KRESTANSTVI
14.8.2018
Kategorie: Společnost

Evangelium podle Mattea

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL 

Ministr vnitra a vůdce Legy Matteo Salvini v hovoru s LaNuovaBussola, kterou čte denně kolem 300 tisíc prostých katolíků, vysvětlil jak chápe křesťanství a islámskou imigraci. Jeho chápání evangelia se očividně víc blíží Písmu než je to v případě papeže Bergoglia. Podle Salviniho je křesťanství superiorní ostatním náboženstvím, ateisté a muslimové si to myslet pochopitelně nemusí, ale u křesťanů by se to dalo předpokládat. Papež naznačuje, že v podstatě, náboženství jako náboženství a když vám vadí kříž, tak ho schováme.
Rodina je tvořena jedním mužem, jednou ženou a dětmi. Tento princip je ryze křesťanský a do nedávna byl chápán jako civilizační norma nejen v Evropě, ale i v Číně. Dokonce z Freudova Úvodu do psychoanalýzy vyplývá, že pouze tento model je přirozený (a zdravý), pouze prokreativní formu sexu chápal velký učenec jako přirozenou. Všechno ostatní může být jenom tolerovatelné. 
.
Slovo podle Matouše (Salviniho) je velmi odlišné od papežových slov. Pomalu, ale jistě však většina italských katolíků, a v Evropě nikde jinde katolicismus moc neexistuje, toto slovo preferuje. I když „pokrokoví“ katolíci a většina farářů vedou se Salvinim boj na život a na smrt, progresívní Familia Cristiana ho např. zobrazila na první stránce jako satana. Osvícení katolíci, ale oceňují pastýře z Legy, čím dál tím víc než římského biskupa samotného. 
.
„Pokrokový“ tisk nejen Itálie, ale celé EU, v obvyklých termínech, které jsou už velmi omšelé a nudné, vysvětluje nebezpečí, které přichází od Salviniho. V bruselském anglojazyčném Politico: „Italové se stávají pravicovými. Papež František má problém s italskými katolíky. Věřící čím dál víc přitahuje tvrdý ministr vnitra. Pokud by italští katolíci následovali papežova příkladu, pak by se od Salviniho vzdalovali, ale je to naopak“. K velké hrůze bruselských pokrokářů. 
.
Ředitel italského institutu výzkumu veřejného mínění vysvětluje Politicu, že v současnosti je viditelný hluboký příkop mezi názorem katolíků a církevní hierarchií. Podpora Salviniho Legy se za půldruhého měsíce zvedla z 15.7% na 32%. U papeže se registruje propad, na počátku jeho pontifikátu ho favorizovalo 96% praktikujících katolíků, nyní pouze 10%, podle analytiků veřejného mínění za propadem sympatií k papeži stojí jeho proimigrační politika.   
.
Nejen imigrační politika, ale i ostatní ministrovy kroky jsou sledovány se sympatiemi katolické veřejnosti. Na webových stránkách ministerstva, které byly až trapně progresívní, dal okamžitě nahradit termíny jako „rodič1“ a „rodič 2“ termíny „matka“ a „otec“. Prohlásil, že udělá všechno, aby podpořil přirozenou formu rodiny a plození dětí. 
.
Doslovná interpretace islámu podle ministra není kompatibilní s italskými normami svobody a křesťanství. „Budu usilovat o průzračnost ve financování (mešit a islámské propagandy), budu požadovat respekt k zákonům a tradicím“. Papež František nebude na jeho straně, ale Salvini prohlásil, že mnozí kněží a biskupové ho vyzývají, aby tak pokračoval dál.        

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 271,00 Kč
Vybráno 46.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.