EUVIR
18.3.2020
Kategorie: Politika

EU: Léčba koronavirem

Sdílejte článek:

MILOSLAV BEDNÁŘ

Epicentrem pandemie koronaviru je Evropa. Nejen ekonomický, ale neméně i politický dopad náhlé globální pohromy bude zejména v Evropě značný. Již nyní se pozvolna vynořují jeho základní obrysy a podoba.

 

Nejdůležitějším politickým dopadem je očividné kolosální selhání Evropské unie jako nositelky od evropské reality extrémisticky odtržené nedemokratické ideologie nadstátního centrálního řízení jejích stále ještě demokratických členských států. Evropské demokracie totiž nyní plně převzaly řízení svých věcí do vlastních rukou. Funkcionářům institucí EU v zásadě nezbývá nic jiného než autentickému evropskému dění nečinně přihlížet a probíhající spontánní návrat demokratického rozhodování na evropský kontinent, zřetelně vedený Českou republikou, jen pobouřeně a samozřejmě jak jinak než negativně komentovat.

Pro orgány EU charakteristické odtržení od reality je patrné na jejím rozhodnutí usnadnit poskytování finančních úvěrů. Jako by v době akutního ohrožení zdraví lidí nebylo bezprostředně nic naléhavějšího než snadnější inkasování unijních bankovních půjček.

Iracionální sebestřednost eurounijních papalášů se, jak jinak, projevila i ve zlobné veřejné reakci na americké zrušení letů do Evropy, zprvu s výjimkou Velké Británie a Irska, jež nejsou v tzv. schengenském prostoru. Předsedkyně Evropské komise a předseda Evropské rady se cítili nesmírně dotčeni, že s nimi americký prezident své rozhodnutí nekonzultoval. Zřejmě by mu je rádi zakazovali, tak jako České republice a dalším evropským státům jejich demokratickou samostatnost.

Zatímco nyní náhle tak bezmocní odpůrci svobody a demokracie nezvládají vrchnostenskou uraženost, Evropa se z jejich dusivého sevření probouzí k sobě samotné, ke své vlastní svobodné důstojnosti demokratických států a z ní vyrůstající spolupráci a součinnosti. Stále zřetelněji se ukazuje, že skutečně uznávanou a platnou autoritou jsou v Evropě jednotlivé demokracie, demokratické státy, a ne demokraticky nelegitimní Evropská unie. To Trumpova Amerika chápe na rozdíl od naštěstí již minulé Obamovy éry velmi dobře. Proto si mnohem lépe rozumí s visegrádským uskupením a s Rakouskem, než s Německem, Francií a hlavně jimi stále ještě dirigovanou, zjevně nedemokratickou Evropskou unií.

Bude-li odsunutí Evropské unie na zasloužené smetiště dějin a obrození demokratické civilizace Evropy jedním z důsledků dnes v Evropě soustředěné pandemie koronaviru, obrátí se její nynější masové zlo v budoucí evropské dobro.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 289 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.