migrsocialismusmulti
24.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Evropská komise, ze srdce ti (ne)děkuji!

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

Když už se zdálo, že vlastenecko-konzervativně-euroskeptickou scénu nadobro rozvrátí covid, přichází Evropská komise s dalším osobitým nápadem, který zaručeně stmelí všechny znesvářené.

Ano, uprchlické kvóty jsou zpátky. Nyní tomu říkáme migrační balíček a Evropská komise, jako loutka vedená Německem, hovoří zvučným hlasem o povinné a závazné solidaritě. Uprchlické kvóty jsou trochu jako černá můra, která se neustále vrací a vy ji nemůžete zapudit. Ač se snažíte sebevíc, nakonec vás vždy přepadne znovu..a znovu….a znovu.

Sice jsme už mnohokrát jasně řekli, že o své migrační politice chceme rozhodovat coby suverénní stát sami, ale naši přátelé z Evropské unie stále nerozumí. Nebo snad nechtějí rozumět? Jsou situace, kdy ne prostě znamená ne. A tečka. Žádná další diskuze není potřeba.

Pokud nás hodlá Evropská komise s Německem tlačit silou a vnucovat nám povinnou solidaritu, ničeho tím nedosáhne. Tedy, něčeho vlastně ano. Posílení a rozšíření euroskeptických řad.

Četl jsem v souvislosti s těmi návrhy o 10 000 eur za jednoho přijatého migranta. To zní jako úplatek nebo snaha o morální prostituci. Navíc z peněz členských států. Tedy i z našich peněz, protože Evropská unie nic neprodukuje (kromě šílených nápadů), takže logicky ani nic nevydělává.

Když naopak nepřijmeme, budeme prý platit pokutu. Jestli je takové jednání v souladu s evropskými hodnotami, to ať si každý posoudí sám.

Před vstupem do Evropské unie, jsme nikdy nepodepisovali závazek, že musíme povinně přijímat ekonomické migranty z arabských a afrických zemích. Nebo se mýlím?

V kontextu stávající situace v Evropě i České republice v souvislosti s covidem, kdy se nový český ministr zdravotnictví netají svými ambicemi na omezování svobod občanů a kdy demonstrativně v přímém přenosu příslušníci městské policie v Praze doslova zaklekávají na naše občany, kteří se ocitli v metru bez roušek, je ironií, že uprchlický tábor Moria na ostrově Lesbos lehl tento měsíc popelem – dle vyjádření řecké vlády ho zapálili žadatelé o azyl, neboť se bouřili proti karanténě v souvislosti s covidem. Asi to mám být dík státům EU za to, že se o ně znovu postará za peníze daňových poplatníků. Chtěl bych vidět, jak bychom je přinutili dodržovat naše zákony…

Ale nic není tak horké, jak se uvaří.

S trochou nadsázky můžeme konstatovat, že dokud neexistuje společná evropská armáda, máme v rozhodovacích procesech široký manévrovací prostor. V prvé řadě samozřejmě proto, že nepřipadá v úvahu žádná novodobá bratrská pomoc (trochu hořký humor, viďte?). Může nám být vyhrožováno dalším soudem, odebráním dotací a kdo ví čím ještě. Přesto se nemusíme vzdávat.

Nepodřízení se silou tlačenému vnucování migrantů je otázkou cti, důstojnosti a suverenity. Evropská unie by měla jednou provždy vědět, že obyvatelé České republiky jsou hrdí na své kořeny, předky, tradice a historii a nehodlají se stát mulikulturní zemí, která nad svou minulostí pálí mosty.

V naší tisícileté historii jsme se často dostali do vleku cizích mocností. Ať už to byli Němci, Rusové, Habsburkové. Po roce 1989 se zdálo, že už bude konečně klid a budeme si moci rozhodovat podle svého. Opak je pravdou. Boj za suverenitu a samostatnost nikdy nekončí. Nenechme se mýlit hřejivými slůvky o velké evropské rodině a evropských hodnotách, Nový migrační balíček Evropské komise a Německa je toho nejlepším důkazem.

Doufejme, že český premiér před EU opět nesklopí uši s tím, že nechce být troublemakerem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 045 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
politicon.cz
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.