LEYENBABISEU
22.7.2021
Kategorie: Politika

EU: 180 miliard nebo Babiš

Sdílejte článek:

NATÁLIE VACHATOVÁ

natalie-vachatova83868809_0EU podmínila získání 180 miliardového covidového balíčku tím, že se Babiš nesmí po volbách stát premiérem. Co na to říkáte?


Můžeme teď zabřednout do toho, že v případě Babiše se jedná o jasný střet zájmu a bude to pravda. Ale jak to chápat od EU? To nám bude raději odteď sama určovat, kdo u nás bude premiérem? Nemá s tím náhodou něco společného cesta Ivana Bartoše do Bruselu?

A k jakým ,výhodám‘ se to vlastně za 180 miliard upisujeme? 42 % všech peněz půjde na prosazování nulových uhlíkových emisí. Přitom i po splnění všech požadavků by to žádný skutečný dopad na ekologii nemělo. Naše emise CO2 jsou pouhým zrnkem písku oproti průmyslovým obrům, jako je Čína či USA. Cíleně pohřbíváme náš průmysl a odsuzujeme se k chudobě, aniž bychom tím něco získali. Spolknou nás pak ti průmysloví obři, kteří se na znečištění podílejí nejvíce ze všech. To je ten paradox a je to velmi nerozumné.

A pak je tu velký zásah do vzdělání v rámci těchto “záchranných” peněz, o kterém se nemluví. V rámci 180 miliard korun se totiž plánuje téměř miliardou podpořit 220 subjektů v oblasti výzkumu sociálněvědných a humanitních oborů. My tu ale nepotřebujeme další antropology ani odborníky na genderová studia, kteří jsou pak neuplatnitelní na trhu práce a masivně nastupují do politického neziskového sektoru, kde vysloveně škodí. My tu potřebujeme technické odborníky, chemiky, fyziky a řemeslníky. Na to ovšem podpora nemyslí, naopak prohloubí ještě více problémy, se kterými se dlouhodobě potýkáme.

180 miliard bychom více než potřebovali. Hodily by se nám do zdravotnictví, podpory technických oborů, do sociálních služeb, na to je však použít nesmíme. Za mě by tedy bylo lepší tuto formu ,podpory‘ nezískat.

Mimochodem, SPOLU, které se netají tím, že půjde do koalice s Piráty, požadavek EU logicky podpořilo.
Děsí mě, jak rychle a snadno přicházíme o poslední zbytky naší suverenity. Nevidím jinou cestu, než se chystat na odchod z EU. Zasedne-li k vládě koalice SPOLU s Piráty, bude to konec světa, jak jej známe.

Jak je ale vidět, Evropská unie si našla své spojence. Nyní se vybarvují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 973 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)