africanexodus
14.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

EU systémy zkolabují, jestliže se do roku 2050 obyvatelstvo Afriky zdvojnásobí

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Dosavadní opatření OSN sloužící k omezení růstu světové populace jsou absolutně nedostačující. I po šedesáti letech rozvojové politiky za současného vydání více než dvou bilionů dolarů se v tomto směru nedosáhlo téměř nic.

V jistých zemích – a jsou to zpravidla nejchudší – počet obyvatel doslova exploduje. Týká se to především Afriky a západní země, ačkoli to velmi dobře vědí, nepodnikají proti tomu téměř nic.

Pokud se v příštích letech vydá do Evropy “jen” deset procent afrického obyvatelstva (OSN a různé “dobročinné” organizace předpokládají podstatně více), tak se naše sociální systémy zhroutí.

Prostředky, které v rámci projektů rozvojové pomoci Africe poskytujeme, jsou z velké části nejenže neefektivně nasazovány, ale převážná část z nich nenávratně zmizí v nesčetných afrických korupčních kanálech. Téměř bez jakékoliv kontroly jsou v rámci rozvojové pomoci Africe činní různí státní, soukromí a mezinárodní aktéři, kteří vykonávají své aktivity nejednou bez jakékoliv ústřední a cílově zaměřené koordinace.

Pokud v rozvojových zemích investujeme bez přemýšlení převážně jen do vzdělání a neznáme podrobně jaká je v nich celková situace, tak prostředky jen vyhazujeme ven oknem, tedy do rukou tamních vysoce korupčních struktur.

A proto jen pokud v nejbližší době dokážeme změnit dosavadní neefektivní systém fungování rozvojové pomoci a budeme ve stavu přinutit představitele afrických států k tomu, aby převzali více odpovědnosti za své země a jejich občany, a to například i tím, že finanční pomoc dostanou jen za určitých podmínek a že všechno bude přísně kontrolované spolehlivými lidmi, tak můžeme dosáhnout zlepšení situace. A rozvojové země v Africe, kde se rodí nadprůměrně mnoho dětí, a to z velké části do katastrofálních poměrů, musí potom v rámci takových podmínek udělat vše pro to, aby zavedly taková striktní opatření, která zaručí, že se porodnost podstatně sníží.

A pokud se to, co budeme žádat, nedodrží, tak musíme takové země přísně sankcionovat. Jiné cesty není, pokud chceme tento svět zachránit pro nás, ale zejména pro budoucí generace. Čím dříve si uvědomíme, že důstojný život v míru a určitém dostatku pro všechny na této Zemi je možný pouze tehdy, pokud nepřekročíme jisté hranice, a to platí především pro množství lidí, kteří na ní existují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 658 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)