europarlament
30.5.2019
Kategorie: Politika

Europarlament po volbách: Nic se nezmění

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Juncker se domnívá, že vyhrál, jeho mluvčí Margaritis Schinas bez skrupulí: „Navzdor černým předpovědím, vyhráli proevropští“, měl na mysli juncker-merkel evropské chátrání. Liberální partaje sdružené v ALDE mají 109 mandátů (o 42 víc dík Macronovi), liberální frakce ALDE vykompenzuje ztráty lidovců (41) a socialistů (42). Význam Evropského parlamentu trvá jen pár dní, iluze voleb a pak, což je významné, schvaluje předsedy evropské Komise. Pak se vrátí do subalterní polohy, o podstatném rozhoduje Evropská rada a bruselští byrokrati.

.
Lidovci, většinová frakce v Evropském parlamentu, nominovali Webera z CSU na kandidáta předsedy Komise, macronista Pascal Cantin z ALDE o Weberovi řekl, že nemá kvalifikaci na post předsedy. Což se asi pravda, obskurní regionální politik z CSU má pouze jednu kvalifikaci a tou je podpora Angely Merkelové (a českých top, starostů a lidovců), podle macronisty Cantina správným evropským lídrem je Michel Barnier, pravicový sarkozista, který přešel k Macronovi, vedl tak zarputile vyjednávání o Brexitu s Mayovou, že se nepovedla, možná je to pro EU dobré, anglická disonance nahlodá stalinský blok germanoidů, který v EU vládne.

Jediný náznak demokracie v Evropském parlamentu budeme sledovat v příštích dnech v duelu, který bohužel nebude bratrovražedný, Merkelová se utká s Macronem o nominaci na předsednický post Komise a o rozdělení centrálních funkcí. Demokracie intrik a zákulisních manévrů a osa Macron-Merkelová povládne dál. Komisaře do Komise navrhují členské země EU, zde by mohlo dojít k zajímavému posunu, pokud se italské Lega, která vyhrála v Itálii, podaří protlačit svého kandidáta, mohlo by v Komisi vzniknou jádro tří komisařů (maďarský, polský, italský) s národní aspirací.

V evropském parlamentu se v podstatě nic moc nezměnilo. Pokračování neoliberalistické antinárodní politiky, ekonomická politika odpovídající německým představám a finančním lobby. Barroso, Juncker, Weber, Timmermans, Draghi apod., posvěceni Německem a mezinárodními financemi, povládnou dál. Evropský parlament slouží tomu, aby dal politické krytí rozhodnutím bruselské byrokracie, která jsou v podstatě antidemokratická. V některých zemích (Británie, Maďarsko, Itálie, Francie) došlo k výraznému politickému posunu, ale ani to neohrozí mocenský monopol v evropském centru.

Převodní politické mechanismy zdeformují volební demokratický princip, např. řecké obyvatelstvo vyjádřilo nedůvěru pro-evropskounijní politice současné řecké vlády, vyhrála pravicová strana Nea Dimokratia, která se tváří, že je schopna alternativní ekonomické politiky, v Evropském parlamentu je součástí frakce lidovců a za předsedu Komise navrhují antiekonoma Webera, který je za větší ekonomickou tvrdost směrem k Řecku, v roce 2017, když mezinárodní měnový fond (MMF) navrhl eliminování části řeckých dluhů, Weber požadoval vyloučení MMF z jednání o řeckém dluhu. Řekové v neděli hlasovali pro Webera?

Demokracie je v této vazební spletitosti orgánů a institucí přímo zbytečná. Když už odhlédneme od všech ideologických podtextů, v evropskounijním schematu neexistuje žádná politická senzibilita mezi mocenským centrem a ovládanými, politická senzibilita oběma směry je výraznou korekční zpětnou vazbou, pokud neexistuje, jak známo z kybernetiky, systém se rozkmitá a zbortí.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 487 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.