MARCONERDOG
9.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Erdoganův džihád proti „nevěřící Evropě“

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Džihád tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana proti Evropě se nejspíš zakládá jak na ideologii, tak na oportunismu. Zběsilá proti-Západní rétorika je pro turecký politický islám sine qua non, tj. nutnou podmínkou; rovněž je to spolehlivé volební lákadlo zaměřené na konzervativní a nacionalistické masy.

Erdoganův džihádismus není žádným sezónním či nově se vynořujícím politickým ideálem. A neodráží se v něm ani mírumilovný sufismus. Erdogan pochází z řad tureckých militantních politických islamistů, kteří se vynořili koncem 60. let pod vedením ideologa Necmettina Erbakana, prvního islamistického ministerského předsedy Turecka a Erdoganova mentora. Podle Erbakanových kázání je univerzální politika prostě o zápasu mezi správňáky (islámem) a koalicí sionistických a rasistických imperialistů – všechno ostatní je prostě podružné. V jeho myšlení sionisté podporovali členství Turecka v Evropské unii, aby „turecké muslimství v tavícím tyglíku Evropy roztavili jako drobnou příměs do slitiny s křesťanstvím.“

Erdogan v projevu v roce 2016 mluvil o evropských zemích: „Ty nejsou jen našimi nepřáteli. V jejich pozadí jsou plány a spiknutí i jiné mocnosti.“ Roku 2016 také řekl, že džihád není nikdy terorismem. „To je obroda… Je to o vdechnutí života a o budování. Je to o boji s nepřáteli islámu.“ V roce 2017 k tomu Erdogan dodal, že činy německé vlády připomínají činy nacistického Německa.

Minulý měsíc řekl v Gaze sídlící vůdce Palestinského islamistického džihádu (PIJ) Dawood Shihab, že Turecko je v boji s nepřátelstvím francouzského prezidenta Macrona vůči muslimům nejstatečnější zemí. Turkům však jako odměna za démonizaci nevěřícího zamaskovaného za prezidenta velké evropské země nestačí lichotivá slova od PIJ.

Erdogan musel sehrát představení. Dějiště: Sjezd strany v srdci Anatolie. Dekórum: Ohromné plakáty Erdogana s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Aliyevem. Dvě další fotografie: Azerská krajina a mešita Al-Aqsa v Jeruzalémě. Slogan: „Karabach a mešita Al-Aqsa (v Jeruzalémě) na nás čekají!“ (Náhorní Karabach je sporným územím od 90. let okupovaným Arménií.)

Sultán promlouval: „Jaký má Macron problém s islámem? Jaký má problém s muslimy? Macron potřebuje nějakou duševní léčbu.“ Erdogan si zjevně myslí, že Macron se klinicky zbláznil, protože francouzský prezident slíbil razie na radikální islamisty ve Francii následně po otřesu této země ze stětí učitele dějepisu Samuela Patyho z 16. října.

Erdogan také obvinil Západ, že v posledním vojenském konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií dodává zbraně jen jedné ze svářících se stran, Arménii. Erdogan je nicméně poněkud pokrytecky hrdý na to, že Turecko dodává ázerským vojskům drony, různé další zbraňové systémy a poskytuje jim výcvik.

Středovýchodní politika je vždy lákadlem radikálních ideologií. V Erdoganově způsobu myšlení „nevěřící Západ“ vojensky pomáhá Arménii – tj. zlu – a Turecko vojensky pomáhá Ázerbájdžáncům – tj. správňákům. Dobře. Která další země Ázerbájdžánu vojensky pomáhá? Je to tedy země na straně správnosti? Je to ovšem Izrael, tj. země, kterou Erdogan hluboce nenávidí.

V roce 2016 řekl ázerský prezident Aliyev, že jeho země z židovského státu získala vojenskou techniku v hodnotě 4,85 miliardy $. Ázerský prezidentský poradce řekl, že v Náhorním Karabachu používají Izraelem vyrobené drony včetně tzv. „sebevražedných dronů,“ které při dopadu ničí cíle. Takže Turecko a Izrael zásobuj ta samá vojska v ozbrojeném konfliktu s někým jiným.

Taková nechtěná shoda okolností však Erdogana neodrazuje od jeho džihádistických ambicí. Ze zprávy z konce října:

„Západní zpravodajské agentury odhalily, že vedení Hamásu provozuje druhou největší utajenou kancelář v Istanbulu sloužící pro kybernetické operace a kontra-špionáž proti jejich nepřátelům včetně palestinských úřadů a odštěpenců od Hamásu.“

„Toto ústředí Hamásu bylo zřízeno před zhruba dvěma lety, k nákupům techniky, kterou lze využít pro výrobu zbraní, k realizaci kyber-útoků proti nepřátelům na Středním východě a v Evropě včetně ambasád nepřátelských arabských států jako Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty a dokonce proti palestinským úřadům v Gaze stejně jako ke špehování likvidaci odštěpených členů ve svých vlastních řadách.“

Nejnovější exportní zóna džihádu je pro Turecko zjevně Kavkaz, konkrétně Náhorní Karabach. Ač Ankara a Baku taková obvinění kategoricky popírají, tak tiskové zprávy a nezávislí pozorovatelé lidských práv potvrdili příjezd stovek džihádistů do Ázerbájdžánu k boji s Arménií. Na uhlovodíky bohatý Ázerbájdžán si určitě může dovolit tisíce bojovníků, ne jen stovky. Znamená to však také rozhněvání Moskvy, která jak Ázerové dobře vědí, jejich čerstvě vylíhlému státu moc nenadržuje.

Poté, co turecké ozbrojené síly přímo vyzbrojovaly síly zapojené do iráckého syrského konfliktu na těchto územích v zástupných válkách v Sýrii, Libyi a Jemenu a vojenské napětí v Egejském a Středozemním moři, tak se novým dějištěm Erdoganových džihádistických dobrodružství stává válka na Kavkaze. Co přijde dalšího?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 236 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)