juncker-jean-claude-120217
1.3.2019
Kategorie: Politika

Evropská komise radí, pátrá, přikazuje…

Sdílejte článek:

J3K

O naprosto nesmyslné existenci nadúřadu, tedy Evropské komisi, se už psalo mnohé. Tato nadpřirozená složka evropské legislativy, v níž sedí nikoliv polobozi, těmi jsou už dle vlastního mínění europoslanci, ale přímo božští představitelé elit Starého kontinentu s právy, která jim nikdo nedal, ale iniciativně si je vzali sami, nám z vůle boží přikázuje, abychom ukončili v České republice nepřiměřenou kontrolu masa dováženého z Polska. Navíc jsme byli nařčeni, že se máme údajně ucházet o status země s výjimečnými požadavky na kvalitu potravin a požadujeme nadstandartní kvalitu. Obě tyto zprávy jdou z Evropské komise, ve které sedí třeba Jourová.

Abychom si to připomenuli. Aféra s polským masem pokračuje. Jestliže v první fázi šlo o dodávky hovězího pocházejícího z nemocného skotu, pak v dalším pokračování je toto nahrazeno opět hovězím a čerstvě i kuřecím, v nichž jsou obsaženy bakterie způsobující onemocnění salmonelou. Až potud fakta. Dovoz masa z Polska navíc probíhá často poměrně individuálně a v naprosto nepřijatelných podmínkách, kdy jsou přepravky naskládané do dodávek bez chladicího zařízení. Teď v zimě to možná není ještě tak patrné, ale se stoupající teplotou jde o obrovské riziko spojené se zkažením produktu. Zaměření se celníků a policistů na trasu produktu od zemědělce až do naší ledničky je tedy logickým vyústěním situace, kdy se hazarduje se zdravím českých občanů. Navíc jde o celoplošný problém, neboť dodávky s podezřelým obsahem křižují celou republiku. Nejsme rozvojová země, která by měla potřebu importovat zkažené potraviny jen proto, že si to Evropská komise přeje.

Dvojí kvalita potravin je dlouhodobým problémem, kterým se ta samá Evropská komise odmítá zabývat. O různém složení stejně nazývaných a balených druhů potravin u nás a na Západu prodávaných už jsme psali a laboratorní rozbory je potvrdily. Navíc platíme s prominutím za sračky vyšší ceny, než za kvalitu utratí naši přátelé a partneři z EU, jejichž cesta kapitalismem má delšího trvání, než ta naše. Přestože již nějakou dobu o daném problému víme, narážíme na nezájem EU s tím cokoliv dělat, protože každý si brání to své, tedy až na naše zástupce. Z toho vyplývá skutečnost, že jsme opravdu pouhými vazaly uskupení těžící z naší naivity a neochoty tuto situaci jakkoliv řešit formou zásadového přístupu našich kontrolních orgánů majících v ruce nástroj bránící dovozu něčeho, co nesplňuje požadavky našich občanů. Pokud by vláda připravila určité normy pro to, co mají potraviny obsahovat a co nikoliv, případně by zakázala dovoz těch druhů, které se zásadně liší v kvalitě, výrobci by jistě velmi rychle změnili svůj přístup k České republice. A pokud to snad neumožňují vnitrounijní pravidla, pak v této organizaci nemáme co dělat.

Evropská komise pod vedením alkoholu holdujícímu kamarádovi mimozemšťanů Junckera se stala samovolným soudcem ve všem, co se v Unii šustne. Přestože její členové nejsou voliči voleni, mají nejen platy, ale i pravomoci, o kterých se nám ani nezdá. Přitom jejich božskost je po každém jejich rozhodnutí excelentní ukázkou odtržení od reality. Krmit Čechy zkaženým polským masem, ostatně jakýmkoliv, nejen polským, jen proto, aby byl v aréně Evropské unie klid, to není v pořádku. Nejsme podřadným národem, byť se nám to Němci snaží již několik set let vštípit. Nebuďme poslušní. Pokud k tomu však bude inklinovat naše vláda či naši zástupci v EU, je problém v nás. Špatně jsme si zvolili. Rozhodně kontroly polského masa či méně kvalitních importovaných předražených potravin nesmí přestat. Naopak, navíc je třeba vrátit našemu zemědělství a potravinářství tvář. A soběstačnost. To by měla být priorita našich mocipánů. Půjde to však s Agrofertem ve vládě? Možná právě tam je zásadní kámen úrazu.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 004 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.