jerusalem1217
12.7.2019
Kategorie: Politika

EU neuspěla ve snaze zabránit svým členům v otevření velvyslanectví v Jeruzalémě

Sdílejte článek:

BATYA JERENBERG

Maďarsko a Česká republika vetovaly návrh EU na zablokování převodu diplomatických misí do hlavního města Izraele.

Evropská unie se pokoušela zabránit svým členským státům v otevření svých ambasád v Jeruzalémě, ale neuspěla kvůli opozici dvou svých členských států, informovaly izraelské Kan 11 News ve středu.

V návrhu dokumentu bylo uvedeno: „Dokud nebude dosaženo konečné dohody o Jeruzalémě, bude EE a jeho členské státy i nadále respektovat mezinárodní dohodu o umístění svých diplomatických misí.“

Toto neprošlo, protože podle EU všechna tato oficiální prohlášení musí být podpořena všemi 28 členy. Česká republika a Maďarsko tento dokument vetovaly.

EU je frustrována úspěchem Izraele v přesvědčování jejích členů, v blokování oficiální pozice EU, aby Jeruzalém nebyl uznán za hlavní město Izraele, než bude dosaženo dohody s Palestinci.

Česká republika a Maďarsko se ukázaly jako dva nejstabilnější spojenci Izraele. Když se tento nadnárodní orgán pokusil přesvědčit své členy, aby odsoudili americký přesun velvyslanectví v květnu 2018, bylo to právě Maďarsko a Česká republika, k nimž se připojilo Rumunsko, které pokus o odsouzení zablokovaly.

Loni v listopadu Česká republika v Jeruzalémě otevřela obchodní a turistické centrum nazvané „Český dům“. Maďarsko letos v březnu v Jeruzalémě otevřelo svou oficiální obchodní misi.

Mezitím slovenský premiér při své únorové návštěvě Izraele oznámil, že jeho země „velmi brzy“ otevře v Jeruzalémě své kulturní, informační a inovační centrum.

Jeho rumunský protějšek oznámil na konferenci AIPAC v březnu, že jeho vláda má v úmyslu přesunout své velvyslanectví do Jeruzaléma.

Podle Arutz7, zdroje EU říkají, že: „Evropská unie a její členské státy budou i nadále respektovat mezinárodní konsensus ohledně Jeruzaléma, včetně umístění diplomatických zastoupení, dokud nebude jeho konečné postavení vyřešeno přímými jednáními mezi zúčastněnými stranami.“

 

Zdroj: World Israel News
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 396 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.