euflag
17.9.2021
Kategorie: Politika

EU: Žádný superúřad pandemii nezabrání

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPod palcovými titulky EU bude mít krizový zdravotní úřad HERA, má zabránit další pandemii přináší ČTK zprávu o vzniku úřadu, který bude stát údajně jednu miliardu EUR ročně!

Je to doslova šokující zpráva, která povede jen k dalšímu plýtvání finančních prostředků EU na „budoucí války“ s infekcemi. Je to podobně marný boj jako boj za záchranu klimatu a pořádně drahý.

(ČTK) Brusel – Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Evropská komise dnes představila podrobnosti chystaného zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA, který bude mít za úkol uchránit unijní státy před opakováním těžkých dopadů koronavirové nákazy. Brusel chce na jeho fungování v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliard korun) ročně.

Pokud by to byla pravda, a ročně by šlo na nový superúřad skutečně 25 miliard korun, byl by to další zásek do federalizace EU. Je možné, že originál praví miliarda euro na šest let, a byla by to tak ročně „jenom“ částka něco přes 4 miliardy korun a v ČTK to popletli. I tak je to strašně moc.

Zdravotnictví bylo a dosud je v kompetenci členských států EU. Vytvořením HERY by tak na unijní úrovni vzniklo evropské ministerstvo s mimořádnými pravomocemi. Záměrem, nepřiznaným, je samozřejmě omezení pravomocí členských států EU. Státy by mohly „zapomenout“ na využití jiných preparátů a léků než těch posvěcených HEROU. A dalším, rovněž nepřiznaným cílem, je povinná vakcinace. V tom je nejdále Francie, a i když se Francouzi statečně brání, výhružky pro neočkované jsou zřetelné – přijdeš o plat nebo o práci. A v závěsu za Francií je Itálie, která tak zvanou “bezinfekčnost” bude od všech požadovat po 15.10.2021. To je zrůdné využití covidpasů. které byly propagovány jako “usnadnění cestování mezi státy” a dnes jsou z nich pracovní knížky!

Covidové šílenství na celoevropské úrovni tak pokračuje. Protože koronavirus je podobně jako vir chřipky proměnlivý, nový úřad bude samozřejmě testovat a bude nás oblažovat tím, že po „deltě“ už je tu „epsilon“ atd., písmenek řecké abecedy je dost. Každá další mutace bude nebezpečná, hrozící, vždyť jinak by HERA ztratila své opodstatnění.

Vidím zde zřetelné souvislosti se „záchranou klimatu“. Nyní, když záchranu klimatu vzala EU na naléhaní Grety a dalších aktivistů konečně vážně, vznikl projekt Zelený úděl, který má EU zbavit aut se spalovacími motory a průmysl se bude muset obejít bez uhlí. EU bude včele „boje“ a budeme bojovat a strašit koncentracemi kysličníku uhličitého. Typickým příkladem je zvýšení koncentrace kysličníku uhličitého oproti počátku průmyslové revoluce o 42 %. Inu s procenty uměli skvěle zacházet bolševici, a tak u nich stoupla výroba klidně o 300 % i 1000 % ročně, protože carské Rusko bylo oproti Západu průmyslově zaostalé a vyrábělo málo. Protože v polovině 19. století byla koncentrace kysličníku uhličitého v ovzduší 280 ppm a dnes je asi 400 ppm, je to skutečně o 42 % více ze základu, který je nepatrný a nemůže mít na klima žádný vliv.

Je nejvyšší čas procitnout a plány Evropské komise na úřednické zvládnutí covidu na Evropské radě odmítnout. I to je důvod k tomu, abychom k vládě nepouštěli „progresivisty“ z PIRSTAN a SPOLU – ti by HERU přivítali jednoznačně s nadšením, protože co z Bruselu jde, dobré je. O to víc, že Brusel jde po krku Andreji Babišovi jako po škůdci, a to se dnešní opozici líbí.

Reakce Bruselu a vlády Evropské komise na covid je v souladu se vším, s čím komise přichází. Je-li problém, zřídí se úřad a ten to „vyřeší“. S HEROU se covidu nezbavíme tutově. Ale žádné nové případné pandemii HERA nezabrání. Viry se nařízeními EK fakt neřídí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 939 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)