apocalypse-483425_960_720
21.3.2017
Kategorie: Politika

Etnické spory zničí Evropu

Sdílejte článek:

IVAN TURNOVEC

Mnozí lidé spolu dovedou komunikovat jen v rovině vítězství a porážek. Buď jsem silnější, nebo slabší než ten druhý, buď zvítězím já, nebo on. Jeden musí nutně prohrát, a tak je to hra bez konce. Prohraji-li jednou, pak bojuji znovu jenom proto, abych příště vyhrál. Problém migrujících Arabů a Černochů z Asie a Afriky,Albánců z Kosova, muslimů z Bosny, Kurdů z Turecka a Iránu, ale i Rómů u nás a dalších minorit z jiných oblastí, je v tom, že všechna mezinárodním společenstvím nabízená řešení jsou utopií.

Není-li ochotna se nová minorita, tedy obecně přistěhovalci, integrovat do stávající společnosti jako její součást, lze očekávat problémy ve vzájemném soužití. Žádná represivní a legislativní opatření totiž nepřinutí protivné strany, aby se milovaly. Neutopická řešení tohoto problému nejsou příliš populární. abychom byly aktuální. Buď jsme pro zachování územní integrity současného státu, s čímž souvisí nemožnost dlouhodobého pobytu migrantů na jejím území, nebo porušíme mezinárodní právo se všemi důsledky pro politickou stabilitu a to i v jiných oblastech v Evropě. S tím posledním se nyní setkáváme díky snaze akumulovat v Evropě miliony migrantů nemajících zájem o integraci.

Jediným neutopickým řešením, je etnický „rozvod“, podobný jakým byl po roce 1945 odsun sudetských Němců z českého pohraničí. Nejde o postup humánní, ale jen on odstraňuje etnickou příčinu sporů. Hrůzným a neřešitelným příkladem jsou muslimské enklávy ve Švédsku, Francii i Německu, nebo nekončící tahanice mezi protestanty a katolíky v Severním Irsku. Každá vojenská intervence jen odsunuje spory do budoucna.

Humanisté se diví, proč v mnoha evropských zemích vzrůstá vliv “extrémistů” ohánějících se nacionalistickými frázemi. Je to důsledek utopických představ o multikulturní společnosti. Vzrůst vlivu nacionalistických stran je totiž přímo úměrný narůstajícímu počtu etnických a jiných minorit ve společnosti, jejichž důvodem je nové dělení světa.

Může se nám to nelíbit, ale bohužel je tomu tak. Kdo tvrdí, že někde existuje bezproblémová multikulturní společnost, je farizej. Většinou se totiž operuje státy ve kterých sice společně žijí příslušníci různých ras (např. Holandsko), ale neuvádí se, že i zde jsou problémy, (nejnovější je v politickou krizi přerostlý konflikt kvůli pokusu o aktivaci zdejší turecké komunity).

ZDROJ: Ivan Turnovec

turnovec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 53 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.