n-LGBT-628x314

EU se chystá zavést toleranci jako řemen

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilKoncem právě uplynulého roku měli v Bruselu napilno. Schvalovalo se a navrhovalo, až se z politiků i úřednictva kouřilo. Mezi jinými, veskrze škodlivými akty, byl v tom fofru schválen také dokument s předlouhým názvem – Unie rovnosti: strategie pro rovnost LGBTIQ osob na období 2020-2025.

Jeho prostřednictvím hodlá Únie bojovat se „znepokojivým trendem”, který se nám prý po Evropě začíná rozmáhat. S čím dál častějšími útoky na aktivity LGBTQ. Tímto pojmem „útok” se teď v Bruselu označuje třeba veřejně vyjádřený nesouhlas s „pochody hrdosti”, nebo polské vyhlášení některých měst a obcí za  „zóny bez ideologie LGBTIQ” , případně české „homofobní zastrašování na karnevalových slavnostech.” Čímž mají aktivisté zjevně na mysli ten známý pražský incident, kdy nějaký člověk zapálil chudákům „zastrašovaným” homoušům přímo před očima tu jejich duhovou vlajku .

I mnohé „organizace občanské společnosti”, tedy všeobecně oblíbené neziskovky, prosazující práva LGBTIQ osob si do Bruselu stěžovaly, že v poslední době čelí vzrůstajícímu nepřátelství většinové společnost.  Stejně jako jejich kolegové ze spolků, tlačících do hlav středo a východoevropských národů gender.

Tomu má být učiněn rázný konec. Podle zmiňovaného dokumentu bude všeobecné, celoevropské tolerance „jinakosti” dosaženo “zofort”, nejpozději do pěti let, pomocí následujících kroků: 1.bojem proti diskriminaci LGBTIQ osob, 2.zajištěním bezpečnosti LGBTIQ osob, 3.budováním inkluzivních společností pro LGBTIQ osoby a 4. zaujetím vedoucí role při prosazování rovnosti LGBTIQ osob po celém světě. 

Při zběžném pohledu by nad tím člověk mávl rukou, jako nad další snůškou euro-blábolů a nezávazných aktivistických plků. Jenže právě z takovýchto návrhů a „strategií” vzniká závazná, evropská legislativa. Která je dříve či později tvrdě protlačována do právních systémů členských zemí. Proto se rozhodně vyplatí, podívat na předkládaná „doporučení” podrobněji. Neb čertovo kopýtko se s oblibou ukrývá v detailu. Často umně zasypaném v hromadách floskulí a frází.

Objevíme tak skutečně zajímavé nápady. Například: „…předložit v roce 2021 iniciativu s cílem rozšířit seznam trestných činů na úrovni EU (článek 83 SFEU) tak, aby zahrnoval trestné činy z nenávisti a projevy nenávisti, a to i v případě, že jsou zaměřeny na LGBTIQ osoby.”  Nebo: „…nabídnout možnost financovat iniciativy zaměřené na boj proti trestným činům z nenávisti, projevům nenávisti, násilí a škodlivému jednání vůči LGBTIQ osobám (program Občané, rovnost, práva a hodnoty) a podporovat práva obětí trestných činů, včetně LGBTIQ osob (program Spravedlnost).”

Když si to přeložíme do hovorové češtiny, vyjde nám další zpřísnění trestů za jakýkoli projev nesouhlasu s „hodnotami”, které jsou členským zemím shora, i proti jejich vůli, ordinovány. A z finančních programů Únie, s ušlechtilými názvy, které se hemží slovy rovnost, spravedlnost a podobně, bude Brusel platit dozorce a udavače (vás) a ochránce (těch odlišných).

Velice výmluvný je také bod „…zajistit vhodnou ochranu zranitelných žadatelů (včetně LGBTIQ osob) v kontextu společného evropského azylového systému a jeho reformy.” Tady překladu netřeba. Je to možná i jakási reakce euro-vrchnosti na remcání části evropského obyvatelstva, proč se přiznává statut uprchlíka i občanům států, kam běžný Evropan jezdí na dovolenou a kde se žádná válka či pohroma nekoná. Třeba lidem z Tuniska. Teď bude stačit, když přijíždějící bojovník ISIL prohlásí, že je na kluky a pohlédne zamilovaně komisaři do očí. Věřte, že neziskovky jim tu fintu donesou nejpozději den po schválení příslušného zákona.

Ovšem ten nejzákeřnější podraz se může skrývat v následující, nevinně se tvářící větě „..Komise bude usilovat o vzájemné uznávání rodinných vztahů v EU. Je-li někdo rodičem v jedné zemi, je rodičem ve všech zemích. V roce 2022 Komise navrhne horizontální legislativní iniciativu na podporu vzájemného uznávání rodičovství mezi členskými státy, např. uznání rodičovství v jednom členském státě právoplatně přiznaného v jiném členském státě.”

Jde o brutální průlom do rodinné legislativy členských států. Neuznáváte svatby gayů a jejich právo na adopci? Nevadí. Hošani si zajedou do liberálnějšího (dejme tomu) Holandska a tam si vyřídí formality. Vrátí se vám zbrusu nová euro-rodinka a k té se budete muset chovat s patřičným respektem. Jako ke všem rodinám ve své zemi. Běda, kdyby si máma Evžen stěžovala na necitlivý přístup školy či úřadů… Nepomůže, dát si do ústavy definici rodiny, jako to udělali v některých zaprděných východoevropských státech. Kdepak, „pokrok”, který dveřmi vyhodili, se jim z rozhodnutí Bruselu vrátí oknem.

A kdo na to vše dohlédne? No jasně, neziskovky. Bude to koordinováno přes evropskou agenturu FRA.  Orgán se 105 zaměstnanci, kteří sbírají informace a „vytváří sdílený soubor znalostí a zdrojů” o diskriminaci v členských zemích. O jakou partu se jedná, naznačí zpráva, že „FRA se dne 22. května 2019 v Brně setkala s českou veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou, aby zhodnotila spolupráci….”

Tady máte další ukázku „reálného vládnutí” v Evropské unii. Co nejde protlačit přímo, podsune se do vznešeně nazvaných, rozsáhlých dokumentů. Jejich ukryté, důležité ukryté detaily časem probublají legislativou EU až do nejrůznějších závazných opatření. Které zeleno-gendero-aktivistická většina europarlamentu radostně schválí. A pak už se holt „musí” všude implementovat, aby se v Bruselu nezlobili a chtíc nechtíc tak vyvrtat další díru pod čáru ponoru suverenity členských států…

Současně je to i názorná ukázka, proč nejde šlápnout na krk neziskovkám. Které si tu Brusel pěstuje, jako dozorce v oněch táborech, které byly ve vedoucí zemi spolku, v Německu, tak populární a rozšířené ve čtyřicátých letech minulého století.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 694 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)