islam82018
27.10.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Evropská civilizace a její současné ovlivňování tradicemi islámu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Společnost v EU, zejména v její západních státech a tam především v Německu a Francii, prožívá období velkých politicko-kulturních změn. Nikdy v minulosti se něco podobného v takovém rozsahu nekonalo.

Evropa byla jednoznačně jen kulturou západní křesťanské civilizace a Orient a Středního východ byl téměř uzavřenou kulturou islámu, která sotva měla vliv na Evropu. To se extrémně změnilo a do EU pronikají i četné a velmi dominantní kulturní vlivy islámu, z nichž mnohé nemají vůbec nic společného s demokracií, tolerancí a respektováním svobody jednotlivce. Miliony nositelů této kultury proudí do EU a velké množství z nich do Německa, které je ústřední a nejdůležitější krajinou EU. Tito lidé přinášejí k nám i své tradice a své přesvědčení, že jen religia má právo určovat zákony společnosti a ne stát. Touto religií je islám.

Základem naší západní společnosti je idea, že každý má právo na svobodný život, který si sám určuje. Mnoho dětí i žen, které žijí v Německu, i jinde v EU, tuto možnost ale nemají. Vyrůstají a žijí v paralelní společnosti islámu a islamistů, kde neplatí zákony naší demokracie. V Německu je mnoho rodin, v nichž jsou nepříznivé podmínky pro vývoj dětí podle zákonů demokracie. Je absurdní, pokud například ředitel školy a jiné mužské osoby zaměstnané ve škole, nesmějí vkročit do tělocvičny, protože tam mají hodinu tělocviku i dívky, které jsou muslimské víry.

Podobných deformací v různých úrovních našeho života je stále více. Takto vzniká kulturní relativismus v naší společnosti, a to má za následek růst konfliktových potenciálů v ní. Tak směřujeme k tomu, že v budoucnu zavedeme pod zvyšujícím se tlakem paralelní společnosti islámu oddělení pohlaví například ve školách, na koupalištích, v nemocnicích a jinde. Později snad i to, že ženy budou moci jít do lokálů, restaurací a zábavních podniků pouze v doprovodu mužů.

V roce 2009 byl v Německu upraven zákon o uzavírání manželství takovým způsobem, že již není nezbytně nutné uzavřít i civilní sňatek. Před zákonem postačuje pouze církevní sňatek. Od toho času velmi narůstá počet uzavřených manželství, které legitimuje jen mohamedánský imám a od té doby narůstá i počet uzavření sňatků se dvěma či třemi ženami, dokonce i více ženami, nejednou i nezletilými.

To vše jsou příznaky toho, že naše moderní západní křesťanská civilizace se vyvíjí regresivně a je pod silným vlivem islámské středověké struktury. Pokud takto přenecháme určování pravidel fundamentalistům, dožijeme se ještě mnoha nepříjemných překvapení.

I proto, aby to tak nebylo, vzniklo v Německu např. hnutí PEGIDA. Německo se stalo zemí, která po USA, je emigranty a uprchlíky nejvíce vyhledávanou zemí na světě. Proto i plným právem smí a může od nich očekávat, že jejich přijetím ji tito lidé i posílí a že budou pro ni přínosem. Bohužel, to se nestalo a situace se vyvíjí úplně jiným směrem.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 296 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
29 komentářů