kurz
23.1.2018
Kategorie: Společnost

Evropa obrací list

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Pomalu, ale jistě dochází k historickému obratu v kolektivním podvědomí  evropských národů –  Evropská unie v současné podobě je neúnosnou a degradující strukturou, dějinně nulitní. Konstruovaná k prospěchu bruselských byrokratů a globálního kapitálu. Stávající evropskounijní politická struktura není schopna čelit problémům, které nese doba. Artikulovaly to jasně volby v Rakousku, ČR, konečně i v politicky málo pohyblivém Německu, Merkelová a SPD utrpěly velkou porážku. Politický odpor proti Bruselu, což je totéž co Merkelová, od Budapešti k Lisabonu, od Kodaně po Varšavu. Dánsko zavedlo kontroly na německé hranici a odmítá další imigranty. Visegrad setrvává na svém stanovisku a odmítá kvóty.  Merkelová se ocitá čím dál ve větší izolaci. Vítězství Drahoše v sobotu v prezidentských volbách, by znamenalo po dlouhé době vítězství její perverzní politiky.

 .
Rakouský kancléř Sebastian Kurz, wunderbare Knabe, fascinující politický talent, spolu s vícekancléřem Stracherem jsou příslibem příští Evropy. FPÖ  v koaliční vládě obsadila všechny silové rezorty. Ve středu Merkelová v hovoru s rakouským kancléřem vyjádřila obavy, FPÖ je pro spolupráci s Ruskem a proti sankcím a ona Rusko nenávidí a prosadila sankce. Kancléřův mluvčí její starosti odmítl. Evropská unie se musí snažit o mír a spolupráci se svými sousedy, o politiku spolupráce s Ruskem a ne proti Rusku. Protiruské sankce podporují Drahoš, Kalousek a spol. v České republice. Sankce až za hrob a do konce světa proti nenáviděnému Rusku. Drahoš na pražském hradě by byl brzdou změn, kterými musí Unie projít. Znamenalo by to velké znevýznamění České republiky na mezinárodním poli.
 .
Vídeň se odvrací od všeho co je levičákům a Merkelové posvátné, od rozvratu státu se vrací k politice vnitřní bezpečnosti, ochraně hranic a konci ilegální imigrace a s tím spojené kriminality. Ve spolupráci s okolními zeměmi hodlá Rakousko kontrolovat imigraci. Bývalý prezidentský kandidát FPÖ Norbert Hofer se v koaliční vládě stal ministrem infrastruktury. Prezident Miloš Zeman vloni Hofera přijal na Hradě a našel s ním společnou řeč o podobě příští Evropy, i o problému imigrantů. Dnes má FPÖ v rakouské vládě ministra vnitra, který se humánním a spravedlivým způsobem postavil k imigračnímu problému.
 .
Velká politická změna čeká v krátké době i Itálii, v březnu se konají parlamentní volby a pravděpodobně nic už nemůže zvrátit vítězství národní koalice Berlusconi-Salvini-Meloni. A program národní koalice? Antidrahoš – pokud srovnáme těch pár triviálních bodů Drahošova politického programu s programem koalice. Samozřejmě v Itálii by s něčím tak prostoduchým žádná partaj neuspěla, program se musí dotýkat hlubších záležitostí, jichž se Drahoš vůbec nedotýká, buď o nich nic neví nebo jim nerozumí. Revize základních EU dohod. Konec nadřazenosti evropskounijních direktiv italským zákonům. K euru, které blokuje dynamiku italské ekonomiky, zavedení paralelní měny s perspektivou opuštění eurozóny. Paralelní měna umožní úvěrovat italské podniky. Ekonomická politika musí odpovídat italským prioritám a ne německým.
 .
V imigračních otázkách bude Itálie vycházet ze svých zájmů, Evropská unie v ničem nepomůže. Pašeráci lidí za tichého souhlasu Bruselu ovládli Středomoří. Itálie bude kontrolovat svou vnější hranici. Evropa byrokratů v nás už dnes nevyvolává strach, píše se v programu. Vyšší důchody a podstatně větší podpora rodinám s dětmi. Konec přehnaným lidským právům a využívání italského sociálního systému těmi, kteří na to nemají právo.  Pokud se program koalice nezamlouvá Bruselu a Merkelové, je to důkaz toho, že je správný, též se píše na okraji programu.    
 .
 
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.