rioteu
25.5.2019
Kategorie: Společnost

Eurobitva

Sdílejte článek:

J3K

Výsledky vlády dosavadních lídrů EU budeme znát až v pondělí, ale všeobecné se očekává, že by čistě teoreticky mohly posílit euroreformní a euroskeptické strany. Přestože, jak ostatně všichni víme, není ani tak důležité, kdo jaký a komu dá hlas, podstatnější je, kdo to vše počítá, musíme doufat, že se podaří zabránit falšování výsledků. Při případné změně poměru sil ve prospěch odpůrců dosavadního způsobu vedení Evropské unie se dá očekávat mediální smršť směřující proti méně liberální, ale o to demokratičtější části politického spektra, jistě se dočkáme i mnoha prohlášení o ovlivňování voleb ze strany Ruska. Pokud by však dosavadní vůdčí strany potvrdily svou moc, pak by Vladimír Putin zůstal jistě stranou.

Exploze na pěší zóně v Lyonu nám připomněla, proč je třeba jít k volbám. Kdo Lyon navštívil v průběhu posledních dvou let, možná by zaznamenal určité změny. Třeba tu, že už se tam z důvodu neschopnosti zajistit dostatečnou bezpečnost nepořádají Vánoční trhy. U vjezdů do této zóny jsou stabilně rozprostřené kamenné kvádry, v ulicích potkáváte napůl Francouze a napůl Afričany. Přestože stále v tomto místě najdete řadu luxusních obchodů typu Louis Vuitton, příjemné kavárny a restaurace, stále častěji uvidíte po zemi posedávat zástupce arabských a afrických národů. Navíc požár Notre Dame v Paříži, který stále zřetelněji vypadá na založený, dokonce velmi odborně, důkazem je řada fotografií ukazujících různé barvy ohňů vzdálených od sebe desítky metrů, poukazuje na neochotu elit si přiznat, že muslimští radikálové to se svou nenávistí k nám myslí vážně. Přesto je Němci, Švédové a Francouzi nadále dováží ve velkém, a poté se je snaží přemístit i k nám. Nechceme li čelit nebezpečí podobných událostí napříč celou Evropou, je třeba jít volit a dobře vybírat. Už bylo dost šílenců typu Štětiny a Niedermayera, nepotřebujeme mít v Evropském parlamentu Pospíšíla, omyly z ANO Charanzovou a Jourovou, cestovatele po politických stranách Těličku, Zdechovského z KDU-ČSL. Naopak se smutkem v oku bude potřeba vyslat do Bruselu adekvátní náhradu za poslance Macha, jednoho z mála, komu bylo možno důvěřovat, přestože v době zvolení byl členem malé strany Svobodných. Znechucen politikou však letos nekandiduje. Zkuste tedy ještě zvážit, komu dáte svůj hlas. Včera byly volební místnosti poměrně prázdné a byla by škoda, kdybyste to vzdali.

Nepředbíhejme však událostem, Evropu zasáhne ještě jedna bitva. Tou je boj o titul mistra světa v hokeji. Dnes večer nás čeká Kanada, tedy tým s bohatou tradicí, vynikajícími výkony, který porazit znamená vysokou prestiž. Zarputilost Kanaďanů je proslulá, ani 1 vteřinu před koncem si nemůžete být jistí tím, že udržíte vítězný výsledek. Švýcaři o tom mohou vyprávět. Držme tedy našim palce, bylo by příjemné je po dlouhé době vidět ve finále. A když to nevyjde, svět se nezboří. Podstatnější je to, kudy povedou naše další kroky. A jsme li schopní a ochotní jejich směr změnit, udělejme to. Sobotní ráno je slunečné a mělo by přinést příjemný den. Jak příjemný bude, to posoudíme až večer. Nyní si můžeme jen přát, aby lidé, kterým může dnešek změnit částečně život, tedy nově zvolení poslanci i naši hokejisté, byli těmi, kdo si to skutečně zaslouží. Teď jim můžeme jen držet palce. A oni nám mohou udělat radost.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 468 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.