euro119
23.7.2020
Kategorie: Politika

Eurolid, eurostát … eurodaně!

Sdílejte článek:

MILOSLAV BEDNÁŘ

Podstatou Evropskou radou, tedy šéfy vlád členských států EU 21. července schváleného plánu evropského hospodářského zotavení („plan for European recovery“) nejsou nakonec hokynářsky úmorně dohodnuté velepeníze pro hlavně, kvůli přijetí eura ekonomicky dlouhodobě se hroutící Itálii, Španělsko a Francii.

Jádro letošního bruselského pudla totiž vůbec není ekonomické, ale křiklavě politické: Očividné německo-francouzské zneužití pandemie koronaviru k umělému donucování evropských demokracií k přijetí nemožné fikce jakéhosi evropského lidu a jeho superstátu. Děje se tak cestou přijetí eurounijního, tedy i českého kolosálního zadlužení a následných přesunů naše budoucí generace takto nevídaně a nespravedlivě zadlužujících, vypůjčených peněz. A to hlavně do kvůli neprozíravému přijetí eura nevyléčitelně nemocných ekonomik.

Nedílnou součástí nedemokraticky pokoutně vnucované fantasmagorie eurolidu a eurostátu mají zajisté být i společné eurodaně. Takto poskládaný eurostátní chomout nám premiér Babiš přiváží k slavnostnímu nasazení. Nasadí si jej i poslušný český parlament a bude přitom zpívat Euroódu na radost?

Nabízí se srovnání s americkou revolucí, jež se zrodila z odporu proti imperiální Velkou Británií vnucovaným daním pod heslem: Žádné zdanění bez zastoupení! Britští kolonisté tehdejší protidemokratický, nejen daňový chomout právem odmrštili, a tak se z nich stali svobodní Američané. Něco podobného možná čeká po 4. srpnu Německo, kde se má Spolkový ústavní soud vyslovit ve věci nelegálních společných evropských dluhopisů.

V době vrcholící koronavirové pandemie Německem vedená Evropská unie evidentně selhala, a to hlavně svým směšně fanatickým odporem proti dočasnému uzavírání hranic členskými státy, výslovně v českém případě. Nyní se euromoloch vrací arogantně na scénu a požaduje odstranění posledních zbytků demokratické samostatnosti členských států. Zvítězí v Poslanecké sněmovně Parlamentu otrocká mentalita, anebo státní samostatnost, která nikdy nebyla, není a nebude zadarmo? Sněmovna by se měla vzbouřit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 990 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.