
EU trvá na nedohodě s Velkou Británií
JAN BARTOŇ
Poté, co britská poslanecká sněmovna odmítla text dohody vyjednané mezi Velkou Británií a EU za aktivní účasti premiérky Theresy Mayové, byly poslanecké sněmovně Velké Británie předloženy návrhy na dodatky k této smlouvě. Z nich uspěly pouze dva, a to návrh na změnu tak zvané „irské pojistky“. Dalším přijatým dodatkem byl společný návrh poslanců za konzervativní stranu a labouristy o tom, že by se neměl odchod Británie z EU uskutečnit bez dohody a navrženého rámce budoucích vztahů. Naopak byly zamítnuty návrhy na odklad odchodu Británie z EU i návrh na to, aby se britská vláda zavázala, že nedojde k brexitu bez dohody.
K problému otevření „irské pojistky“ se po hlasování v britském parlamentu vyjádřil mluvčí předsedy Evropské rady Donalda Tuska. Tuskův mluvčí zopakoval postoj unie, koordinovaný po hlasování britské sněmovny s 27 hlavními městy, že „rozvodová dohoda” zůstává nejlepší a také jedinou cestou, jak zajistit spořádaný odchod Británie z evropského bloku. „Pojistka je součástí dohody o vystoupení a dohoda o vystoupení není otevřena novému vyjednávání,” uvedl mluvčí Preben Aaman. Připomněl závěry prosincového summitu EU, které jsou podle něj v tomto ohledu zcela jasné.
I irská vláda odmítá opětovné jednání o tak zvané „irské pojistce“. Proto je nanejvýš potřebné jasně definovat, co tak zvaná „irská pojistka” vlastně znamená. Nejprve se totiž jednalo naprosto vážně o tom, že vznikne celní hranice mezi Irským ostrovem a hlavním britským ostrovem s Anglií, Skotskem a Walesem. To samozřejmě řada britských politiků odmítala s tím, že by to byl návod na odtržení severoirské provincie Ulster od Británie. Proto se nakonec v textu dohody objevilo přechodné období, v němž by celá Velká Británie byla v celní unii s EU. Tak zvaná „irská pojistka“ tak neznamená nic méně a nic více, že by Británie zůstala i po Brexitu součástí celní unie s EU a navíc by na pravidla celní unie neměla vlastně vůbec žádný vliv, protože by už o pravidlech celní unie nerozhodovala. Proto byla dohoda mezi EU a Británií odmítnuta v britském parlamentu s tak drtivou většinou, když se proti ní postavila i třetina poslanců vládní konzervativní strany.
Hranice na Irském ostrově je téma, které se vrací do hry v souvislosti s bojem Irské republikánské armády za připojení Ulsteru k Irsku. Teror v Ulsteru na dlouhá léta skončil a toto téma je znovu ve hře po nedávném výbuchu nálože v zaparkovaném autě, který se naštěstí obešel bez zranění osob. Zdá se, že bývalá IRA má eminentní zájem na tom, aby Británie nezískala nad Ulsterem plnou suverenitu po odchodu z EU. „Irská pojistka“ tak není nic jiného než prosazení politiky irské vlády v Dublinu na sjednocení Irska v budoucnosti. Británie by nezískala opětovnou suverenitu nad celým svým územím a „pojistka“ je způsob, jak by EU i po brexitu zásadním způsobem ovlivňovala britskou vnitřní i zahraniční politiku.
Není proto vůbec vyloučené, že Británie odejde z EU bez dohody s EU, tj. mezi EU a Británii vznikne normální celní hranice, na které se bude zboží proclívat. To je vlastně jenom logistický problém, žádná katastrofa. Proto také přibývá podpora odchodu z EU bez dohody. Stane-li se to, bude to dokladem chybné politiky EU ovládané Německem a Francií.
Redakce
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.
***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****
Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč
Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Zločinecký syndikát EU bude Anglii šachovat a poškozovat ze všech sil, aby ukázal svoji sílu a jedinečnost a aby Anglii příkladně potrestal za opuštění německého Eurokriminálu. Většina událostí ale dělá z nevýhody výhodu. Jestli nebude Anglii umožněno odejít bez problémů a se ctí jako svobodnému státu a dostane se pod tlak nekonečné dočasnosti “dobrovolného” Euroněmeckého sdružení bude rachot. V Anglii, ale i v Evropě. Makarón a Makrela už dobré karty nemají. Doufám.
“Jestli nebude Anglii umožněno odejít bez problémů a se ctí jako svobodnému státu” – Vy jste úplně mimo? Odejít bez problémů a se ctí jako svobodný stát může kdokoli a kdykoli. Říká se tomu tvrdý exit.
