EUVIR
18.3.2020
Kategorie: Politika

EU: Léčba koronavirem

Sdílejte článek:

MILOSLAV BEDNÁŘ

Epicentrem pandemie koronaviru je Evropa. Nejen ekonomický, ale neméně i politický dopad náhlé globální pohromy bude zejména v Evropě značný. Již nyní se pozvolna vynořují jeho základní obrysy a podoba.

 

Nejdůležitějším politickým dopadem je očividné kolosální selhání Evropské unie jako nositelky od evropské reality extrémisticky odtržené nedemokratické ideologie nadstátního centrálního řízení jejích stále ještě demokratických členských států. Evropské demokracie totiž nyní plně převzaly řízení svých věcí do vlastních rukou. Funkcionářům institucí EU v zásadě nezbývá nic jiného než autentickému evropskému dění nečinně přihlížet a probíhající spontánní návrat demokratického rozhodování na evropský kontinent, zřetelně vedený Českou republikou, jen pobouřeně a samozřejmě jak jinak než negativně komentovat.

Pro orgány EU charakteristické odtržení od reality je patrné na jejím rozhodnutí usnadnit poskytování finančních úvěrů. Jako by v době akutního ohrožení zdraví lidí nebylo bezprostředně nic naléhavějšího než snadnější inkasování unijních bankovních půjček.

Iracionální sebestřednost eurounijních papalášů se, jak jinak, projevila i ve zlobné veřejné reakci na americké zrušení letů do Evropy, zprvu s výjimkou Velké Británie a Irska, jež nejsou v tzv. schengenském prostoru. Předsedkyně Evropské komise a předseda Evropské rady se cítili nesmírně dotčeni, že s nimi americký prezident své rozhodnutí nekonzultoval. Zřejmě by mu je rádi zakazovali, tak jako České republice a dalším evropským státům jejich demokratickou samostatnost.

Zatímco nyní náhle tak bezmocní odpůrci svobody a demokracie nezvládají vrchnostenskou uraženost, Evropa se z jejich dusivého sevření probouzí k sobě samotné, ke své vlastní svobodné důstojnosti demokratických států a z ní vyrůstající spolupráci a součinnosti. Stále zřetelněji se ukazuje, že skutečně uznávanou a platnou autoritou jsou v Evropě jednotlivé demokracie, demokratické státy, a ne demokraticky nelegitimní Evropská unie. To Trumpova Amerika chápe na rozdíl od naštěstí již minulé Obamovy éry velmi dobře. Proto si mnohem lépe rozumí s visegrádským uskupením a s Rakouskem, než s Německem, Francií a hlavně jimi stále ještě dirigovanou, zjevně nedemokratickou Evropskou unií.

Bude-li odsunutí Evropské unie na zasloužené smetiště dějin a obrození demokratické civilizace Evropy jedním z důsledků dnes v Evropě soustředěné pandemie koronaviru, obrátí se její nynější masové zlo v budoucí evropské dobro.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 342 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)