migrsocialismusmulti

Evropa na sudu s prachem

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Tak podle nejaktuálnější zprávy obvinila generální prokurátorka unijního soudu Česko, Polsko a Maďarsko, že porušují povinnosti, plynoucí z práva EU . Stále prý nechtějí a nechtějí přijímat migranty, kteří se sem už kolikátý rok nekontrolovaně valí ze všech možných míst. Asi přijdou nějaké sankce. Mnohem rychlejší a snadněji protlačené, než třeba v případě Turecka, které vtrhlo s vojskem na Syrské území.  Nebo než v případě Saúdské Arábie, která v louhu na ambasádě rozpustila novináře, který si dovolil ji kritizovat.

Evropa, historicky vzato, s migrací přece problém nikdy neměla. V rámci jednotlivých zemí tu už dávno žije spoustu menšin – Vietnamskými počínaje, ukrajinskými či balkánskými konče. Ovšem novodobé migranty, které nám chce Unie vnutit, do této katagorie zařadit nelze. Jde o národy, které jsou úzce a snad až radikálně spjaty se svým stylem života, který v mnoha ohledech naprosto odporuje evropskému právu a těm, jak se s oblibou říká, našim tradičním evropským hodnotám. Pokud má někdo ve své neochvějné víře zakódováno, že styk a sňatek s nezletilou osobou je jeho právem, že porážka zvířat trýznivým způsobem halal je naprosto v pořádku – co s tím uděláme? Vzdají se snad těchto zvyků, plynoucích z jejich neochvějné víry, jen proto, že my to považujeme za špatné? Tyhle zmíněné věci se stejně v mnohých uzavřených muslimských komunitách prokazatelně dějí, ale  evropské orgány dělají, že nic nevidí.

Myslí si snad generální prokurátorka, že Evropa je ráj na zemi, a může si dovolit absorbovat další miliony cizích etnik? Myslí si snad, že Evropa je klidný kout země, který ještě ledacos snese? Tak dobře. Podívejme se na soužití tak blízkých národů, jako jsou Skoti  a Angličané. Snahy o vzájemné odtržení, řevnivost, ztráta společné řeči. Sousední Irsko je na tom podobně – Severní Irsko má být  a nemá být součástí Británie. Věčný, dodnes neukonečný spor, při němž občas i něco vybouchne. Posuňme se na jih do Španělska. O událostech v Katalánsku snad ani nemusím dlouze hovořit. Dva národy, které se začínají nenávidět.  Přitom jsou si tak blízké. A to nemluvím o Baskicku, kde se podobné vášně jen horko těžko daří udržet pod kontrolou.  Spor  o Gibraltar také není zanedbatelný. Na Balkáně je to podobné. V důsledku nátlaku muslimské menšiny – respektive většiny – došlo k odtržení Kosova. Mezi Srbskem a Kosovem rozhodně nepanuje mírová nálada. Albánie se od té doby netají myšlenkou na  vznik  tzv. Velké Albánie, k čemuž jí dodal chuť právě příklad násilně odtrženého Kosova. A co Řecko? Není to tak dlouho, co se kvůli sporu o malý ostrůvek ostře konfrontovalo s Tureckem. Kypr je také krásný příklad soužití odlišných menšin. Jakkoli k  sobě mají Turci a Řekové svou mentalitou blízko, přece jsou jejich vztahy napjaté a Kypr nesmiřitelně rozdělen na severní a jižní část, oddělenou ostnatým drátem. Na severu, v pobaltských zemích, proti sobě výhružně vystrkují jaderné růžky členové Nato a Ruska. Oběma stranám jde přitom jen o světový mír a bezpečnost nás všech. A kdyby se něco semlelo – no tak co. Když se kácí světový les, lítají v Evropě třísky.  

Mohl bych zmínit i krásné soužití ve Francii, kdy není dne, aby v ulicích nehořela auta.  Švédsko v tomto ohledu za Francií příliš nezaostává.  Menšiny se nějak nedaří integrovat. Další příklady už zmiňovat nebudu, ale tento výčet opravdu není celý. Tak pokud se unijní generální prokurátorce zdá situace v Evropě jako ráj a názorný příklad soužití národů, pak dobře – ať nám sem ještě importuje pár milionů dalších etnik, třeba se pak situace zázračně uklidní a vyřeší.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 991 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)