Aleši fakt jsem nic nehulil…
Jenže “tvrdý exit” a z toho plynoucí další potíže, to nebude značka ideál že? Po odchodu z kriminálu by Anglie jistě stála o to aby se na ni pohlíželo jako na nevinného a neměla žádné velké ztráty. Ty si nemyslíš, že Euroněmecká říše se naopak bude snažit odcházejícího “hříšníka” exemplárně potrestat a způsobit mu potíže. Vše je věc názoru. Já osobně takové chování představitelů Euroněmecké říše předpokládám.
Jak “potrestat”? Jak může jedna suverénní země trestat druhou zemi? Tím, že s ní třeba nebude obchodovat? Tak obchoduje se přece tehdy, když se to oběma stranám vyplatí, ne? Takže čeho se bát? V byznysu slovo “trestat” nedává smysl.
Samozřejmě může jedna zemi potrestat druhou třeba tím, že do ní pošle tanky. To předpokládám, že se nestane.
Celý svět se pokoušel potrestat JAR a Chile. Celý svět zakázal s nimi obchodovat. Tyto dvě země byly na svých kontinentech ekonomicky nejsilnější. Obchodníci našli způsoby, jak v těchto zemích obchodovat se svými zákazníky.
Záleží pouze a jedině na tom, jestli v UK (pokud tam je zatím stát) bude v čele stát někdo jako Thatcherová nebo ta beztvará bezejmená šeď, která tam je zatím po ní.
Bez problémů a se ctí znamená vstřícnost! Ta tu zcela chybí! Tedy normálně by to bývalo mělo jít udělat ze dne na den! Prostě by se Britové druhý den po přijetí výsledků referenda parlamentem měli ocitnout ve stejném režimu jaký má Norsko, Švýcarsko, Island či Lichtenštejnsko! Nevím co furt řešej za problémy s ňákejma “pojistkama” či co! Mezi Norskem a Švédskem taky žádný hranice NEjsou! Přeci odejít z područí Bruselu neznamená vypovědět Schengen! O co tady komu jde sakra?
Takový režim ale nemá žádnou standardizovanou smlouvu. Všechny ty státy si uzavřely nějaké svoje smlouvy. No a jak vidíte, i Británie má hodně specifických věcí, třeba s tím Irskem, a v té smlouvě, která se dva roky dojednávala byly těsnější vazby EU s UK než třeba se Švýcarskem.
V jakém režimu by se podle vás octlo Česko druhý den po referendu?
V jakém režimu? V režimu, kdy by sebestředný namyšlený despotický fašisticko-bolševický ÚV EU a jeho generální “dvojtajemník” (jakýkoli něm. “hitler” + jakýkoli fr. “napoleon”) prskali jed na všechny strany a snažili by se ČR jakýmkoli způsobem poškodit (čímž by ovšem poškodili především hospodářství vlastních států, jejichž nejrůznější podnikatelé mají v ČR svoje nejrůznější obchodní zájmy). Proto je potřeba EU rozbít a zašlapat do země. Reklama, která byla lidem předkládána o EU, jako o prostoru svobodné spolupráce mezi národy Evropy, se ukázala být vědomou a účelovou lží. Fandím UK, aby se na nějakou dohodu s EU svrchovaně a svobodně vys…ala, 29. března vystoupila z EU klidně bez dohody, a pak je naděje, že konečně to šílené odporné společenství skončí. Je to první kamínek nezvratné laviny. Pokud nebude stačit, poradí si EU se svým sebezničením sama – už na tom usilovně všemi možnými monetárně fiskálními, antiekonomickými a lžiekologickými prostředky maká.
Není třeba se bát. UK fandím a držím palce. Nějaké přechodné potíže UK snadno překoná. Má ke spolupráci celý ostatní svět (stejně jako kterákoli z evropských zemí včetně ČR, kdyby se na EU vykašlala) + nepominutelnou (ne však nezbytně nutnou) možnost spolupráce v rámci commonweth-u. Pokud jde třeba o léky, UK nepotřebuje prostřednictvím nějakého Irska předražené farmaceutické hovadiny z EU. Na světě je nepřeberná nabídka plnohodnotných generik. Pokud jde třeba o automobily, UK k tomu nepotřebuje EU. Je to naopak. Pokud jde o cokoli, UK nepotřebuje k plnohodnotnému přežití EU, když má ke spolupráci celý okolní svět. Stejně jako jakýkoli jiný stát, kterému je vlastně i ten commonwealth bez jakýchkoli překážek jako kooperant přístupný.
