euflag
27.11.2020
Kategorie: Politika

EU: Vzorní žáci a potížisté

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPoté, co Maďarsko a Polsko s podporou Slovinska zablokovalo jednání o rozpočtu EU na období 2021/7, se portugalský premiér rozhodl podpořit rozdělení EU. EU by měla být „dvourychlostní“.

Polsko a Maďarsko blokují finanční pomoc evropským zemím i rozpočet EU, vadí jim podmínka, že by se peníze vyplácely jen zemím, které dodržují principy právního státu. Aby se podobným krizím v budoucnu zabránilo, navrhuje portugalský premiér António Costa rozdělení EU na „vzorné žáky“ a „potížisty“. Rozdělení podporuje i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Co se „vzorných žáků“ a „potížistů“ týče, známe to už od školních lavic. Ne všichni „vzorní žáci“ se v životě uplatnili a ne všichni „potížisté“ skončili v base. To, že „dvourychlostní Evropa“ – správně bychom ale měli říkat Evropská unie– je dlouhodobým cílem „progresivistů“ na čele s Macronem , také není žádná novinka. Po odchodu Velké Británie z EU se právě Macron snaží s Německem uzavřít dohodu, která by „vyšachovala“ malé státy EU, zejména bývalé státy východního bloku. Vychází z toho, že nápady tandemu Francie/Německo by byly „vděčně“ přijímány v ostatních zemích bývalé západní Evropy, tj. v Beneluxu, ale i ve Španělsku a Portugalsku, což by v systému většinového hlasování vždy zajistilo těmto nápadům schválení.

Možná, že si to Macron nepřipouští, nicméně tak zvaná „dvourychlostní Evropa“ by mohla vést k úplnému rozpadu EU. Ostatně, podobné tendence pozorujeme i za oceánem v USA. Progresivní státy, jako například Kalifornie, už občas vyhrožují tím, že se nebudou ohlížet na federální vládu. Velmi důrazně se pak ohradily v případě, že je prezident Trump kritizoval za nezvládnutí přírodních katastrof, zejména požárů. Tak nějak by to mohlo postupně dopadnout i v EU. „Progresivní státy“ budou přijímat dál své nápady jak „zlepšovat“ postavení různých menšin a pseudomenšin ve společnosti a k tomu budou používány evropské peníze.

Británie je sice mimo EU, ale „progresivní“ Skotsko zavádí systém menstruačních pomůcek zdarma pro všechny. Ne pro všechny ženy, ale pro všechny, kdo o to projeví zájem. Nový zákon zavádí právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. „Jsem hrdá, že jsem mohla tento průlomový zákon svým hlasem podpořit,“ uvedla na Twitteru skotská premiérka Nicola Sturgeonová. „Skotsko bude první zemí na světě, která poskytne zdarma menstruační potřeby všem, kdo je potřebují,“ dodala a označila zákon za důležitý pro všechny ženy a dívky. A jen tak mimochodem, není to typický příklad “střetu zájmů” u skotské premiérky??? Ona si snad bude vložky dál kupovat??

V tomto progresivním duchu se ostatně nese i politika řady zemí EU. Je to takový předstupeň ke komunismu, tj. ke společnosti, kde bude zadarmo úplně všechno podle potřeb? Měl snad Karel Marx skutečně osvícenou ideu o nevyhnutelnosti komunismu v budoucnu? Podle řady nápadů progresivních sil to tak vypadá. V takovém světě však může dominovat i jiná, ne tak pěkná věc. Pod záminkou kontroly „zneužívání“ dobrodiní ze strany státu nastoupí i sledování či špiclování chování každého člověka. Obávám se, že taková opatření jsou v příkrém rozporu s ideály svobody a práv jednotlivce tak, jak je prosazuje politická pravice. Existuje ale ještě vůbec?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 386 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.