______________top
6.5.2019
Kategorie: Politika

Eurovolební klip TOP09 a STAN: Vrchol trapnosti

Sdílejte článek:

J3K

Blížící se volby do Evropského parlamentu znamenají útok na naše smysly. Mohou za to vznikající reklamní klipy, plakáty a články snažící se nás přesvědčit nejen k mohutné účasti, ale zároveň pokud možno k co největší podpoře dalších nařízení v podání poslanců Evropského parlamentu, potažmo i k absolutické vládě eurokomisařů vybíraných dle vlastní prezentace nadšení pro likvidaci svrchovanosti evropských států. Aktivita stran se zvyšuje a nabírá vysoké obrátky. Takže se ze všech stran dozvídáme, jak dobře se díky EU máme, zjišťujeme, kolik peněz k nám z ní přitéká, aniž by kdokoliv řekl, o kolik jich skutečně přicházíme. Také jsou nám předkládány předvolební výzkumy preferencí, zároveň se zvyšuje počet špatných zpráv o dění od nás na východ. V rámci agitace se dokonce samotný papež vydal do země momentálně předsedající Evropské unii s další výzvou směřující k přijímání migrantů, to v době, kdy v Libyi eskaluje napětí a na cestu přes Středozemní moře čeká až 800 000 muslimů, z nichž řada má zkušenosti s bojem za ISIS.

Prozatím s nejvíce eurohujerským počinem se přihlásila skomírající strana kdysi pravicového středu Top09 společně s kolegy ze STAN. Předvolební reklamní klip je skutečně uměleckým odpadem.  Přestože jednu z hlavních rolí ztvárnila jinak vynikající herečka Holubová, výběr zastánců dalších postů už nebyl tak dobrý a vrcholem trapnosti je Jan Hrušínský. Tento herec 4.kategorie těžící ze jména slavného otce je svými příspěvky na sociální síti obsahujícími čirou nenávist k prezidentovi Zemanovi, Rusku a Číně už řekl vše, co mohl říct, vše ostatní už pouze potvrzuje jeho minimální smysl pro realitu. Jde o fanatického představitele tzv. Pražské kavárny. O čem v klipu jde? Záběr do školní třídy, v níž sedí i představitelé Top09 a STAN. Učitelka Holubová u tabule zopakuje oblíbenou repliku věty: ,,Rozmáhá se nám tu takový nešvar.”, a napíše na tabuli slovo brexit. Pospíšil vzápětí tvrdí, že od ,,nich” to slovo není.

Do dveří vráží dementně se tvářící Hrušínský s tím, že hledá třídu příznivců EU, avšak za zády Holubové si všimne nápisu brexit a nakvašeně odchází. Na chodbě studuje nástěnku, když se ho jakýsi pedagog zetá:,, Co potřebuješ soudruhu?”, Hrušínský se otáčí a dotyčného pedagoga mlátí hůlkou. Toť vše, možná při převyprávění může být nějaký nedostatek, nicméně inspirace českým filmem a následné použití jako volební tahák Topky a STANu je vrcholem trapnosti. Není to ani vtipné a ani povedené. V podstatě vlastně trapné. I přesto na facebookových stránkách Topky se klip setkal s nekritickým nadšením.

+ + to

 

Můžeme být překvapeni?Evropské volby budou nyní středem pozornosti. Vzhledem k množícím se odpůrcům směřování EU a zjevným přebíráním moci Evropskou komisí je i dosavadním elitám jasné, že se může změnit poměr hlasů, a tím přijdou i komplikace při dosud bezproblémovém prosazování vlastní ideologie. V oprávněně nenávistném vztahu k řepce a protibabišovském tažení téměř zapadl výrok předsedy vlády, který zazněl na setkání části zástupců evropských zemí v Polsku. Babiš prohlásil, že Evropská komise musí podléhat orgánu složenému z hlav států a vlád jednotlivých zemí a nikoliv se tvářit, jako svrchovaný vládce nad nimi. Můžeme Babišovi věřit, lze také o jeho upřímnosti oprávněně pochybovat, nicméně jde o zásadní upozornění na to, že kasta eurokomisařů jsou pouze zaměstnanci a ne nejvyšší možná evropská instance. Rozhodně však jde o výzvu k naprosté změně chování celé této organizace, její restruktualizaci, a zároveň tedy platí, že ti, kteří dosud připustili nynější stav, už znovu zvoleni být ani nemohou.

Místo skutečně reálných představ o jednoznačné přeměně EU z politického na hospodářský spolek jinak rovnocenných a svrchovaných států nás média zásobují zprávami, nad kterými stojí rozum. Pár perliček.

Papež nás z Bulharska znovu vyzývá k otevření domů a peněženek pro muslimy táhnoucí z Afriky.

V Číně se ošklivě chovají k námezdním manželkám.

Izraelci si dovolují se bránit palestinským raketám a nejen, že likvidují střely mířící na území Izraele, ale ještě si klidně palbu opětují a dokonce zabili i pár Arabů podporujících útok na Izrael.

Slováků spokojených se zvolením Čaputové je celých 47%. Není to málo?

Maduro má nakonec ve Venezuele více příznivců v řadách armády než opoziční politik Guaidó. Kdo by to čekal?

Velká Británie je v klimatické krizi. To sice nevíme přesně, o co jde, ale zní to zajímavě. Asi měla Greta vidění.

Jak je vidět, pořád se něco děje, jen nikdo pořádně neví co. Média do nás pumpují úplné nesmysly jen proto, aby zakryla zjevné přehmaty, kterými je EU proslulá, zároveň vyzdvihla sebemenší pozitiva. Kdysi by stačilo trochu statistik a čísel vyjadřujících skutečný stav a možná bychom došli k tomu, že další volby do orgánů EU jsou zbytečné stejně, jako samotná unie. Jenže…čísla se dají měnit, statistiky ohýbat a pro některé je prostě penězovod zvaný EU životně důležitý. Takže nás čeká mohutná kampaň, množství prázdných slov a nedej bože, další klipy. Květen tak nebude nic moc hezké období. Navíc nám místy mrzne. On ten chlad totiž připomíná to, co se kolem Bruselu bude nyní dít.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 11 845,00 Kč
Vybráno 33.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 242 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.