auto1018
1.6.2019
Kategorie: Ekonomika

EU chce kontrolovat, jak jezdíte autem

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Evropský parlament odsouhlasil předpis, podle kterého budou do osobních automobilů povinně zabudovávána kontrolní zařízení. Od roku 2022 mají být auta sériově vybavena technikou, která může být velmi snadno zneužita. Jde třeba o kamery a další zařízení, která mají zjistit, je-li řidič unavený a případně zabránit nastartování vozidla. Bude existovat také možnost „zvenčí“ kontrolovat a ovlivňovat rychlost.

To znamená, že od roku 2022 může nějaký anonymní úřad označit kohokoliv za unaveného a omezit jeho mobilitu. Diktátoři ctnosti se mohou jednoho krásného dne rozhodnout, že budete moci své auto nastartovat jen dvakrát týdně; no přece kvůli klimatu. A i vaší rychlost bude moci „velký bratr“ omezovat podle toho, kolik smogu zavnímá ve vzduchu .

Překotná internetizace našeho života je většinou lidí vnímána jednoznačně pozitivně; zvyšuje pohodlí, šetří čas a přináší zábavu. Jen ti přemýšlivější si uvědomují, že rostoucí propojenost všech se vším nevyhnutelně povede k totalitarismu.

Moc možností k obraně nemáme. Ale můžeme se postarat aspoň o to, aby nás Evropském parlamentu zastupovali takoví poslanci, kteří tyhle Orwellovštiny nebudou podporovat. Za pár dní je budeme volit, tak na to nezapomeňte.

Zdroj: Facebook profil Petra Robejška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 267 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.