Burning-Facebook-Logo-Wallpaper-for-Desktop
6.4.2016
Kategorie: Společnost

EU nás bude “chránit” před projevy “násilí, rasismu a radikalismu”

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 06|04|2016

Evropská komise (EK) jedná se zástupci poskytovatelů internetových služeb o omezení výzev k otevřenému násilí, rasismu či k radikalizaci. Firmy jsou k jednáním vstřícné, řekla novinářům na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové eurokomisařka Věra Jourová.

Podle Jourové komise jedná například s Googlem, Twitterem, Facebookem a dalšími firmami. “Přislíbili nám, že budou aktivně přistupovat zejména k odstraňování přímých výzev k násilí,” řekla Jourová, která k jednání s firmami dostala mandát od ministrů spravedlnosti. Firmy podle Jourové mají také oznamovat například signály o podezřelých transakcích. Jourová také novinářům řekla, že v Evropě existují průzkumy, které ukazují, že většina mladých lidí, kteří se zradikalizovali a třeba odjeli do Sýrie, byli radikalizováni díky internetu. “Jen menší část se zradikalizovala díky osobním vazbám či ve vězení,” řekla Jourová, která uvedla, že se na internetu například objevují i výzvy k najímání lidí pro teroristické činy. (Tolik agenturní zprávy).

Tak jsme se konečně dočkali. Evropská unie nás bude chránit i před projevy “násilí, rasismu a radikalismu”. Jak těžké bude umělou nálepku xenofoba nahradit stejně umělou nálepkou rasisty?

Konec konců je to dokonce správnější, xenofobie znamená “strach z neznámého” a xenofobní část Evropanů (u nás jich jsou dvě třetiny), ví velmi dobře, z koho a čeho má obavy. Jde o nutnou ochranu proti teroristům? To je skoro bych řekl drzost.

Máme, a nejen my, ale všechny evropské státy, zákony, které jsou navrženy proti terorismu a proti najímání lidí pro teroristické činy. Že ty zákony státy Unie neuplatňují, není vina ani internetu, ani nás “xenofobů”. Je to vina těch, kdo odmítají využívat pro naši obranu existující nástroje, kdo mají potřebné zákony, mají mocenský a justiční aparát, ale místo aby konali, vymýšlejí další regulace, další zákony omezující svobodu a připravují další posun směrem k diktatuře.

Pokud paní Jourová ví, že se na internetu objevují výzvy k najímání lidí pro teroristické činy, měla by nám vysvětlit, proč policie nezasáhne, autory pomocí jejich internetového spojení nelokalizuje, nenasadí jim želízka a nepředá je justici, která by je za jejich aktivity odsoudila a uzamkla za mřížemi, nebo poslala zpátky tam, odkud přišli.

Že by jednoduše přenesli své servery někam do jim spřátelené ciziny a vesele pokračovali v činnosti? Inu nedalo by se dělat nic. Pokud nejsou stejně chytří, jako Evropská komise, udělali to už dávno. A abychom jim zabránili v použití internetu, museli bychom se izolovat jako severní Korea. Jenže oni evropský internet nepotřebují. Budou dělat to, co dělají dosud. Indoktrinace a verbování bude probíhat v mešitách a v muslimských komunitních centrech, tam, kde probíhá dnes. Tam policie nesmí, to by byl rasismus.

Ale internet bude zapovězen těm, kdo by snad chtěli vznést otázky, které evropští komisaři, jako paní Jourová, nechtějí slyšet. Stačí je označit za rasisty a odstřihnout je od internetu.

A budeš proti tomu chtít demonstrovat? Zapomeň, Evropská komise myslela i na to a bude zakazovat “radikalizaci”. A tak tu demonstraci přes internet nesvoláš. A obranu proti všemocné moci nezorganizuješ.

Leda bys využil práva, které ti velkoryse dali autoři Lisabonské smlouvy a podle návodu v té smlouvě vzal papír a tužku, zaklepal na dveře souseda, získal jeho podpis a pokračoval dál, a tak chodil Evropou, dokud takových podpisů nenasbíráš jeden milion z více zemí EU a pak poslal petici Evropské komisi, která se jí buď bude nebo nebude zabývat.

Toto právo dává smlouva zase jí.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.