EUVIR
30.1.2021
Kategorie: Společnost

EU covid fond obnovy jen pro vybrané

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

jakub-janda90279736_0Jarní koronavirus všechny zaskočil a nejvíce Evropskou unii. Najednou se ukázala její absolutní zbytečnost.

Jednotlivé státy oprášily svou národní identitu, EU selhala ve všech momentech, ve kterých mohla. Unie měla řídit Evropu koordinovaně a smysluplně, místo toho jen bruselští úředníci s otevřenou pusou koukali, jak si státy odkázané na své občany snaží pomoci sami. Reakce na její neakceschopnost na sebe nenechala dlouho čekat. Začalo se spekulovat o vystoupení Itálie minimálně z Eurozóny, ne-li z celé unie. Ve Španělsku nebyla situace jiná. Po vystoupení Velké Británie už si EU nemohla dovolit přijít o další státy s takovým počtem obyvatel a tak vznikl ve velmi krátké době velmi detailně propracovaný záchranný balíček v hodnotě 750 mld. EUR , pojmenovaný Evropský fond obnovy. Prostředky do něj byly zajištěny půjčkami na finančních trzích, tedy rozhodně ne zadarmo. Vzhledem k tomu, že jarní vlna koronaviru odhalila mnoho vážných slabin unie, celý fond obnovy se pod záminkou solidarity nasměroval k nejvíce postiženým zemím, kterými světe div se byly Itálie a Španělsko, ty údajně zaznamenaly nejdrastičtější dopad pandemie. Nikdo neřešil příčinu, kterou mohl být dlouhodobě podfinancovaný sektor zdravotnictví v těchto zemích. Peníze byly přislíbeny, křiklouni z jihu Evropy přestali křičet a jarní covid byl úspěšně za námi. Všichni jsme mohli mít hřejivý pocit, že se těm nejvíce trpícím pomohlo a že jsme to všichni zvládli společně, tedy v unii a že bez ní by to asi nešlo.

Léto celá Evropa přežila i díky rozvolnění ve většině zemí v pohodě a přišel podzim a s ním druhá vlna. Počtem hospitalizovaných, nakažených i mrtvých mnohem horší než ta jarní, která si vynutila obří půjčku 750. mld EUR, aby byla zažehnána.

Nyní máme zimu, covid neustupuje a obden můžeme číst titulky v novinách, že Česko má relativně nejvíce případů Covid-19 ze všech zemí světa ( např. článek E15 ze dne 14.12.2020 a jiné ) . Zejména německý tisk nás peskuje za naše čísla téměř každý den a nejen on. Jsme–li tedy již několik týdnů tou nejpostiženější zemí světa, popřípadě Evropy, před kterou je třeba se důkladně izolovat, kam se poděla ta unijní solidarita, kde je EU fond obnovy 2 pro nejpostiženější země Evropské unie a tedy i pro Českou republiku ? Nikde a nikdy žádný nebude. Na rozdíl od Itálie a Španělska, o které EU nemůže přijít, protože tvoří zhruba 25% celé unie, Česká republika v EU vůbec nikoho nezajímá a zajímat nikdy nebude. A právě tohle je ta pravá unijní solidarita a pomoc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 951 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.