schwarcenberkk
24.6.2020
Kategorie: Politika

EU parlament je náš společný … hrabě ze Schwarzenbergu

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Máme vzít na vědomí, že EU parlament je náš a společný, tak pravil Karel Schwarzenberg. Zpráva jak z rádia Jerevan, protože to není parlament a není náš. Pouze jsme v tom žaláři společně.

EU vrchnost dělá tu samou chybu jako ostatní totalitně smýšlející – v budování lepších zítřků se neobtěžuje ani dodržováním zdání nějakých pravidel. Celkem výstižně by to mohla vykreslit situace, která nastala po sametu co se týče chemičky v Ostravě. Těsně před pádem tam bolševik postavil zbrusu novou chemičku na anilin. A co myslíte, že vyplavalo na povrch po převratu? Ano správně, zčásti to bylo postaveno na nevykoupených ~ nevyvlastněných pozemcích. Přestože bolševik tohle mohl za své éry vyřešit jedním rozhodnutím subalterního úředníka, tak se na to vykašlal … proč by se zdržovali, že jo? No, ale po revoluci přišlo překvapení, které nakonec bylo draze zaplaceno.

Ale zpět k tématu. K. Schwarzenberga zcela jistě nelze podezírat z nevzdělanosti. Nicméně, pokud prohlásí “Jsme v EU. Evropský parlament je náš společný parlament. Berte to na vědomí“, pak z části vědomě lže a ve zbytku manipuluje s občany. A tak se ptám: “Karle, máte tohle ve svém věku zapotřebí?”. Pravda je totiž trošku jiná.

Definici parlamentu najdete zde, podstatné pro tento případ je, že má mít moc zákonodárnou. A tvrdím, že členové EU parlamentu nemají zákonodárnou iniciativu, tedy nemohou navrhovat zákony. O druhém takovém “parlamentu” na zeměkouli nevím. Takže nikoliv parlament, ale “pseudo-parlament”. To i ten bolševik ponechal poslancům formálně právo zákonodárné iniciativy, přičemž je nepochybné, že pokud by ho nějaký ňouma využil, tak by rychle zjistil, že je vlastně nemocen a z tohoto důvodu dále nepřítomen, načež by byl nahrazen zdravým.

Co se týče tvrzení, že je “náš”. Vzhledem k tomu, že nemáme ani formální šanci cokoliv ovlivnit, tak se toto tvrzení jeví jako silně a účelově zavádějící. Ostatně, již několikrát nám bylo netaktně naznačeno, že máme tak akorát právo se do lepších zítřků promlčet.

A nakonec termín “společný” – ano, v tomto žaláři a průseru jsme, stejně jako ostatní evropští svobodomyslní občané, společně.

S celým trapným výrokem K. Schwarzenberga se to má jako svého času s dotazem na rádio Jerevan – dotaz zněl, zda sovětští hokejisté dostanou za vítězství na světovém turnaji Volhu … Rádio Jerevan pak sdělilo, že ano, je to samozřejmě pravda, hokejisté budou odměněni, ovšem nedostanou osobní vozidlo zn. Volha, ale možnost dobrovolně přeplavat řeku Volhu …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 253 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)