eu-flag-2108026_960_720
13.4.2019
Kategorie: Politika

EU: Budete poslouchat, nebo uvidíte!

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Evropská unie nás neustále zásobuje dalšími a dalšími „skvělými“ nápady. V posledních dnech toho bylo tolik, že to snad ani nejde sledovat. Jen namátkou: schválení cenzury internetu, usnesení k podpoře Afričanů a další.

Já jsem objevil další iniciativu vedoucí k podpoře „evropských hodnot“. Záměrně používám uvozovky, protože naše klasické evropské hodnoty a to, co si pod tímto pojmem představují politici v Bruselu, se ani víc lišit nemůže.

Vzhledem k tomu, že EU se dlouhodobě nelíbí politická situace v Polsku a Maďarsku, ale nejsou zatím, díky bohu, schopni ji řešit, přišla s novým plánem. Dvacet členských zemí EU (čti jejich politici, nikoliv občané) podpořilo plán Německa a Belgie vytvořit mechanismus, který by v budoucnu umožňoval pravidelné hodnocení kvality právního státu v členských zemích.

Ze slov německého tajemníka pro EU Michaela Rotha, kterými podpořil tento návrh, mi jde mráz po zádech: „Evropská unie je unií společných hodnot, ne jenom pouhý společný trh,“ prohlásil, a dodal: „Potřebujeme jasně určit, co přesně respekt k vládě práva v každodenním životě znamená.“ Přeloženo do češtiny: Všichni budete respektovat společné hodnoty, a o tom, které to jsou, rozhodujeme my!

Pokud by náhodou některý stát nechtěl naplňovat ony společné hodnoty, které nám určí úředníci v Bruselu, bude s ním zahájen proces, který může vést až k omezení nebo zákazu přístupu k unijním finančním prostředkům. Pomiňme fakt, že Unie žádné finanční prostředky nevytváří a jedná se o peníze, které byly do její pokladny vloženy členskými státy. Pomiňme i fakt, že i tyto státy musely tyto prostředky vzít svým občanům. Můžeme abstrahovat i od toho, že zaražení dotací, nejlépe navždy, by bylo to nejlepší, co lze pro ekonomiku udělat. Nemůžeme ovšem abstrahovat od faktu, že tento návrh naplno říká: Když budete poslouchat a do ničeho moc nemluvit, tak vám dáme nějaké drobné. No, ale když poslouchat nebudete, tak vám to stejně k ničemu nebude, a ještě nedostanete ani haléř.

Je celkem jasné, na koho je toto opatření zamýšleno. Jedná se o státy, které se rozhodly, že jsou pro ně prioritní jejich národní zájmy, nikoliv nějaké „evropské hodnoty“. To, že je explicitně zmiňováno Maďarsko a Polsko, není náhodou. Rovněž není náhodou, že v souvislosti se společnými evropskými hodnotami je zmiňován boj proti rasismu, což je označení, pod něž se dá dnes skrýt boj proti jakémukoliv vyjádření nesouhlasu s migrační politikou Evropské unie.

EU mi stále více připomíná mafii. Vstoupit lze poměrně snadno, ale jak už je člověk jednou uvnitř, nezbývá mu než plnit rozkazy a mlčet, nebo přijde trest. Z mafie odejít nejde, nebo jen velmi složitě. Pro EU, jak je patrné na příkladu Velké Británie, platí to samé.

Opravdu chceme být členy spolku, který nám bude určovat, co jsou naše hodnoty, bez toho, abychom do toho mohli mluvit? Pro mě jsou naše národní hodnoty mnohem důležitější než nějaké společné hodnoty Evropské unie, o kterých, slovy klasika, můžu diskutovat, můžu s nimi nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím nadělám. Společné hodnoty EU jsou ty, na kterých se shodne Německo a Francie, a když se nám nebudou líbit, tak je sice snad nemusíme dodržovat (zatím), ale přesto budeme muset dál platit „výpalné“, jež si rozdělí ti hodní hoši, kteří už vědí, co ty správné hodnoty jsou.

Z EU je třeba odejít, než bude pozdě a než nám ty její společné hodnoty přerostou přes hlavu.

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 489 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.