cenzjourova
5.3.2018
Kategorie: Společnost

Eurokomisařka Jourová představila plány na další cenzuru internetu

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Často mluvíme o komisařích (proč to slovo tak připomíná funkci rudých komisařů v Sovětském Rusku?) Evropské unie jako o někom vzdáleném, ze zahraničí, a zapomínáme, že jednou z komisařek, která se podílí na agendě této podivné instituce, je i Češka Věra Jourová. Tu do Evropské komise vyslalo hnutí ANO a má zde na starosti tzv. spravedlnost, ochranu spotřebitele a otázky rovnosti pohlaví.

 

Ta ve čtvrtek na svém Twitteru sdílela tiskové prohlášení Evropské komise, které není ničím jiným, než pokusem o další cenzuru internetu a omezením svobody slova. A jak už to řečeno slovníkem Velkého bratra bývá, tváří se, že jde o to největší dobro. O co jde?

Evropská unie, která měla původně být jen svazkem evropských států, které mezi sebou budou moci snadněji obchodovat, ale zvrhla se v marxistický totalitní moloch, chce mít větší kontrolu nad nezávislým internetem a tzv. sociálními sítěmi. Představa, že by si lidé mohli psát, co se jim zlíbí, a něco kritizovat, unii nedá spát. Evropská unie tedy po těchto online platformách chce zavedení nástrojů, které tzv.závadný obsah rychleji a efektivněji odstraní. Nově má být závadný obsah odstraněn do 1 hodiny.

Největším problém zůstává chybějící definice toho, co je a není závadné. V reálném světě, pokud spácháte něco, u čeho je podezření, že je to protizákonné, tak skončíte u soudu, který o zákonnosti či nezákonnosti fundovaně rozhoduje. V online světě, a jsme toho svědky u společností Google, YouTube a Facebook, o zákonnosti vašeho příspěvku rozhoduje administrátor, který prošel školením nějaké neziskové organizace. Výsledkem je to, že především v západní Evropě jsou mazány nejen příspěvky ale celé účty lidí, kteří se sice neprovinili proti žádnému zákonu, ale administrátoři rozhodli, že jejich působení na internetu je závadné.

Paní eurokomisařka Jourová to pak celé nazývá procesem na ochranu svobody slova, které prý pomůže, když z internetu zmizí tzv.trollové a nenávistný obsah. Jenže tito tzv.trollové a tzv.nenávistný obsah nám svobodu slova brát nikdy nechtěli. Naopak přispívali k její pestrosti či diverzitě, chcete li. Také to Jourové pod jejím tweetem dávají lidé sežrat.

Zobrazit obrázek na Twitteru
 “V pořádku, pokud budete VY rozhodovat o tom, co je nenávist a kdo je troll,” píše uživatel Grog.

“Nenávist má své místo. Například já vás nenávidím pro vaší hroznou nekompetenci. Prosím, přestaňte mi brát mou svobodu jen proto, že máte náhodou tu moc to udělat,” píše Tardan Bizonov.

“OK, nenávidím vás jako členku zbytečné, nebezpečné socialistické EU komise, ale nechci vám ublížit. Je to v pořádku, nebo vás musím mít rád?,” ptá se Kryštof Bruna.

AUTOR: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 180 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...