Závod se konal v Deptfrodu v jihovýchodním Londýně. Skupina očitých svědků uvedla, že dav zlodějů začal lahve krást hned poté, co běžci proběhli kolem. Jeden muž si na pomoc dokonce přivezl vozík, kam skládal celá balení vody, která měla sloužit jako osvěžení pro sportovce.

Skupina asi 20 zlodějů nejspíš pocházela z místní čtvrti. Ředitel závodu Hugh Brasher se k incidentu vyjádřil: „Je pro mě velkým zklamáním vidět krádež vody, která je určena pro naše závodníky, takovýmto bezohledným způsobem.“

Brasher také uvedl, že na místě byli přítomni dobrovolníci, kteří měli podávání vody běžcům na starost. „Našim dobrovolníkům jsme kladli na srdce, aby nevznikly žádné nepokoje, pokud taková situace nastane. Případ bude nadále vyšetřován,“ dodal ředitel závodu.

Jednomu z očitých svědků se podařilo zachytit celý incident na kameru. „Ihned poté, co první běžci proběhli kolem stanoviště s vodou, začalo rabování. Chovali se jako zvířata, byli tam mladí, staří i děti,“ uvedl svědek.

Toto jsou je čtyři střípky do mozaiky, ze které se skládá postupný zánik naší tradiční evropské civilizace. Je vůbec ještě možné tomu nějak zabránit?