apocalypse-411928_960_720
12.1.2016
Kategorie: Společnost

Euroamerická civilizace: Sedíme na bedně semtexu

Sdílejte článek:

SAM GERRANS 12|01|2016

Tradiční euroamerická civilizace je díky vládnoucím politickým šílencům poslední doby ve fázi úpadku. I když ne všechny šoky, jimž čelí jejich systém budou zdrcující, když nastanou některé z klíčových, výsledek by mohl být dramatický.  

Ne všechny výbušniny jsou stejné. Všichni víme že s dynamitem třeba zacházet opatrně. Nejlepší je zacházet s ním v rukavičkách a nekouřit při tom. Semtex je jiný. Když spadne, nic se neděje. Můžete jím házet.Můžete ho dát do ohně. Nic se nestane. Tedy nic, dokud do něj neumístíte správný detonátor.

Připadá mi to jako by se USA a zbytek prý svobodného Západu stále více stávaly náklaďákem, který někdo systematicky nakládá Semtex. Je snadné mávnout rukou nad alarmistickými řečmi s poukazem na skutečnost, že náklaďák je stabilní, protože je pravdou, že do něj můžete s klidem naházet další bedny bez hrozby skutečného nebezpečí. Bez rozbušky není takový náklaďák o nic nebezpečnejčí jako ten s nákladem majonézy. Ale dejte tam detonátor a od absolutní devastace vás dělí jedno stisknutí tlačítka. 

Když uvážíme jen čtyři tendence, zjistíme jak křehké jsou v současnosti například Spojené státy:

  • 1. Likvidace farem a spolehlivých zdrojů potravin

Když mají obchody zavřeno, běžný Američan má k jídlu velmi daleko.

Podle The Washington Post spadl počet farem v zemi přibližně o 4 miliony – ze 6 milionů v roce 1935 na 2 miliony v roce 2012.  

Navíc, podle College of Agriculture & Life Sciences pouze asi 2 procenta z populace USA žije na farmách. 

To znamená, že pouze asi 4,6 miliónu lidí má v současnosti možnost potravinové samostatnosti.

Potravinářská logistika je nařídko roztahaná po zemi, v některých případech na tisíce mil. Obchody mají zásoby jen na pár dní. Při nejmenším výpadku zásobování by brzy regály zývaly prázdnotou 

  • 2. Slabý ekonomický systém

Americký ekonomický system není mnohem více než soustava bublin.

Měna Spojených států upustila v roce 1933 od zlatého standardu a v roce 1971 odstřihla se zlatem i poslední spojení. Od té doby je měna v podstatě navázána na ropu, cena jejíž je chráněna a udržována válkami.  Jelikož USA drží při životě nekonečné pro-aktivní válečné tažení, pokud by ztratily monopol na této frontě, jejich pád by byl nezvratný.

Ekonomiky postavené na písku (fiat economies – pozn. překl.) Vždy padají. V průměru trvají 37 let. Podle této statistiky již měla Spojeným státům dojít pára.

Když se lidé probudí a ucítí vůni čínského jüanu, exodus dolaru bude nezastavitelný.

  • 3. Rostoucí počet Američanů užívá psychiatrické léky

Podle časopisu Scientific American vzrostl počet lidí užívajících antidepresiva v období od 90. let 20. století do konce první dekády nového tisíciletí o 400 procent. Mnohé z těchto léků patří do kategorie selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu.

Jde o typ narkotik schválených orgánem Food and Drug Administration (FDA) i když o něm často slyšíme v spojitosti s případy osamělých střelců kteří se nejednou stávají náchylní k psychóze v důsledku vynuceného či nečekaného vysazení těchto léčiv.

Léčiva se produkují v rámci země v centralizovaných bodech, které se také spoléhají na roztahanou logistiku jako v procesu výroby, tak i v samotném dodávání konečných výrobků. Pokud by tato logistika selhala, znamenalo by to konec zásobování. 

  • 4. Morální úpadek

V době těžkého života 30-tých let dvacátého století byla míra kriminality překvapivě nízká. Lidé byli vedeni k správné koncepci morálky a toho co je dobré a špatné. Šetrnost a obezřetnost se cenily jako ctnosti. V komunitách obecně panovala soudržnost. 

Ve srovnání s tím je dnes společnost nedisciplinovaná, nerealistická a sobecká. Na nákupech během Černého Pátku (25. Listopad – v USA pokládán za neoficiální začátek vánočních nákupů – pozn. překl.) participovalo v roce 2013 přibližně 250 milionů lidí, což představuje útratu na nákup spotřebního zboží ve výši 61 miliard dolarů, neboli o 100% více než v roce 2006. V tento den obvykle nejsou výjimečné případy masové paniky v důsledku boje lidí o zlevněné zboží. Nakupuje se převážně zboží, které není pro život nezbytné a to velmi často na kreditní kartu, čili s nutností platit úroky.  

Součástí problému který jsem popsal je skutečnost, že v celé této situaci je pouze velmi nízká míra citelného napětí. Jasné – je to depresivní, vulgární a nemorální. Ale nevypadá to katastroficky. Jeví se to být normální.

Pointa mé úvahy tkví v tom, že i když Spojené státy a mnohé země kopírující jejich model nevypadají explozivně, nemusí to ještě znamenat, že nevyletí do vzduchu.

Zatímco před 80 lety jsme byli schopni nečekané šoky absorbovat, dnes tomu tak již není. Není kam utéct.

V minulosti žili lidé ve venkovských komunitách. Uměli si vypěstovat vlastní jídlo. Měli skutečné komunity. Měli také sebekontrolu a smysl pro morálku.

Dnes, pokud by selhalo zásobování, ocitli byste se v domě, který nedokážete vytopit, obklopeni miliony lidí s různými závislistmi, kteří se začnou bez užití své dávky chovat psychoticky, jakož i lidmi, kteří jsou schopni zavraždit vlastní babku jen aby se dostali ke zlevněnému iPhonu.

Jsem přesvědčen, že správný společenský šok, nebo kombinace takových událostí, by umělo tu výbušninu detonovat. K výskytu takových rozbušek dochází zcela běžně. Buď jsou eliminovány, nekompatibilní s povahou výbušniny, nebo se jednoduše zaseknou. Ale to ještě neznamená, že nesedíme na hoře výbušniny a že k výbuchu nikdy nedojde.

Nepředpovídám Spojeným státům ani žádné jiné zemi okamžitý katastrofický scénář. Říkám jen tolik, že všechny ingredience potřebné k absolutnímu kolapsu a masovému úhynu populace jsou již na místě a chybí už jen spouštěcí incident. Říkám i to, že volatilita je zapečená do koláče, i když ten koláč vypadá a chutná docela normálně.

Říkám, že zatímco je možné nakládat do toho náklaďáku další a další bednu společenského Semtexu, se správným detonátorem bude kolaps bleskový, nezastavitelný a zničující.

ZDROJ:  RT

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.