KRESTANSTVI
14.8.2018
Kategorie: Společnost

Evangelium podle Mattea

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL 

Ministr vnitra a vůdce Legy Matteo Salvini v hovoru s LaNuovaBussola, kterou čte denně kolem 300 tisíc prostých katolíků, vysvětlil jak chápe křesťanství a islámskou imigraci. Jeho chápání evangelia se očividně víc blíží Písmu než je to v případě papeže Bergoglia. Podle Salviniho je křesťanství superiorní ostatním náboženstvím, ateisté a muslimové si to myslet pochopitelně nemusí, ale u křesťanů by se to dalo předpokládat. Papež naznačuje, že v podstatě, náboženství jako náboženství a když vám vadí kříž, tak ho schováme.
Rodina je tvořena jedním mužem, jednou ženou a dětmi. Tento princip je ryze křesťanský a do nedávna byl chápán jako civilizační norma nejen v Evropě, ale i v Číně. Dokonce z Freudova Úvodu do psychoanalýzy vyplývá, že pouze tento model je přirozený (a zdravý), pouze prokreativní formu sexu chápal velký učenec jako přirozenou. Všechno ostatní může být jenom tolerovatelné. 
.
Slovo podle Matouše (Salviniho) je velmi odlišné od papežových slov. Pomalu, ale jistě však většina italských katolíků, a v Evropě nikde jinde katolicismus moc neexistuje, toto slovo preferuje. I když „pokrokoví“ katolíci a většina farářů vedou se Salvinim boj na život a na smrt, progresívní Familia Cristiana ho např. zobrazila na první stránce jako satana. Osvícení katolíci, ale oceňují pastýře z Legy, čím dál tím víc než římského biskupa samotného. 
.
„Pokrokový“ tisk nejen Itálie, ale celé EU, v obvyklých termínech, které jsou už velmi omšelé a nudné, vysvětluje nebezpečí, které přichází od Salviniho. V bruselském anglojazyčném Politico: „Italové se stávají pravicovými. Papež František má problém s italskými katolíky. Věřící čím dál víc přitahuje tvrdý ministr vnitra. Pokud by italští katolíci následovali papežova příkladu, pak by se od Salviniho vzdalovali, ale je to naopak“. K velké hrůze bruselských pokrokářů. 
.
Ředitel italského institutu výzkumu veřejného mínění vysvětluje Politicu, že v současnosti je viditelný hluboký příkop mezi názorem katolíků a církevní hierarchií. Podpora Salviniho Legy se za půldruhého měsíce zvedla z 15.7% na 32%. U papeže se registruje propad, na počátku jeho pontifikátu ho favorizovalo 96% praktikujících katolíků, nyní pouze 10%, podle analytiků veřejného mínění za propadem sympatií k papeži stojí jeho proimigrační politika.   
.
Nejen imigrační politika, ale i ostatní ministrovy kroky jsou sledovány se sympatiemi katolické veřejnosti. Na webových stránkách ministerstva, které byly až trapně progresívní, dal okamžitě nahradit termíny jako „rodič1“ a „rodič 2“ termíny „matka“ a „otec“. Prohlásil, že udělá všechno, aby podpořil přirozenou formu rodiny a plození dětí. 
.
Doslovná interpretace islámu podle ministra není kompatibilní s italskými normami svobody a křesťanství. „Budu usilovat o průzračnost ve financování (mešit a islámské propagandy), budu požadovat respekt k zákonům a tradicím“. Papež František nebude na jeho straně, ale Salvini prohlásil, že mnozí kněží a biskupové ho vyzývají, aby tak pokračoval dál.        

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.