170515122325-01-macron-merkel-0515
17.5.2019
Kategorie: Politika

Evropská unie podle Macrona

Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Blíží se nám volby do Evropského parlamentu. Kampaň jede na plné obrátky. Nejčastěji registruji sdělení, že EU nerozhoduje bez nás. Že máme šanci prosadit své názory, jen se o to málo snažíme. Druhé sdělení, které slyším poměrně často, je to, že je pro nás důležitý Schengenský prostor. Zdá se to jako nesouvisející informace, ale poslední vyjádření francouzského prezidenta je propojuje.

Jistě se mnou budete souhlasit, že není v EU mocnějších lidí než německá kancléřka a francouzský prezident. Pan Macron má sice dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady, jak by si představoval fungování EU.

Jeho posledním nápadem je zúžit Schengenský prostor. Pokud budu citovat, tak p. Macron chce „Evropu, která ochraňuje své hranice, má společnou azylovou politiku, kde jde odpovědnost ruku v ruce se solidaritou“. Ano, opět je zde zmiňována jednotná azylová politika. Když to shrnu do jednoduché verze: Budete dělat to, co chceme my, nebo vás potrestáme.

Reálně to tedy znamená, že sice Česká republika může, společně s dalšími státy, jako je Polsko a Maďarsko, zablokovat zavedení této politiky, ale za prosazení svého názoru je chtějí ostatní státy trestat. Skutečně je tedy možné prosadit v EU svůj názor a pohled na danou věc, jen s jednou podmínkou, musí to být názor totožný, jako má Francie a Německo. Jinak přijde trest.

Osobně považuji volný pohyb lidí, zboží a kapitálu za jediný přínos Evropské unie pro ČR. Vynechme nyní to, že Schengen nerovná se EU. Jsou státy, které patří do Schengenského prostoru a nejsou členy EU a naopak. Vynechme i fakt, že obdobná pravidla by šlo domluvit bilaterálními smlouvami, bez nutnosti být svazováni mnoha nevýhodnými regulacemi a pravidly. Důležité je to, že snaha vynucovat si poslušnost silou se projevuje čím dál častěji.

Potěšující je zatím jen fakt, že o změně Schengenu se sice dobře a snadno mluví, ale je dost těžké ji zrealizovat. Pro tuto změnu je ještě stále potřeba souhlas všech států. Ale co není, může být. Snahy, aby se veškerá rozhodnutí prováděla pouze na základě kvalifikované většiny, stále sílí. Opravdu chceme být součástí spolku, kde se rozhoduje o nás bez nás a když si občas dovolíme nesouhlasit, tak se okamžitě vymýšlí tresty? Já jsem přesvědčen, že by o nás neměl rozhodovat francouzský prezident, ani jiný politikBlíží se nám volby do Evropského parlamentu. Kampaň jede na plné obrátky. Nejčastěji registruji sdělení, že EU nerozhoduje bez nás. Že máme šanci prosadit své názory, jen se o to málo snažíme. Druhé sdělení, které slyším poměrně často, je to, že je pro nás důležitý Schengenský prostor. Zdá se to jako nesouvisející informace, ale poslední vyjádření francouzského prezidenta je propojuje.

Jistě se mnou budete souhlasit, že není v EU mocnějších lidí než německá kancléřka a francouzský prezident. Pan Macron má sice dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady zvolený jinde než v ČR. Vystupme z EU, než se staneme novodobou kolonií, která již nemá právo určovat, co se v jejích hranicích bude dít.

Autor: Ing. Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 506 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.