15.5.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Evropská komise: „Kvóty jsou dostatečným řešením!“

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 15|05|2015

Evropská komise předložila plán, jak se vypořádat s přílivem afrických běženců. Mimo jiné obsahuje rozhodnutí o zavedení uprchlických kvót pro členské země. Z předpokládaných 20 tisíc běženců, kteří čekají na přesun do zemí EU, by jich během dvou let do ČR mělo dorazit 525. Kouzelný klíč pro nás je 2,63 a závisí na ekonomické vyspělosti země, míře nezaměstnanosti nebo počtu zatím přijatých žadatelů o azyl. Logicky vzato dopadly nejhůře Německo, Francie a Itálie, země, které si barevnosti svých imigrantů užívají naplno, přestože se ve tvářích jejich původních obyvatel objevuje čím dál tím větší křeč.

V čele Evropského parlamentu působí sociálně demokratický předseda Martin Schultz, který miluje Afriku a tak se právem rozčílil: „Egoismus jednotlivých částí Evropské unie už dvacet let brání efektivnímu a humánnímu řešení těchto problémů!“  Podle něj je to Británie, Maďarsko a „mnoho dalších“ zemí, které prý mluví za zavřenými dveřmi jinak, než na mikrofon. V rozhovoru s německou rozhlasovou stanicí rbb inforadio řekl, že podle jeho názoru musí být velké proudy uprchlíků spravedlivěji rozděleny mezi všechny členské státy Evropské unie. „Když se na to podíváme blíže, jsou to nyní čtyři země, které nesou hlavní břemeno…myslím, že 90 procent všech uprchlíků přijme desítka zemí. Zbylých osmnáct nedělá vůbec nic.“

20150429122937_Dollarphotoclub_68429615

Schultze výrazně popudil odmítavý postoj ČR, SR, Maďarska, Polska nebo Bulharska. Zdůraznil, že Německo a Itálie kvóty podporují, Británie, Irsko a Dánsko mají z evropského práva dohodnuté výjimky, kvóty se jich případně nemusí dotýkat. Ani německému týdeníku Die Zeit se odmítavý postoj některých členů EU nelíbí a srovnává to s érou komunismu, kdy na Západě našly azyl tisíce lidí z východní Evropy. Současní afričtí běženci dělají jen to, co Evropané, kteří podle Schultze dnes odcházejí do Austrálie, USA nebo Latinské Ameriky.

Jistě, pane Schultzi, mezinárodní migrace je  součást rozvoje světa a přirozený proces, kde push faktory (chudoba, nezaměstnanost, válečné konflikty, diktatura) společně s pull faktory (vysoká kvalita života, sociální sítě, zaměstnání) migraci výrazně napomáhají.  Právo migrovat je základním lidským právem a samotní migranti kdysi možná byli přínosem jak pro evropskou společnost, tak pro rozvoj v zemi jejich původu.

Americký výbor pro uprchlíky a imigranty ve své zprávě o Evropě ve své době napsal:„Evropské země vytvořily politiku, která v zásadě činí co nejobtížnější vstup uprchlíků (imigrantů) na jejich území. Země na evropské periferii mají ty nejtvrdší směrnice a chrání své bohaté sousedy na severu a západě!“

 Český helsinský výbor (2009) aktivně vyhlásil: „Čím méně je u nás uprchlíků, tím hůře k nim stát přistupuje a místo zlepšení vytváří nové mechanismy, které zhoršují jejich postavení, omezují je na svobodě a předem je kriminalizují!“

Tehdy ovšem Evropu nezaplavovala vlna běženců na pašeráckých lodích z Afriky a tak obhájci multikulturního vidění světa mohli nahlas vyřvávat: „ Lidé, zapomeňte na mýty jako: běženci přinášejí nemoci a růst kriminality, běženci vezmou našim lidem práci, nebo budou žít na sociálních dávkách, příliv běženců zachrání naši stárnoucí populaci! Nic z toho není pravda!“

Píše se rok 2015 a stačí se začíst do západoevropských novin, najít si videa z německých ulic, kde se muslimové veřejně modlí, podívat se na život v pařížských ghettech a uvědomit si, že je tu zaděláno na slušný problém. Multikulturní model se jeho evropským uctívačům a tvůrcům hroutí pod rukama. A protože neví, co s tím, stojí a vyděšeně zírají, jak jim ke břehům Evropy pašerácké lodě neustále dodávají čerstvý přísun mladých černochů.  

Pokud tento masový útok šéf Evropské komise akceptuje a německý tisk ho přirovnává k emigraci lidí z východu Evropy v době totality, trpí oba dva zjevně poruchou vnímání a ztrátou soudnosti i paměti!

A je-li Schultz o prospěšnosti afrických uprchlíků pro Evropu tolik přesvědčen, ať nedůvěřivým osmnácti státům EU a jejich občanům doloží, v čem bude přínos všech takových a jim podobných běženců! Může vycházet ze zkušeností Německa, které si svou imigrační politiku mělo dát zarámovat. Kancléřka Merkelová se netají selháním multikulturalismu a jen nerada přiznává, že z rozjetého vlaku se Němcům těžko vystupuje.

Uprchlické kvóty dnes vychází z dvaceti tisíc běženců, otázkou je, kde jsou ti ostatní a kdy přijdou na řadu. Podáš prst a přijdeš o ruku! A z dvaceti tisíc mohou být miliony. Miliony Afričanů, plujících bez dokladů a jasné vize, bez ochoty se přizpůsobit, do zemí zaslíbených na kontinentu, zvaném Evropa.  Evropa jen přihlíží a mlčí a ti, kteří by se měli zasadit o její záchranu, nejednají jako suverénní potomci svých předků!

Problém Afriky musí být řešen v samotné Africe. Pašerácké lodě plné běženců nesmí ke břehům Evropy vůbec vyplout!

Změkčilá Evropská unie, vyděšeně mávající vlajkou humanismu a ohánějící se nesmyslnými kvótami, nedostala od nikoho právo obětovat bílou Evropu! Ani ve jménu „trpící“ černé Afriky!

ZDROJ: Eva Valerie Maxová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
23 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.