euislam
17.11.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Evropa se rozpadne pod vlajkou Mohamedovou

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Chtěl bych věřit, že muslimové chtějí žít v demokratické společnosti, kde právo je stejné pro všechny, kde není rozdíl v právním postavení mezi mužem a ženou, mezi ateistou, křesťanem, nebo muslimem.

Bohužel se čím dál tím více ukazuje, že to je z mé strany opravdu jen zbožná víra, neboť muslimové dnes a denně ukazují, že na rovnosti a demokracii jim zcela nezáleží. Podstatné je pro ně pouze to, aby oni měli svoje práva, bez ohledu na zbytek společnosti. Nedávno iDnes přinesla informaci o tom, že britská města se mění na islámské enklávy, kde v mnohých oblastech již nenajdete rodilého Brita. Tyto oblasti žijí svým vlastním životem, s paralelním právem, které je neslučitelné s britským. Jenomže poukázat na to, je pro politiky většinou rozsudek smrti nad jejich další politickou kariérou.

O to sympatičtěji působí akce britské vlády na likvidaci britských džihádistů na Blízkém východě a to za pomoci speciální jednotky SAS. Buď smrt z rukou příslušníků této jednotky anebo zajetí a předání iráckým jednotkám a rozsudek smrti ze strany iráckých soudů. Je to mnohem reálnější pohled na situaci než naivní strategie dánské vlády na převýchovu vlastních radikálů. Bohužel, nijak to neřeší základ a to je „radikalizace“ muslimů v Evropě.

Je snadné podlehnout sympatické iniciativě britské vlády. Jenomže ten problém není v těch pár zlikvidovaných džihádistech, iDnes píše o seznamu SAS, obsahujícím zhruba 200 jmen. Problém je v evropském přístupu k islámu, kdy Západ podléhá naivní představě, že islám je něco jako křesťanství anebo buddhismus, aniž si připustí, že pro muslimy neexistuje profánní a sakrální, ale pouze Alláhovo. Je obtížné najít pro islámské pojetí světa přesný název, jestliže vše musí být v souladu s islámem a islám nerozlišuje mezi občanským a náboženským právem, naopak, islámské právo zasahuje i do tak niterných věcí jako je osobní hygiena a kterou ruku použít, protože tak to dělal i Mohamed. A Západ to respektuje. Říkám bohužel.

A pak se dozvíme, že muslimové jsou vlastně na Západě utlačovaní. Jako to například prohlásila švýcarská muslimka v německé televizi. Nebo je snaha kritiku islámu přirovnávat k Židům a holocaustu, jak se často objevuje v diskusích, což je už úplně chucpe. Případně argumentovat tím, že většina muslimů si přeje žít v míru a nepodílí se na islámském teroru. Na to mohu jen odpovědět, že většina nacistů také nebyli dozorci v koncentračních táborech a většina komunistů nepověsila Miladu Horákovou. A říkám to proto, že totalitní ideologie a tam patří i islám, se vyznačuje nejen tím, že řídí život lidí od jejich narození až po smrt, ale také tím, že jejích příznivci se nikdy nepostaví proti tomu co se ve jménu té, či oné ideologie děje a to nejen proto, že by s tím souhlasili, ale hlavně ze strachu, aby nebyli semleti ideologií, které jsou součástí. Protože strach je to, čím totalitní ideologie ovládají své příznivce a i odpůrce.

Ostatně Tomáš Halík je tím zářným příkladem, kdy varuje kritiky islámu, že jejich kritika může způsobit, že muslimové spáchají nějaký teroristický útok. Z toho lze vyvodit, že lepší je mlčet a ustupovat.

Děcka, já vám nevím, ale připadá mi to stejné, jako když Francie a Británie ustupovaly Hitlerovi a doufaly, že zachovají mír. A rádoby humanisté a lidsko-právní aktivisté si mohou klidně kritizovat a říkat co chtějí.

Na to jim odpovím slovy Jiřího Bartošky z filmu Anděl Páně„Já vím, co mi chceš říct: Miluj bližního svého. A víš, co já ti na to,Maruško, odpovím? Blbce ze mě nikdo dělat nebude.”

martin-kavka19803062_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.