erouska
25.9.2020
Kategorie: Společnost

eRouška jako past na samoplátce

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Tak jsem byl v diskuzi pod článkem označen za debila, neb jsem se o onom nejnovějším posvátném artefaktu křižácké výpravy proto Coroně vyjádřil dosti neuctivě. Budiž. Tak si tedy na eRoušku2 posvítím blíž.

eRouška 1 bylo, co se týká popularity, naprosté fiasko. Jednalo se totiž v podstatě o šmírovací aplikaci, která bonzovala kde co. Ale to je teď mimo téma. Její nástupcem má být aplikace eRouška2, která již špiónit nemá a vše je prý zajoištěno náhodnými identifikátory atd. Pojďme si teď posvítit na její užitečnost

V diskuzi jsem ji lakonicky shrnul do jediné věty: eRrouška2 je ze všeho nejvíc šmejdovská past na samoplátce. A spoustě jedinců z toho málem prdly žilky. Bylo by ale škoda, kdyby tento můj názor zůstal jen někde k diskuzi

Proč si to myslím? Z popisu fungování eRoušky2 (který zde není důležitý) vyplývá, cituji: “všem, kteří s ním mohli být v kontaktu, aplikace zobrazí upozornění a návod, jak mají postupovat…….Sami se rozhodnete, jak s touto informací naložíte. “

DOvedete si představit, co se stane, až bude mít aplikaci většina lidí ? Takže člověku, kterému vyběhne varování, cvakne v hlavě a bude chtít test – než se dovolá na hygienu, vytečou mu nervy a půjde jako samoplátce. Jednání šmejdů, co nejdřív důchodcům nabídnou oběd a pak je vystresují a skasírují desetitisíce za prasklý hrnec..

A mimochodem, je dobře že erouška2 není populární a tedy vůbec nefunguje. Selhání systému testování i chytré karantény bylo prostým faktem již v době, kdy zde bylo sotva šestina nových případů denně. v médiích je o tom ostatně dokladů dost. Za všechny třeba příběh strážníka

„Systém selhal, spolehni se sám na sebe, nikdo jiný ti nepomůže.“ Těmito slovy popisuje jeden z pražských strážníků zkušenost své rodiny s testováním na nemoc covid-19 ve Středočeském kraji, kde žije. V textu, který Městská policie hlavního města Prahy zveřejnila na internetu o víkendu, líčí devatenáct dnů strachu o svoji rodinu, jejíž část se nyní léčí s nemocí covid-19.Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-na-covid-nefunguje-tvrdi-straznik.A200802_103609_domaci_hv

Jak to funguje dnes, nejlépe ilustruje vyjádření divadelní režisérky vyjádření režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové ze sociáních sítí, které zde zveřejnuji s jejím výslovným svolením. (doplněno poznámkami a zvýrazněním)

Minulý týden v pátek (18.09 pozn.) jsem zjistila, že jsem byla ve styku s pozitivně testovaným. Podle “chytré” karantény bych měla být vytrasovaná a měla by mě kontaktovat hygiena. To se stalo dnes, po 7 dnech. Pak až bych měla jít na test a volat své doktorce. Dnes jsou první sloty na testy 1. října, tedy za 7 dní.

Vzhledem k tomu, že je má doktorka (asi) rebelka, zavolala jsem jí hned v pátek, a ta mně oznámila, že jsem v karanténě. Ten samý pátek jsem získala slot na test 28. dopoledne…(za DESET DNÍ od kontaktu pozn.) Mezitím 2x spadl systém e-žádanek.
Kdyby byl můj první test pozitivní, automaticky jdu do karantény na 10 dní, a pak po dohodě s doktorkou mohu jít zpět do práce.

Kdyby byl můj test negativní, jdu do té samé karantény, ale abych z ní mohla odejít, musím mít i druhý negativní test na konci karantény.
Já jen, že noviny v jednom kuse oznamují počty pozitivně testovaných, ale v těch počtech máme skluz tak určitě dobré dva týdny…
A taky fakt nefunguje chytrá karanténa.
A taky Prymula navázal na ondulování mlhy, co se nařízení v boji proti pandemii týče, místo, aby se řešilo, že naprosto selhal systém.
Ach jo… Čau!

A teď si dovedete představit, co s takovým systémem na hraně, nebo už za ní, udělá příliv stovek či tisíců samoplátců a zbytečné poplachy z tohohle eBazmeku? Mě z toho vychází už úplný kolaps.

O tom, že největší šanci chytit covid máte VE FRONTĚ NA TESTOVÁNÍ COVIDU, protože tam je logicky koncentrace nakažených nejvyžší a roušky zas tak dobře nechrání, raději pomlčím.

Kdyby měla eRouška2 něco změnit, měla by lidem z podezřením na epidemiologicky závažný kontakt garantovat testování ZDARMA a ještě jim automasticky zajistit ežádanku a testovací slot do druhého dne. A ještě zajistit okamžité dodání výsledků testu. To vše anonymně. Pak by opravdu byla k něčemu. Ale to by nejdřív musela naše chytrá kreténténa fungovat a nebýt to systém úplně v rozkladu.
A to ještě nemluvím o výslovné médii papouškované lži, že se dle eroušky stát nemůže zjistit vaše osobní kontakty. Přinejmenším stát kontakty mezi nakaženými zjistit adresně a jmenovitě může. Což je ovšem velmi opatrně zmíněno i v podmínkách užití, samozřejmě zabaleno do právničtiny a terminologického ptydepe, aby to obyč lidem a novinářům nedocvaklo.

PS: Novináři i diskutéři se často pozastavují, že lidé jsou ochotni dát své údaje k různým slevovým kartám, googlům a jiným sociálním sítím, ale již nejsou ochotni dát jej STÁTU potažmo SYSTÉMU pro takzvanou “dobrou věc” a “veřejný zájem“. Já se tomu vůbec nedivím. Naopak, divím se, že oni se diví.

Stát potažmo systém, je chorobně závislý na represi. Vývoj techniky mu pak k těm represím dává automatizované a neomezené možnosti. Tam, kde byl dříve systém limitován kapacitami (jeden radar na okrese, konečný počet SNBáků, pomocníků a udavačů), tam dnes pro represi žádné bariéry nemá. Před svým obchodem mohu každý dopoledne vidět měštáky, jak kasírují lidi, že nezaplatili 5kč na poloprázdném parkovišti. Dodržování modrých zón hlídají kamery. Všude záznamy, automatické radary, úseková měření , o EET nemluvě. Nazval bych to SYSTÉMEM ČÍHAJÍCÍM. Číhajícím na jakoukoliv chybu občana.Aby mu ji dal pěkně sežrat.

Není to chyba občana, že tomuto systému, chorobně závislému na buzeraci a represi nechce dát do ruky další možnosti, kterými jej může stát osolit a napálit a zkasírovat.

A jestli za tuto situaci nějací lidé mohou, pak jsou to výhradě ti lidé, kteří systém represí vytvářejí, propagují, hájí a udržují jej v chodu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 040 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)