31.1.2014
Kategorie: Společnost

Evropská děloha a další “veselé” zprávy z EU

Sdílejte článek:

OD: MARTIN VLACHYNSKÝ 31|01|2014

 

Zkusme malé cvičení. Zavřete oči, pusťte si relaxační hudbu a zkuste si představit jak vypadá logo Rady EU. Nejde vám to? Vlastně, víte vůbec, co je to Rada EU? Nevadí, stačí vědět, že za redesign loga jste zaplatili 60 000 eur . Výsledek vidíte na obrázku.

 

 

Ta žíhaná věc je zpodobnění Europabuilding . Zase nevíte o čem je řeč? Je to přístavba ke starší budově pro euroúředníky za 350 milionů eur. Jen provedení propagačních prospektů politiků stálo 120 000 eur.Jak řekl jeden anonymní úředník, budova vypadá jako děloha a zrodí se v ní nové skvělé vize Evropy.

 

 

Přesuňme se ze skleněných chrámů do Řecka. Rozpočtový úřad prohlásil, že více daní se již v zemi vybrat prostě nedáNěco takového od státního úřadu slyšet velmi vzácně. Slavný 800-milionový primární přebytek rozpočtu za rok 2013 byl zvýšen až na jednu miliardu eur. No hrozí, že polovina z něj zmizí. Řecké soudy totiž prohlásili snížení mezd části veřejných zaměstnanců za nezákonné.

 

Lepší čísla hlásí i Portugalci. V roce 2013 se jim podařilo vybrat o 13,1% více na daních oproti roku 2012, ačkoli počítali jen s 8,9%. To znamená o 1,75 miliardy eur nižší deficit. Výdaje státu stouply meziročně o 5,5% a to se do toho ještě nepočítá 700-milionová část pomoci bankám. Tolik k “nelidskému šetření” v Portugalsku.

 

Jedno pozitivní čísílko i ze Španělska . Produkce aut v zemi narostla loni v tamních 17 továrnách o 9%. Dokonce se zvýšil i odhad růstu v roce 2014 z 0,3% na 1% HDP. Nadále však padá trh hypoték. Pád trvá již 43 měsíců, v listopadu se meziročně počet nových hypoték propadl o 27,4%.

 

Prezident Europarlamentu a jeden z kandidátů na komisaře Martin Schulz se ocitl v menších problémech . Byl obviněn, že manželce šéfa své frakce – Strana evropských socialistů – přihrál zakázku za 60 000 eur.

 

No je to nic oproti tomu, s čím se musí potýkat Hollande . Rozchod s životní partnerkou, která nerozchodila jeho nevěru, je z těch lehčích záležitostí. Nezaměstnanost ve Francii opět překonala historický rekord, když počet hledajících práci překročil 3 300 000. Snížení nezaměstnanosti v roce 2013 byl přitom jedním z jeho hlavních předvolebních slibů. Zpomalení růstu nezaměstnanosti v zemi z posledních měsíců je prakticky jen důsledkem vytváření státem dotovaných míst. Dokonce i jeden z posledních pilířů francouzského hospodářství, Airbus, ohlásil propuštění 1400 lidí. 

 

V Německu mezi tím nezaměstnanost poklesla . Francouzští nezaměstnaní však na rozdíl od svých zaměstnaných sousedů mohou být nezaměstnaní s hřejivým pocitem pokrokové minimální mzdy a 75% sazby pro boháče. Meziročně poklesly přímé zahraniční investice do Francie o 77% . Podařilo se jim už skoro vyhnat ten kapitalismus i s kapitálem.

 

Bundesbanka vyrukovala jako další instituce v pořadí s návrhem zvýšit majetkové daně , protože příjmové i spotřební daně pomalu začínají narážet na maxima. Problémové země by měly nejdříve zdanit své občany a až potom žádat o pomoc daňové poplatníky jiných zemí. Slováci si záchranu bank před 14 lety 120 miliardami korun zaplatili sami, ale dnes už je v módě evropská solidarita. Možná i proto už platíme bankovní daň i z vkladů v bankách a chystají se výše daně z nemovitostí.

 

Německá centrální banka měla kromě toho ještě jednu kartu v rukávu. Požádala americkou stranu o vrácení německých 300 tun zlata , uskladněných v USA. FED bude posílat zlato do Německa po částech příštích sedm let. Stejně chce zlato z pařížských trezorů. Co je doma, to se počítá.

 

Banky si uchytily novinové titulky i v Británii. Banka HSBC přestala vydávat vkladatelům hotovost nad 5 000 liber, pokud nedáte uspokojivé vysvětlení, na co ty peníze potřebujete. Připomeňte si naši lekci o tom, že bance vždy peníze půjčujete, nikdy je tam neukládáte!

 

Technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Ale pánům poslouží. Podle zdrojů britského tisku vyvíjí Unie zařízení, které by (povinně namontováno) vypnulo na dálku kterýkoli automobil. ProgramTempora je potvrzená realita. Britské vládě umožňuje “napíchnout” podmořské kabely a odposlouchávat z nich komunikaci. Podle Edwarda Snowdena program běží ve spolupráci s NSA. To už vystrašilo i šéfku euro-spravedlnosti Viviane Reding, která prohlásila , že pokud najde jediný důkaz, že program není využíván pouze pro účely národní bezpečnosti, tak spustí okamžitě vyšetřování. Můžeme ji uklidnit. Všichni jsme potenciální teroristé, i když o tom nevíme, takže ten program se vlastně ani zneužít nedá.


Nejen v EU je veselo. Ve Venezuele se navzdory obsazení papíren armádou jaksi došel papír a noviny musely zredukovat obsah i množství výtisků. Podle vlády za to může “importérská mafie”, ať je to co chce. O kousek dál argentinské peso ztratilo hodnotu , nejvíce od roku 2002 a vláda rezignovala na její udržení.Devalvace pravděpodobně přinese další zhoršení 30% inflace v zemi. Argentina byla ještě před první světovou válkou v desítce nejbohatších států světa, ale po dekádách budování “soběstačnosti”, kreativního přístupu k monetární politice a revolučně-sociálního státu se utápí v krizi za krizí. Dnes je v bohatství někde kolem 60.místa. Žádný vyspělý stát nezažil v 20. století takový pád.

 

Memento, které nepomáhá.

 

 

 

ZDROJ: Martin Vlachynský 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.