Byl by to DŮVOD, který zaručuje ostatním zemím V případě špatného vedení v EU , právo na odchod ?
Nic nového pod sluncem.Já měl kdysi kolegu těžkého alkoholika (pardon,soudruhu Junkere,ale to platí i na Vás) a dělat justy byla taky jeho specialita.
Nad celou EU uz zacaly krouzit vrany.
Germanske a Francke kmeny se sjednocuji a to je pro mir v evrope konecna. Hitlera spojeneho s Napoleonem zbytek evropy porazi jen s pomoci Ruska.
Já tomu teda nerozumím. Z jedné strany byla dohoda odmítnuta a nyní přijaty nějaké dodatky k této dohodě?
No a jedním z dodatků je, že by Británie neměla odejít bez dohody, ale zároveň by se vláda neměla zavázat k tomu, že nedojde k odchodu bez dohody?
Co tam hulej? Nebo je to špatně interpretováno?
Ta dohoda prý má 520 stran.
K tomu není co dodat. Šmejdi nás už snad dost poučili, že jakákoli dohoda nad 1 stránku A4 je tak dlouhá proto, aby skryla podraz.
Osobně si myslím, že nejlepší by byl “šprajc”. Zůstat natruc v EU a současně Brusel důsledně ignorovat. Neslyšet, neodpovídat, nereagovat, nekomunikovat, neřešit. Tvářit se že nejsou… Na to nemají metr. Protože i k uznání porážky, nebo podrobení musí být dva. Ten co diktuje a druhý, co kývne a ohne hřbet.
A tu dohodu někdo někomu vnutil? Nemůžou prostě odejít bez dohody?
Tu strategii, co navrhujete – tedy pouze pobírat dotace, využívat volného trhu a jinak všechno ignorovat a dělat mrtvého brouka – dělá třeba Orbán. A Babiš se to podle mě od něj naučí.
Británie je čistý plátce, ta nemá co ztratit.
Británii samozřejmě nazajímají dotace. Ty zajímají východní oligarchy. Británii zajímá jen volný trh a různé další integrační prvky. Kdyby je nezajímaly, tak proč se snaží o nějakou dohodu?
Ani čistý neplátce (příkladně ČR) by neměl co ztratit. Např. by nemusel na nehorázně předražené hovadiny financované z fondů (což jsou v podstatě všechny, které kolem sebe vidím) EU přisypávat nehorázné stamiliony ze svého a tyto peníze by mohl stát (když už ho tu máme) využít podle svého. Čistého neplátce EU vlastně okrádá o peníze, když mu určuje, za co musí utratit své vlastní peníze, jako podíl na financování eurouhnijních zhůvěřilostí.
Nevim, ceho se britove boji. Kdyz se vykali na EU, tak porad maji obrovsky vliv ve tretine sveta. Australie, Kanada, Indie a desitky mensich teritorii. Ze by nemeli s kym obchodovat, to opravdu nehrozi.
Májovka je slabá baba. Chce to ranaře který bouchne do stolu a jasně řekne. S komunistickou EU nechceme mít nic společného !!! A vy kašle se na nějaké dohody.
Severní Irsko prodat Irsku za slušnou cenu. A má klid na udržení Skotska v rámci VB.
Spojené království je ve společenství Commonweath a to je 1,5 mld. lidí a spousta států, takže Británie se bez EU zcela určitě v pohodě hospodářsky obejde. Není ale už jasné, zda to nepoškodí EU.
Z chování EI názorně vidíme, jak by se choval elektorát EU s všemi těmi politickými podržtaškami, kdybychom vypadli my, malá země z EU. Takže musíme vyčkat, než to někde rupne, možná že to načne Itálie, nebo budou “vylučovat z pionýra” Maďarsko a to by byla vhodná doba. Jen zatím nemáme ve vedení země Orbány, ale přisluhovače a lidské sraby a pobírače eu-dotací. A i ten Zeman není v tomto směru ten správný politik.
A já bych mu přál, aby tu EU fakt ovládnul, spolu s podobnými vychcánky z ostatních zemí. Proč ne? Blběji než Juncker to asi dělat nemůžou. Ale aspoň vy srandovní “pravičáci” uvidíte, jestli tedy fakt budou dělat pravicovou politiku. Jestli první věc, co udělají, bude zrušení systému evropských dotací. Na to bych se fakt těšil.
Zase překlik, to patřilo přímo pod Maxima a navazuje na můj předchozí příspěvek.
