migrsocialismusmulti

Evropa na sudu s prachem

Loading...
Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Tak podle nejaktuálnější zprávy obvinila generální prokurátorka unijního soudu Česko, Polsko a Maďarsko, že porušují povinnosti, plynoucí z práva EU . Stále prý nechtějí a nechtějí přijímat migranty, kteří se sem už kolikátý rok nekontrolovaně valí ze všech možných míst. Asi přijdou nějaké sankce. Mnohem rychlejší a snadněji protlačené, než třeba v případě Turecka, které vtrhlo s vojskem na Syrské území.  Nebo než v případě Saúdské Arábie, která v louhu na ambasádě rozpustila novináře, který si dovolil ji kritizovat.

Evropa, historicky vzato, s migrací přece problém nikdy neměla. V rámci jednotlivých zemí tu už dávno žije spoustu menšin – Vietnamskými počínaje, ukrajinskými či balkánskými konče. Ovšem novodobé migranty, které nám chce Unie vnutit, do této katagorie zařadit nelze. Jde o národy, které jsou úzce a snad až radikálně spjaty se svým stylem života, který v mnoha ohledech naprosto odporuje evropskému právu a těm, jak se s oblibou říká, našim tradičním evropským hodnotám. Pokud má někdo ve své neochvějné víře zakódováno, že styk a sňatek s nezletilou osobou je jeho právem, že porážka zvířat trýznivým způsobem halal je naprosto v pořádku – co s tím uděláme? Vzdají se snad těchto zvyků, plynoucích z jejich neochvějné víry, jen proto, že my to považujeme za špatné? Tyhle zmíněné věci se stejně v mnohých uzavřených muslimských komunitách prokazatelně dějí, ale  evropské orgány dělají, že nic nevidí.

Myslí si snad generální prokurátorka, že Evropa je ráj na zemi, a může si dovolit absorbovat další miliony cizích etnik? Myslí si snad, že Evropa je klidný kout země, který ještě ledacos snese? Tak dobře. Podívejme se na soužití tak blízkých národů, jako jsou Skoti  a Angličané. Snahy o vzájemné odtržení, řevnivost, ztráta společné řeči. Sousední Irsko je na tom podobně – Severní Irsko má být  a nemá být součástí Británie. Věčný, dodnes neukonečný spor, při němž občas i něco vybouchne. Posuňme se na jih do Španělska. O událostech v Katalánsku snad ani nemusím dlouze hovořit. Dva národy, které se začínají nenávidět.  Přitom jsou si tak blízké. A to nemluvím o Baskicku, kde se podobné vášně jen horko těžko daří udržet pod kontrolou.  Spor  o Gibraltar také není zanedbatelný. Na Balkáně je to podobné. V důsledku nátlaku muslimské menšiny – respektive většiny – došlo k odtržení Kosova. Mezi Srbskem a Kosovem rozhodně nepanuje mírová nálada. Albánie se od té doby netají myšlenkou na  vznik  tzv. Velké Albánie, k čemuž jí dodal chuť právě příklad násilně odtrženého Kosova. A co Řecko? Není to tak dlouho, co se kvůli sporu o malý ostrůvek ostře konfrontovalo s Tureckem. Kypr je také krásný příklad soužití odlišných menšin. Jakkoli k  sobě mají Turci a Řekové svou mentalitou blízko, přece jsou jejich vztahy napjaté a Kypr nesmiřitelně rozdělen na severní a jižní část, oddělenou ostnatým drátem. Na severu, v pobaltských zemích, proti sobě výhružně vystrkují jaderné růžky členové Nato a Ruska. Oběma stranám jde přitom jen o světový mír a bezpečnost nás všech. A kdyby se něco semlelo – no tak co. Když se kácí světový les, lítají v Evropě třísky.  

Mohl bych zmínit i krásné soužití ve Francii, kdy není dne, aby v ulicích nehořela auta.  Švédsko v tomto ohledu za Francií příliš nezaostává.  Menšiny se nějak nedaří integrovat. Další příklady už zmiňovat nebudu, ale tento výčet opravdu není celý. Tak pokud se unijní generální prokurátorce zdá situace v Evropě jako ráj a názorný příklad soužití národů, pak dobře – ať nám sem ještě importuje pár milionů dalších etnik, třeba se pak situace zázračně uklidní a vyřeší.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 869 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.