jerusalem1217
12.7.2019
Kategorie: Politika

EU neuspěla ve snaze zabránit svým členům v otevření velvyslanectví v Jeruzalémě

Sdílejte článek:

BATYA JERENBERG

Maďarsko a Česká republika vetovaly návrh EU na zablokování převodu diplomatických misí do hlavního města Izraele.

Evropská unie se pokoušela zabránit svým členským státům v otevření svých ambasád v Jeruzalémě, ale neuspěla kvůli opozici dvou svých členských států, informovaly izraelské Kan 11 News ve středu.

V návrhu dokumentu bylo uvedeno: „Dokud nebude dosaženo konečné dohody o Jeruzalémě, bude EE a jeho členské státy i nadále respektovat mezinárodní dohodu o umístění svých diplomatických misí.“

Toto neprošlo, protože podle EU všechna tato oficiální prohlášení musí být podpořena všemi 28 členy. Česká republika a Maďarsko tento dokument vetovaly.

EU je frustrována úspěchem Izraele v přesvědčování jejích členů, v blokování oficiální pozice EU, aby Jeruzalém nebyl uznán za hlavní město Izraele, než bude dosaženo dohody s Palestinci.

Česká republika a Maďarsko se ukázaly jako dva nejstabilnější spojenci Izraele. Když se tento nadnárodní orgán pokusil přesvědčit své členy, aby odsoudili americký přesun velvyslanectví v květnu 2018, bylo to právě Maďarsko a Česká republika, k nimž se připojilo Rumunsko, které pokus o odsouzení zablokovaly.

Loni v listopadu Česká republika v Jeruzalémě otevřela obchodní a turistické centrum nazvané „Český dům“. Maďarsko letos v březnu v Jeruzalémě otevřelo svou oficiální obchodní misi.

Mezitím slovenský premiér při své únorové návštěvě Izraele oznámil, že jeho země „velmi brzy“ otevře v Jeruzalémě své kulturní, informační a inovační centrum.

Jeho rumunský protějšek oznámil na konferenci AIPAC v březnu, že jeho vláda má v úmyslu přesunout své velvyslanectví do Jeruzaléma.

Podle Arutz7, zdroje EU říkají, že: „Evropská unie a její členské státy budou i nadále respektovat mezinárodní konsensus ohledně Jeruzaléma, včetně umístění diplomatických zastoupení, dokud nebude jeho konečné postavení vyřešeno přímými jednáními mezi zúčastněnými stranami.“

 

Zdroj: World Israel News
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 476 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.