cenzjourova
5.3.2018
Kategorie: Společnost

Eurokomisařka Jourová představila plány na další cenzuru internetu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Často mluvíme o komisařích (proč to slovo tak připomíná funkci rudých komisařů v Sovětském Rusku?) Evropské unie jako o někom vzdáleném, ze zahraničí, a zapomínáme, že jednou z komisařek, která se podílí na agendě této podivné instituce, je i Češka Věra Jourová. Tu do Evropské komise vyslalo hnutí ANO a má zde na starosti tzv. spravedlnost, ochranu spotřebitele a otázky rovnosti pohlaví.

 

Ta ve čtvrtek na svém Twitteru sdílela tiskové prohlášení Evropské komise, které není ničím jiným, než pokusem o další cenzuru internetu a omezením svobody slova. A jak už to řečeno slovníkem Velkého bratra bývá, tváří se, že jde o to největší dobro. O co jde?

Evropská unie, která měla původně být jen svazkem evropských států, které mezi sebou budou moci snadněji obchodovat, ale zvrhla se v marxistický totalitní moloch, chce mít větší kontrolu nad nezávislým internetem a tzv. sociálními sítěmi. Představa, že by si lidé mohli psát, co se jim zlíbí, a něco kritizovat, unii nedá spát. Evropská unie tedy po těchto online platformách chce zavedení nástrojů, které tzv.závadný obsah rychleji a efektivněji odstraní. Nově má být závadný obsah odstraněn do 1 hodiny.

Největším problém zůstává chybějící definice toho, co je a není závadné. V reálném světě, pokud spácháte něco, u čeho je podezření, že je to protizákonné, tak skončíte u soudu, který o zákonnosti či nezákonnosti fundovaně rozhoduje. V online světě, a jsme toho svědky u společností Google, YouTube a Facebook, o zákonnosti vašeho příspěvku rozhoduje administrátor, který prošel školením nějaké neziskové organizace. Výsledkem je to, že především v západní Evropě jsou mazány nejen příspěvky ale celé účty lidí, kteří se sice neprovinili proti žádnému zákonu, ale administrátoři rozhodli, že jejich působení na internetu je závadné.

Paní eurokomisařka Jourová to pak celé nazývá procesem na ochranu svobody slova, které prý pomůže, když z internetu zmizí tzv.trollové a nenávistný obsah. Jenže tito tzv.trollové a tzv.nenávistný obsah nám svobodu slova brát nikdy nechtěli. Naopak přispívali k její pestrosti či diverzitě, chcete li. Také to Jourové pod jejím tweetem dávají lidé sežrat.

Zobrazit obrázek na Twitteru
 “V pořádku, pokud budete VY rozhodovat o tom, co je nenávist a kdo je troll,” píše uživatel Grog.

“Nenávist má své místo. Například já vás nenávidím pro vaší hroznou nekompetenci. Prosím, přestaňte mi brát mou svobodu jen proto, že máte náhodou tu moc to udělat,” píše Tardan Bizonov.

“OK, nenávidím vás jako členku zbytečné, nebezpečné socialistické EU komise, ale nechci vám ublížit. Je to v pořádku, nebo vás musím mít rád?,” ptá se Kryštof Bruna.

AUTOR: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.