Vy jste komik, s tím Orbánem. Jistě, postavil plot, aby bránil zemi. V tom mu můžeme fandit. Ani já nejsem proti. Ale to je fakt nutné tvářit se, že jinak nevíme, co je zač? Že se v Maďarsku výběrových řízení o evropské dotace účastní vždycky jen jedna firma, a ta je vlastněná někým z Orbánových příbuzných?
Z EU nelze nikoho vyloučit. Každý stát může jen sám vystoupit. A máte pocit, že Orbán někdy vystoupení byť jen naznačil? Naopak, jeho cílem je teď EU ovládnout, resp. získat v ní nějakou moc. Asi není úplně komfortní pořád se třást, že ty jeho zlodějny už začnou vadit natolik, že mu ty peníze utnou.
Ty posloucháš ČT24 že jo?
Já poslouchám poměrně hodně zdrojů, paní Marie. A vy? Možná bude lepší, když napíšete, která část mého příspěvku vám nehraje a proč.
A Itálie, jasně, ta to taky určitě “načne”. Zrovna si schválili sociální dávku přes 20 000 Kč pro každého, takže to je ideální čas vzdát se eura, vrátit se k liře a zkusit si na to vydělávat sami, že jo.
K Orbánovi a Itálii:
– na evropské dotace a jejic (roz)kradení sere bílý tesák. Dělají to všichni a všude. Lid z toho má všude to samé. A za to, co dokázal Orbán pro Evropu…? Ať si poslouží. U nás to kradou a ještě škodí.
Zejména když nemáme euro….
– v té Itálii je to skvělá finta: neschválili jste mi rozpočet? Có? Tak zatneme sekyru hlouběji. A přitom si koupíme chudé. To nemá chybu – Salvini konečně jedná s Bruselem jako s nepřítelem. Bravo.
“Ať si poslouží.” – Prostě jste naplno přiznal mentalitu poslušného pejska, kterému vyhovuje žít pod ochranou mafie. Za hodně velké výpalné. Dokonale ubohé.
Nikoli, naopak.
Já fandím Orbánovi za ten fakáč na silnějšího. Na Brusel. Za svobodu třísknout do stolu a zařvat “Dost!”. Za odvahu začít, když se všichni báli.
To není o mafii. Ale o hrdosti a odvaze. A ty drobné z dotací? Dnes jsou, zítra nebudou. Ať si je strčí… I ten Orbán bez nich přežije, bez obav.
Taky to tak vidím. Opravdu nejlepší by bylo začít tu bruselskou pakáž ignorovat, včetně soudu!
Taky hrdinka? Proč prostě nechcete tvrdý czexit?
Klidně!
A kdo byl váš hrdina v dětství? Fracek, co uměl dát každému ránu, včetně rodičům, ale od táty si bral peníze a od mámy si nechal prát trenky?
To už je větší hrdina ten náš Pitomio. Ten chce aspoň rovnou czexit (předpokládám, že bez dohody – vyjednat by nezvládnul ani společnou abecedu). Ale to jen díky tomu, že to je vychcánek nižší ligy a na postavení vily ve Střešovicích mu stačí peníze od státu za volby a plat místopředsedy sněmovny.
Každopádně bych řekl, že “fakáč na silnějšího” vyjadřuje dokonale vaší mentalitu, jak vás tak už nějaký čas čtu. Fakáč na silnějšího vždy a za všech okolností, bez ohledu na jakákoli další etická pravidla. Bohužel takoví lidé bývají frustrovaní za každého režimu (kromě toho, ve kterém můžou dělat politruka nebo bachaře).
Etika je šidítko pro masy.
když se musí něco nepopulárního protlačit. Etiku vždy určuje vítěz.
Kdyby Hitler vyhrál, byli by naši partyzáni sprostí vrazi a teroristi a členové Kuratoria osvícenci (a budovatelé společné Evropy)
V dějinách vždy rozhodoval čin. A často taky násilí. Eticky se to učesalo potom.
To je kouzelné, jak vy svůj cynismus a pokřivenou morálku vůbec neskrýváte. :)
Já umím o každém člověku, resp. o každém jeho činu vždy samostatně, jen na základě svého svědomí, říct, zda se chová eticky nebo ne. Bez ohledu na to, kdo vyhraje jakou válku.
Jasný mysliteli, ty seš na Maďarsko specialista. No hlavně, že si z Orbána neudělal komunistu. Stejně by mě zajímalo čemu takový homolabžník fandí, seš vítač multikultury a tím potažmo příchozívšícvh negroarabů v EU, kteří ti později rozkopou tvoje místo lásky, nebo seš velký libero-demokratický osel, který ovšem je to a samé, co EU idioti, co tu EU řídí a jsou za tím EU-blbstvím?
