svůj názor a pohled na danou věc, jen s jednou podmínkou, musí to být názor totožný, jako má Francie a Německo. Jinak přijde trest.

Osobně považuji volný pohyb lidí, zboží a kapitálu za jediný přínos Evropské unie pro ČR. Vynechme nyní to, že Schengen nerovná se EU. Jsou státy, které patří do Schengenského prostoru a nejsou členy EU a naopak. Vynechme i fakt, že obdobná pravidla by šlo domluvit bilaterálními smlouvami, bez nutnosti být svazováni mnoha nevýhodnými regulacemi a pravidly. Důležité je to, že snaha vynucovat si poslušnost silou se projevuje čím dál častěji.

Potěšující je zatím jen fakt, že o změně Schengenu se sice dobře a snadno mluví, ale je dost těžké ji zrealizovat. Pro tuto změnu je ještě stále potřeba souhlas všech států. Ale co není, může být. Snahy, aby se veškerá rozhodnutí prováděla pouze na základě kvalifikované většiny, stále sílí. Opravdu chceme být součástí spolku, kde se rozhoduje o nás bez nás a když si občas dovolíme nesouhlasit, tak se okamžitě vymýšlí tresty? Já jsem přesvědčen, že by o nás neměl rozhodovat francouzský prezident, ani jiný politikBlíží se nám volby do Evropského parlamentu. Kampaň jede na plné obrátky. Nejčastěji registruji sdělení, že EU nerozhoduje bez nás. Že máme šanci prosadit své názory, jen se o to málo snažíme. Druhé sdělení, které slyším poměrně často, je to, že je pro nás důležitý Schengenský prostor. Zdá se to jako nesouvisející informace, ale poslední vyjádření francouzského prezidenta je propojuje.

Jistě se mnou budete souhlasit, že není v EU mocnějších lidí než německá kancléřka a francouzský prezident. Pan Macron má sice dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady zvolený jinde než v ČR. Vystupme z EU, než se staneme novodobou kolonií, která již nemá právo určovat, co se v jejích hranicích bude dít.

Autor: Ing. Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 9 316,00 Kč
Vybráno 26.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 476 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.