eu-executioner
9.11.2018
Kategorie: Společnost

Evropská komise je bůh?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Vstupem do Evropské unie jsme si místo původně přemrštěných očekávání museli začít postupně zvykat na seriál tvořený z doporučení, přikázání a zákonů, které vytvořily prostředí v mnohém u nás srovnatelné s dobou před rokem 1989. Tím není řečeno, bylo li lépe či hůře. Je velmi složité srovnávat různé doby a generace, navíc překotný technologický vývoj změnil za posledních 30 let způsob života, možnosti v oblasti komunikace a předávání informací.

Ovšem jedna věc zůstává. Dostane li funkci člověk, který nemá dostatečné morální vlastnosti, znalosti a není ochoten na sobě pracovat, převyšuje li jeho ego schopnost vnímat události a skutečnosti a realisticky je analyzovat, je jedno, v jaké etapě se lidstvo vyskytuje. Čím větší blbec, tím horší výsledky. Přesně tento vzorec pasuje na řadu eurokomisařů a europoslanců, tím největším je však dle všech indicií samotný předseda Evropské komise Juncker.

Řada nařízení přicházejících z Bruselu připomíná většinou výplody klientů psychiatrické kliniky. Občas přítomní úředníci dostavivší se do jednacích sálů, jistě jste viděli fotografie poloprázdných lavic v budovách bruselské generality při zasedáních, mají pocit, že bez nich by se naše planeta začala točit v protisměru. A aby projevili aspoň nějakou aktivitu, která stejně nebude nikdy úměrná jejich přemrštěným platům, přijíždí s návrhy změn, které jsou často opravdu strašidelné. Systém jejich schvalování a prosazování většinou brání samostatným státním útvarům postavit se proti nim, byť zasahují do jejich suverenity a potlačují místní zvyklosti či názvosloví. Jako příklad si můžeme připomenout změny názvů tuzemského rumu, dohady kolem řeckých jogurtů, stanovené normy množství vyráběného cukru, pokus odzbrojit evropské národy, zákaz olověných rybářských závaží a plno dalších podobných nesmyslů. Obzvlášť patrná je snaha EU prosadit migraci a přerozdělování intervenujících hord, čemuž napomáhají samotnou EU a pravděpodobně i Sörösovými fondy zkorumpovaní kolaboranti z řad zástupců jednotlivých států.

Velkým zásahem do života lidí napříč celou Evropou jsou aktivity Evropské komise a parlamentu týkající se osobní dopravy. Nucená elektrifikace způsobená razantním a technicky téměř nereálným snižováním množství emisí nových automobilů připomíná hysterii v podání technických analfabetů a autokratů. Zlikvidovat jednu z mála radostí, které Evropanům zbývají, tedy možnost potěšit svou duši svezením se v autech trochu svižněji, se nyní pokouší eurokomisaři. Nástrojem k tomu je nově připravovaný zákon hovořící o povinnosti pojišťovat vše, co se hýbe pomocí mechanického pohonu, navíc používané kdekoliv, tedy i na vlastním pozemku. Ano, týká se to nejen klasických vozidel, ale i zahradních traktorů, kultivátorů a sekaček, golfových vozíků, elektrických kol a koloběžek, ale i aut používaných pro rekreační jízdy na závodních okruzích. A aby tomu nebyl konec, do kategorie povinně pojištěných samohybů by patřily i veškeré sportovní a závodní stroje včetně monopostů F1.

Problémem zůstává nejen obrovské zatížení jak uživatelů, tak i úředníků, ale také ceny samotného pojištění. Dá se předpokládat, že u sekaček by nešlo o nic astronomického, ovšem těžko lze očekávat podobnou střídmost pojišťoven u motocyklů závodících v seriálu Moto GP, monopostů F1 či snad rallyových speciálů. Stejně nerealisticky si můžeme představit částku, kterou by makléři požadovali za připojištění vozidla použitého na volné jízdy na některé z evropských autodromů. Absolutní necitlivost bruselského samozvaného božstva tak může při případném schválení těchto nesmyslů ve svém důsledku ukončit existenci jednoho celého sportovního odvětví, okrást nás milovníky vůně spáleného benzínu, ostatně navíc i tu malou skupinu obdivující pojízdné  vysavače v podobě elektroformulí o nevšední zážitky a možnost seberealizace. Jestliže si u zahradních traktorů klepeme na čelo, ty by jistě mohli spadat pod pojištění domácností, golfové vozíky zase pod to podnikatelské, které mají golfové kluby jistě vytvořené, tak u sportu je třeba se vzepřít a nepoddat se. Je totiž otázkou, co dalšího ukrývají šuplíky eurounijních úřednických hujerů. Co třeba katalyzátory na motorové pily, zákaz pálení dřeva v krbu či plavby lodí po vodních tocích? Opravdu tu EU potřebujeme?

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.