Ne nejsem vítač, pane kolego. Orbánovi schvaluji plot. To mi ovšem nevadí zároveň říct, že je to ubohý demagogický mafiánský hajzl, který chce nakrást co největší výpalné za tuto ochranu lidí, kterou patřičně zveličí.
Je mi vás líto, nalháváte-li si o něm něco jiného.
Abych to upřesnil – plot by určitě zvládnul postavit i normální politik. To, že to nikdo neudělal a to umožnilo vyrůst těmhle hajzlům, neznamená, že ho budu adorovat a smířím se s mafiánským státem jako standardem pro 21. století.
Tak proč to ti vaši normální politici neudělali?
Co já vím? Třeba jim to včas nedošlo. A když jim to došlo, tak už je, jako v Maďarsku, stát obsazen silným mafiánem, média centralizována, opozice umlčována…
Vždyť vám to píšu – genezi chápu. Nechápu adoraci.
Ale jakpak že se EU ani nezačervená! EU je už dávno rudá jak sovětská vlajka, i srp a kladivo budou! – No, možná ne tak úplně. Místo kladiva bude kadivo.
Británie EU nepotřebuje, vystoupením se zbaví spousty regulací a můžou si sami určit, s kým obchodovat a s kým ne a za jakých podmínek. VB je dost velká země, takže nějaký BREXIT může v pohodě zvládnout, nebude-li mít Brusel snahu se mstít jen proto, aby předem varoval případné další zájemce o opuštění totalitní EU. V některých zemích se to už docela mele a je možné, že pokud uvidí, že VB opuštění EU nijak zvlášť neublížilo, začnou třeba časem odcházet i euroskeptičtěji laděné země. Nemyslím ale, že by to bylo hned, momentálně nevidím nikde nějak výrazně protibruselskou vládu, zdánlivě se tak jeví Rakousko, Maďarsko, Polsko nebo Itálie, jenže ono to tak úplně není. Polsko má k EXITU asi nejblíž, vláda má s Bruselem neustálé problémy a nemusí se ptát koaličního partnera. Jenže myslím, že Polsko by odešlo jedině tehdy, kdyby odešlo najednou víc zemí. Maďarsko – Orbán není euroskeptik, i když nedávno bruselská frakce liberálů ALDE iniciovala hlasování o potrestání Maďarska, přesto už několikrát Orbán opakoval, že nechce pryč z EU, odmítá se dokonce v rámci EP přemístit z lidovecké do euroskeptické frakce. Orbán mi dost připomíná v tomto Zemana – nechce z EU, i když na něho kydají špínu jak se dá. Na druhou stranu ostře odmítá migraci a islamizaci. Itálie a Rakousko mají k odchodu blíž, akorát odchod z EU chce v obou státech koaliční partner vítězné strany – tedy v Rakousku, kde vládnou lidovci se Svobodnými, chtějí z EU jen Svobodní, v Itálii zase vládne Hnutí 5 hvězd s Ligou – z EU chce pouze Liga. Tudíž ani tyto země zatím nevypadají na odchod (premiéři nejsou euroskeptici), ale nějaké další volby to mohou změnit. U jiných zemí nevidím ani náznak EXITU, což platí nejen u největších eurohujerů – Němců Francouzů, ale i u zbytku zemí, včetně ČR se silně probruselskou vládou.
“můžou si sami určit, s kým obchodovat a s kým ne a za jakých podmínek” – tak to mají velkou smůlu, že jim to Anina neřekla před tím dvouletým vyjednáváním o tom, s kým a za jakých podmínek budou obchodovat. :)
Jenže to co chce Anglie, je taky nesmysl. Tedy nebýt v celní unii s EU a tedy určovat si cla jak bude chtít. A zároveň nemít celní hranici s Irskem, které v EU je. U té necelní hranice bych chtěl podnikat, tam by se točily prachy.
Mezi UK a EIRE byly různé dohody i dříve a fungovalo to. jenže EU bude všechno komplikovat a zakazovat a přikazovat…
Triumvirát ve složení gerontofil, sexy krasavice a arogantní, nikým nevolený a samolibý alkoholik, jehož ischias je snad ještě zábavnější než Zemanova viróza, dávají nejen Británii najevo, kdo je v Evropě pánem a co by čekalo každého, kdo by si své věci chtěl rozhodovat sám.
“rozhodovat si své věci sám” = “tvrdý exit”. Brání v tom někdo Británii? Nebo třeba nám?
Ach jo, jdou na mě chmury – s tímhle voličským materiálem je mi jasné, že výmluvy na EU budou fungovat darebákům, kteří se zmocní tohoto státu, ještě i dlouho poté, co EU opustíme.